Poplatky platíme už od roku 1982, kdy jsme získali první byt a osobně nemám problém se zvýšením poplatku za televizi a rozhlas o 25 Kč měsíčně, to i jako důchodce zvládnu, občas se na některý z programů České televize podívám a občas poslouchám třeba Dvojku. Souhlasím s osvobozením OSVČ, protože ti zpravidla stejně platí poplatek za domácnost. Co se mi nelíbí (byť mě se to netýká) je to, že ho nyní mají platit všichni, kteří mají připojení k internetu třeba i jen v mobilu a nevlastní televizní nebo rozhlasový přijímač. A co se mi hrubě nelíbí, jsou poplatky pro firmy podle počtu zaměstnanců a ne podle počtu přijímačů, jako je to v současnosti. Oni např. zaměstnanci ve strojírenských provozech při práci sledují televizi?
"Každá země má svůj specifický trh, kterému je celá akční strategie a strategie tvorby cen přizpůsobena. V rámci České republiky řídíme náš akční management a tvorbu cen tak, abychom nabízeli nejpříznivější ceny produktů v rámci českého trhu,“ odpověděla za Kaufland celkem specificky mluvčí Renata Maierl. Co k tomu dodat...
To, že někdo má na základě zdravotního postižení nárok na označení vozidla označením O1, ještě nemusí nutně znamenat, že je odkázaný na invalidní důchod, konec konců majitel sám ani nemusí být zdravotně postižený, může jen takovou osobu přepravovat tak, jako to má např. jeden můj kamarád. A rozhodně mu není co závidět... Ale jinak souhlasím s tím, co napsala Marcela Skálová.
Momentálně jsem na návštěvě v Indii u syna, který je tady s rodinou dlouhodobě pracovně. Chtěl jsem si pořídit turistickou SIM na 28 dní s neomezeným voláním po Indii a 1,5 GB dat na den za jednorázovou částku 299 rupií, tj. cca 80 Kč, nakonec po konzultaci na prodejně jsme to udělali jinak - snaše jsme nechali upravit její zdejší tarif z jedné SIM na sdílený tarif, paradoxně měsíční paušál za ten sdílený je ještě nižší než byl její původní. Cena 601 INR, tj. aktuálně cca 163 Kč, v tom jsou dvě SIM, obě s neomezeným voláním po Indii, celkem 3000 SMS na měsíc, na první SIM 70 GB a na druhé 40 GB dat na měsíc. K tomu jako benefit přístup do filmotéky a na nějaké free hry pro obě SIM. Jen administrativa s tím spojená byla příšerná - syn musel předložit kopii pasu, víza, potvrzení o pobytu a fotografii, a to přestože tohle všechno v systému už zavedené měli. Na prodejně jsme byli celkem 3x, naštěstí je to jen pár minut rikšou. Pak ještě řada telefonátů, potvrzovacích SMS a po více než 48 hodinách SIM konečně byla plně funkční. Takže byrokracie u nás podstatně nižší, aktivace jednodušší a rychlejší, ale ty ceny jsou neporovnatelné...
„My nechceme EET obnovit, protože jsme ho zrovna zrušili. Odhadovaný přínos byl tři až čtyři miliardy ročně a výdaje 1,5 miliardy ročně. Nefungovalo to,“ odmítl to Stanjura.
Kdyby EET přinesla jen 3 miliardy a výdaje na její výběr byly 1,5 miliardy, tak je to pořád plus 1,5 miliardy. Jasně, pro Stanjuru jsou to jen drobné, o kterých nemá smysl se bavit, on je vybere jinde.
"Píšou v něm například, že nerovné podmínky pro LGBT+ lidi znamenají pro zaměstnavatele náklady a pro společnost ekonomické ztráty."
Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit, jaké náklady navíc vznikají zaměstnavatelům v souvislosti se zaměstnáním LGBT+ lidí oproti zaměstnání lidí do této komunity nepatřícím? Nějak mě nic nenapadá...
"Další plánovanou změnou je DPH u čepovaného piva. Ani to však není novinka. V roce 2020 totiž tuto spotřební daň vláda Andreje Babiše (ANO) snížila, a to přesně z 21 procent na 10. Nyní se to má vrátit zase zpátky." Tady si zase někdo plete pojmy a dojmy. Spotřební daň u piva je od roku 2010 stále stejná, v roce 2020 se u čepovaného piva změnila jen DPH.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
"Rusové, kteří získají i české občanství a dostanou se třeba do bezpečnostních sborů nebo veřejné správy, mohou být pro Česko bezpečnostním rizikem."
Tím, že vzdají ruského občanství, bezpečnostním rizikem být přestanou?