Koukněte se třeba do LA, které je tím přímo proslulé. Celé dlouhé ulice jsou obsazené bezdomovci, jejich původně provizorními příbytky - různé plachty, stany, nákupní vozíky, igelitky, spacáky, často psi, nepořádek, odpadky, špína. A nikoho to nezajímá, nikdo to neřeší, takže ty příbytky už často nejsou provizorní, ale trvalé. A není to ani tak dlouho, co to přesně takhle začínalo, usadil se tam jeden, dva, pomalu přibývali další. A samozřejmě nezůstalo jen u LA.
Když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem anebo sekerou.
Ona ta pařížská předměstí už mají řadu let určité specifické složení obyvatelstva a čím dál tím víc se to profiluje.
Ale zase je fajn, že "incident nenarušil plynulost vlakové dopravy v okolí Paříže ani ve stanici samotné". Je vidět, že na tyhle projevy živoucí společnosti už si společnost zvykla a bere je v klidu. Vytře se krev, posbírají se useknuté údy a vlak může jet dál.
Tak si to tak představuji konkrétně u nás před domem. Klasické městské parkoviště v ulici, úzké a dlouhé. Ve vjezdové a výjezdové části se parkuje podélně, což je bez couvání zhola nemožné. V hlavní části parkoviště stojí auta šikmo, jedno vedle druhého, čumákem k chodníku, takže při odjezdu musí z místa vycouvat. Parkoviště, jakých jsou tisíce. Auto řídím už dlouhá léta, ale u nás na parkovišti jsem dopravní nehodu způsobenou couváním ještě nezažila. Popravdě řečeno, ani na žádném parkovišti třeba u obchodu, u sportoviště, u nádraží, v OC ani na žádném podobném místě, kde se všude musí couvat. Snad každý řidič bere couvání jako normální součást řidičských dovedností. Napadá mě jediný důvod, který stojí za tímto nesmyslem, totiž to, že paní radní neumí couvat a obává se, aby to nevyšlo najevo. Snad by bylo jednodušší, kdyby si zaplatila v autoškole pár hodin s instruktorem na výuku couvání. Jistě by to zvládla. Je to sice trošičku náročnější, než jízda vpřed, ale zase taková věda to není.
Češi umí třídit a třídí odpad. Máme jednu z nejmodernějších linek na zušlechtění PET vloček z lahví vyhozených a vytříděných ze žlutých kontejnerů. Jako teprve druhá továrna na světě využíváme unikátní technologii LSP, kdy zušlechťování probíhá za tekutého stavu. Tak proč potom poslouchám v televizi, že Češi třídí perfektně, jsme na předním místě v EU, jenom neumíme recyklovat a proto tříděný odpad končí ve spalovnách. Je na tom něco divného.
Protože se na recyklaci využívá právě jen ten PET. Z tříděného odpadu, tedy z plastu všeho druhu ze žlutých kontejnerů, se v třídírnách ještě vytřídí PET flašky, ty se použijí na další zpracování na granulát a výrobu nových lahví, a zbytek plastů jde do spalovny nebo na skládku.
Albánie je chudá, takže je jasné, že na takový kšeft kývla. Je to také země, která má, slušně řečeno, poněkud problematickou pověst, často oprávněně, ale někdy pověsti trochu přehánějí. Ale ať už je Albánie jaká chce, tohle si přece nezaslouží, to jí přece za ty peníze nestojí. To, co se sem do Evropy cpe, je ta nejhorší verbež, kterou nechtějí zpátky ani jejich rodné země. Evropa udělala strašnou chybu, když je sem nechala přijít, musí se snažit dostat je alespoň částečně zpátky tam, odkud přišli. Proti dalším už se musí tvrdě bránit a vůbec je sem nepouštět, nebo to dopadne tragicky. A rozhodně se to nevyřeší tím, že se hromadně navezou do nejchudší země Evropy a tam se ponechají.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Kdo se bojí, nesmí do lesa.
1 odpověď