Povinná kontrola je eufemismus na cenzuru a kontrolu myšlenek. A jako vždy, se to kryje bohulibým záměrem ochrany něčeho důležitého. Záměr je přece tak dobrý, že každý kritik by měl být rovnou potrestán, protože brání dobru tak vznešené a předobrému, že to musí být zastánce zlá a tedy zločinec.
Je totalitní režim kontroluje všechny občany. V EU Ruskou totalitu za to kritizují, ale to stejné v EU omlouvají dobrem. To nakonec dělá i Putler. On přece dělá taky dobro.
Na co máme vlastně volby, poslance a vládu? Stejně o nás rozhoduje někdo jiný.
Podle EU vypadá demokracie tak, že náš parlament musí hlasovat za všechny směrnice, které vymysleli v EU. Nelze jinak. Když PS o směrnici hlasuje, musí, opakují musí, ji schválit a začlenit do našich zákonů. Když naše PS musí hlasovat pro a jiná možnost neexistuje, nejedná se zaručeně o demokracii. Demokracie je o možnosti volby...
3
Sledujících
2
Sleduje
3
Sledujících
2
Sleduje
Proč se do pohádek plete ideologie?
Už jenom styl článku, je čistě ideologické posuzování námětu i postav. Když vyměníte některá moderní slova, bude to recenze z Rudého práva.
... ve své podstatě velmi patriarchálního podžánru může provokovat už tím, že jsou v něm hybatelkami dění tři soběstačné ženy...
Autor asi moc nečte, protože pohádky jsou plné hlavních hrdinek, které si jsou za svým a ani společnost nemá problém s tím, že se ty ženy prosadí.
Patriarchální nahradíme buržoazní. Už bolševik se snažil pohádky změnit ideologicky a tak tam vyčuhovaly věci z pohledu dělnické třídy a náměty vykořisťování.
Každá ideologie se snaží násilně změnit vše a pohádky jsou jasný cíl. Podle toho lze také poznat, že nějaká ideologie se snaží změnit společnost, násilně, pro vlastní potřeby. A to právě zase probíhá.
To je to nejdůležitější sdělení článku i pohádky a je potřebné si to uvědomit. Že je zde zase ideologizace společnosti, která vždy pokračuje v totalitu.