Na titulku je krásně vidět, jak se dá manipulovat s informacemi na základě slovíčkaření. Stačí napsat, že o Vánocích bude nejnižší teplota za posledních 14 let, což vyvolává pocit šílené zimy. Co na tom, že bude přes den 0 až 5 stupňů, práce novináře je šokovat a je tedy třeba hledat spojení slov, kde lze použít předponu NEJ. Navíc si nemyslím, že byly teploty na Štědrý den od roku 2010 vyšší než 5 stupňů. Někdy si říkám, že si budu zapisovat podobné údaje, abych si pak mohl sám ověřit, jestli si z nás média nedělají dobrý den.
Jak je psáno, nikoho nenutí to kupovat. Je to naprosto dobrovolné. Já si na trhy rád zajdu, dám si punč za 70 Kč, poslechnu si koledy nebo jinou kapelu, která zrovna hraje a super. A komu se to zdá drahé, může přijít, nic si nekoupit a punč si dát pak doma. A jsou spokojení všichni. Ono neustálé řešení cen a kritika je už takový náš národní sport. I kdyby bylnten bramborák za 50, stejně to budou mnozí kritizovat.
Takže konflikt Rusko vs. UA využít k odklonění odběru ropy a plynu do Evropy nikoli z Ruska ale od USA? A teď když už se Evropa z větší části odklonila budeme tedy závislí na USA, kteří si budou ještě diktovat výši odběru? Snad neumírají tisíce lidí roky jen kvůli byznysu. Ale asi bych se nedivil, prachy vždy vládli světu.
"Pořád si myslím, že je to takto v pořádku. Je na nás, co si koupíme, a co ne." To je za mě nejdůležitější věta z článku. Nechápu pořád to nekonečné řešení cen. Každý ať se rozhodne za sebe, jestli nabízený produkt je pro něj za danou cenu zajímavý nebo ne a zda ho koupím. A ne, aby za mě pořád někdo rozhodoval, reguloval apod. Kdo určí, zda je cena vysoká nebo ne. Člověk, co bere 20, 40, 60 nebo 100 měsíčně? Pro každého je pak cena 200 za bramborák jiná. A nebo člověk, který si dá raději doma lahváče nebo ten, který si raději dá svařák s přáteli na náměstí u vánočního stromku a koled? Každý máme jiné priority, nároky, možnosti. U nás máme na trzích punč a svařák za 70 Kč. Za mě adekvátní cena a vzhledem k množství lidí nejen ve frontách to mají ostatní podobně. A někdo může nadávat, že jsou to zloději. Dobře, ale oni to dělají kvůli zisku, je to jejich práce, stojí tam od rána do večera, zatímco všichni už jsou z práce doma a užívají si klidu. A jsem rád, že to nakonec ještě má někdo chuť dělat. Taky se na to můžou příště vykašlat a pak zase ti samí budou brblat, že město nedělá žádné trhy apod. Zkrátka kdo si chce vše kolem Vánoc užít, si to užije, kdo chce pořád kritizovat a brblat, to bude dělat stejně.
Vzpěry zadního víka nejsou ani přidělané, o kvalitě provedení výplně víka ani nemluvím. Otvírání kaslíku jakési utržené, výbava nula, nalítáno přes 350 tis. a tomu odpovídající stav a to celé za bratru 375 tis.? 😄 No dobrá, tak 35 tis. Kč za to, že to má rychlý pruhy a že s tím budu moci jezdit tak po poli 😄
Za mě super, teď to konečně považuji za umění. Rozhodně to má jinou úroveň. Kolem původní sochy bych prošel bez povšimnutí, kolem vylepšených určitě ne. To bych se zastavil a zasmál se. A o tom má umění být. Aby se lidé zastavili a díla si prohlédli, měli z nich nějaké emoce. Například ta koule je s očima k popukání. Rozhodně bych nic neodstraňoval.
A je zvláštní, jak zde pracuje přísloví, že potrefená husa se vždy ozve. Největšími kritiky takové cedule jspu právě lidé, o kterých se tam píše. Slušný člověk se nad ní zasměje 😁. S tím internetem si vždy vzpomenu na seriál Doktor Martin s Donutilem. "Pane doktore, jsem našel na interentu". "A ven 🤣"
Nechápu tu flustraci jisté části populace, která ve svých reakcích na tento článek nenapadne nic jiného, než vytáhnout Babiše a ptát se, kolik dává svým lidem on. V republice jsou tisíce firem, stovky velkých a ptá se někdo na to, kolik dává majitel jiné? Prostě se pan Dědek rozhodl jak se rozhodl, je to hezké, ale každého volba, zda svým zaměstnancům dá nebo nedá nějakou výši prémii. Za mě to zase u takových firem, kde mohou rozdat na prémiích 150 mil. vyvstává otázka, zda produkty takové firmy nejsou předražené, když dokáže produkovat takový zisk. Sám využívám jejich služby k zabezpečení a poslali mi dopis, ve kterém zdůvodňují nutnost zdražení pro další rok. Opět s klasickými frázemi, jak nemůžou jinak a tak.
Zákazník určuje ceny svým zájmem o zboží nebo nezájmem. Obchodník chce vydělat, zákazník nakoupit naopak co nejlevněji. A oba hledají tu ideální cenu. Když obchodník přestřelí cenu a neprodá, jeho smůla. Já se třeba bez kolekce obejdu, on bez mých peněz už tolik ne. Takže jestli se neprodává, asi cenu přestřelil a musí s ní dolů. Vždy to funguje každým rokem stejně. V první dny nejdražší, poté přichází s blížícími svátky zlevnění a nakonec brutální slevy po svátcích, kdy už je zbylé vánoční zboží out. A platí to stejně o velikonocích a jiných sezóních věcech. Takže stačí chvíli počkat, ale s rizikem, že vás předběhne někdo, pro koho není ta cena vysoká a vykoupí to. Je to taková malá burza. Kdy nakoupit. Kdy je cena už tak příznivá, aby se zboží vyplatilo koupit, ale zase ne tak zajímavá, aby nezmizelo z pultu dřív, než si ho koupím. A stát bych do toho netahal. Osobně se umím rozhodovat sám za sebe, kdy je pro mě cena daného zboží zajímavá a kdy ne. To mi stát nemusí říkat. Za komančů to říkal a taky se to lidem nelíbilo.
Jo takhle by to dopadlo před 2 lety, kdyby Rus vypnul ze dne na den přísun do EU, měli bychom tenkrát stav nouze všichni. Jenže Rus potřeboval prachy za dodávky, aby mohl vést válku proti UA a posléze zapadu a západ potřebuje jejich plyn a ropu, aby mohl fungovat a vést válku proti Rusku. Taková ironie osudu.
12
Sledujících
0
Sleduje
12
Sledujících
0
Sleduje
Každého věc, ale obávám se, že paní má vysoké nároky na pana božského a až se v 50 probere a zjistí, že žije vlastně sama, bude pozdě. Ale asi jí samota vyhovuje, nebo třeba ne, jen si navenek vymyslela hezkou pohádku o tom, proč je stále sama a v této iluzi už žije tak dlouho, že tomu sama věří a časem si na to tak zvykla, že už nebude chtít změnu.