Právě zde se krásně ukazuje, jak jsme po převratu zařadili zpátečku a vrátili se do dob první republiky. V 80. letech jsem na ulicích žádné bezdomovce neviděl, vím, že komu z nějakého důvodu nebyl přidělen podnikový byt, ten získal alespoň samostatnou cimru na podnikové svobodárně.
Kdo nechtěl čekat v pořadníku na státní byt, mohl si za 30 000 Kčs koupit de facto svůj vlastní družstevní byt, patrová řadovka s garáží šla postavit za 150 000 Kčs, přičemž nevratná dotace pokryla 90 % nákladů.
Koukám, že to cinkání klíči nás přišlo pěkně draho, nyní akorát sklizíme, co jsme si jako společnost sami zaseli.
150 tisíc byl za socíku balík.
Jak píší další, malé děti by měly zvládout spoustu jiných věcí, než se začnou učit cizí jazyk. I když se začíná velice pozvolna a je to spíše seznamování se s jazykem pomocí základních slov, barvy, předměty a teprve od třetí třídy se učí i písemnou podobu jazyka, je to pro děti, které mají ve škole potíže se zvládnutím rodného jazyka, další přítěž zbytečně brzy. Určitě nad rámec osnov pro děti nadané v rámci nepovinných předmětů a hodin navíc, ale s jazykem jako dalším povinným předmětem není potřeba spěchat. Díky tomu se také navyšují dětem hodiny týdně celkově odučené v nižších ročnících a pro takové třeťáky je pět hodin každý den už docela hodně. Udržet pozornost těchto dětí od osmi do půl jedné není vůbec jednoduché. I na toto je potřeba brát zřetel a zvážit, co je pro sedmileté až desetileté děti únosné.
obě dětimají ve škole 4 hodiny týdně s rodilým mluvčím. Starší měla v 5. třídě úroveň B1 (možná vyšší, ale na vyšší zkoušky jsme už nešli). Mladší si na dovolené je schopná vyjednat a domluvit prakticky cokoliv - s pracovníky science centra ve Španělsku si řešila, jaký program je vhodný pro její věk, jestli budou anglické titulky atd. Jejich spolužáci jsou na tom podobně. Jejich češtině to nijak neuškodilo. Mozky dětí jsou úžasné, dokážou se naučit i několikm jazyků najednou, ovšem nesmí na ně nastoupit paní učitelka a výsledností "dz dok" a psaní slovíček do slovníčků 🙂
Vzpamatuj se. Nevím kde žijete, ale v Praze je například plno UA bez kterých by mohli například spoustu obchodů zavřít. A nezmění to ani dvě opilé Ukrajinky. Drtivá většina se snaží živit poctivě. Na rozdíl od té druhé komunity. Spíše to vidím tak, že si sami děláme do vlastního hnízda, protože je dost Ukrajinců, kteří mají vyšší vzdělání a schopnosti a mohli by nám být prospěšní. Díky těm co smýšlejí jako vy, uklízejí toalety, dávají zboží do regálů a kopají kanalizace. Problém je v tom, že hlavně ti naši, co nic neumí, mají strach aby k vůli UA nepřišli o práci.
naprosto souhlasím. Lékařky, zdravotní sestry a učitelky tady uklízejí. Plýtváme jejich potenciálem. Navíc s klesající porodností bychom měli být šťastní, když někdo přijde a má děti. Ale zamindrákovaní Čecháčci budou prudit tak dlouho, až se tyhle lidi sbalí a odejdou raději do Polska.
Jsem na Filipínách dlouhodobě. Platím si dobrovolně pojištění asi 1000 Kč měsíčně. Teď jsem byl na preventivní, vše s úsměvem, rychle, hrazeno z pojistky. Doma mi strhávali měsíčně mnohem více, a mám si i tak platit 1000 Kč, když navštívíme ordinaci?
tisícovka je na Filipínách mnohem víc než v ČR, nebo ne?
A někdo zase potřebuje desítky milionů Kč. A oba platíte pár stovek. V tom to spočívá, všichni platí málo, někdo čerpá málo, někdo čerpá naopak hodně. Nikdy nevíš, co se ti stane v budoucnu, léčba rakoviny je záležitost minimálně jednotek milionů Kč.
jasně, nebo středně vážná dopravní nehoda se zraněním, operacemi, rehabilitací...
Nejhorší je, že pokud to na české lékaře a učitelé bude nápor, tak ať klidně zmizí do Německa pracovat, protože za menší peníze tu víme kdo je nahradí.. Řetězec intriků dobrý od vlády..
na venkově mají učitelé problém najít práci, a přesto nejsou ochotmí se přestěhovat do Prahy, Brna nebo aspoň středních Čech, kde jich je nedostatek. Upřímně tedy exodus učitelů do Německa neočekávám. S lékaři je to samozřejmě jiná. Pochopitelně by u nás mohli léčit ukrajinští lékaři, kterých tu není málo, ale tomu brání Ministerstvo zdravotnictví a lékařské (či zubařské) spolky.
Udelal bych anketu kolik tech “socialne slabych” devcat vlastni mobilni telefon.
Ono je v dnesni dobe dulezitejsi mit telefon nez penize na vlozky!!
ano, protože bez telefonu si těžko sháníte práci, těžko vyřídíte vlastně cokoliv včetně nákupu lístků na MHD, a taky se bez tělefonu těžko dostanete do Bakalářů, takže netušíte, jaké má děcko známky nebo kdy se konají rodičovské schůzky.
Předevčírem jsem v metru bránila asi dvanáctiletou slečnu před úchylákem, a svoje děti bych do MHD do určitého věku nepustila. Metro mělo dříve dozorčí stanice, dnes už ne, a zrovna cestu metrem považuji za nejnebezpečnější. Jste tam sama, málokdo se Vás zastane. V autobuse nebo tramvaji Vás alespoň uvidí řidič...
moje děti jezdí samy MHD od 9 let. Chtěly to tak, chtěly být samostatné. Do kolika let je budete všude doprovázet, vozit, vodit? A pak jim bude 15 a vyrazí samy někam do centra do klubu, když předtím nemohly samy dojít na trénink? Nevím, no.
8
Sledujících
1
Sleduje
8
Sledujících
1
Sleduje
myslím, že víc žen (i mužů) by chtělo děti, ale to by museli mít bydlení, které se dá zaplatit z jednoho příjmu.