Je to přeci logické... Zvířeti do hlavy nikdy nevidíte a většinou někoho pokousaji úplně hodní pejskové. Také se bojím velkých psů a necítím se dobře, když volně probíhají. Jinak psy miluji
A já zase nemám ráda malé psy. Často jsou zákeřní. U nás na vsi měla jedna rodina německou dobu. Dokud jste byli za plotem, mohla se uštěkat, jakmile jste se odvážili dovnitř, byla s Vámi nejlepší kamarád. Naopak jezevčík mého spolužáka se nechal hladit, drbat na břiše, ale když jste se otočili zády šel Vám po lýtku.
Mnoho lidí tady odsuzuje otce a jeho syna za to, že bydlí v azylovém domě. Nevíte jak se tam dostali, proč tam jsou. Klidně to mohlo být takto: Rodiče si vezmou hypotéku na dům nebo byt, mámě se něco stane (smrtelná nehoda, nemoc). Otec dělal na směny a najednou nemůže, protože kluk nemůže být v noci sám, dá výpověď, neutáhne hypotéku, banka nomovitost zabaví. Najednou nemají kam jít a azylák je rychlé dočasné řešení, aby si mohl najít novou práci a bydlení. Lidé tam nemohou být napořád.
Knihy miluji od dětství ... dodnes se od pěkné knihy nedokážu odtrhnout (takže s ní i vařím ... ano, někdy to podle toho vypadá ...)
Dětem jsem hodně četla, když byly malé, hráli jsme si s textem, se slovy ...
Nejvíc čte nejstarší dcera, syn už mnohem méně a nejmladší dceru (12) spíš nutím, v rámci "domácí přípravy do školy". Budu moc ráda, když si cestu ke knihám najdou ... ale vynutit se to nedá.
Třeba Vaše dcera, neobjevila ten správný žánr. Moji dceru nebaví holčičí romány, ale fantasy literatura například: Kevin Hearne - Praštěný, Christopher Paolini - Eragon nebo Patricia Briggs - Měsíční píseň, ikdyž tu jsem jí četla před spaním 🙂.
Líbí se mi, jak všude mluví o zkráceném úvazku a flexibilní pracovní době. Je ale velké množství rodičů, kteří dělají ve fabrice 6:00 a kdyby chtěli zkrácený úvazek nebo nedejbože FPD, tak se jim zaměstnavatel vysměje a ještě je vyhodí ( důvod se vždycky najde). Školka u nás má od 7:00 do 16:00. Ale o půl čtvrté už musí být všechny děti pryč, aby do čtyř stihly uklidit.
No co čekat od Coufala. A s tím že hotovost vám můžou ukrást dříve než že by vám vybílili účet s tím taky moc nesouhlasím. Možná že až někdy v budoucnu mu někdo zablokuje účet jen proto že nebude s něčím souhlasit tak změní názor. No ne že bych mu to přál ale někdo nechápe různé věci do doby až se mu stanou.
Mě už se to stalo. Blokli mi internetové bankovnictví i smart banking včetně smartklíče a to jen proto, že se jim nelíbila značka mého telefonu. Prý obsahuje nebezpečné aplikace. Mimochodem ve výčtu oněch nebezpečných aplikací byla klávesnice. 🤣 Musela jsem na pobočku, kde jsem dlouho čekala až na mě přijde řada, aby to napravili.
To zase musel napsat kus cvoka.Už vidím jak se platí na veřejném hajzlíku kartou.) Jak to udělá kamarád, když bude chtít kamarádovi půjčit na pivko?.)
V Berouně na nádraží chtěla maminka malé holčičky (1 až 2 roky) platit za použití toalety chytrými hodinkami. Zkoušela to třikrát, nabídla jsem ji, že to zaplatím, protože ona neměla hotovost. Podívala se na dceru a konstatovala, že je pozdě. Holčička se pokakala. Naštěstí ještě měla plenky. Paní ji vzala za roku a odešla.
Jinak kartou to jde, ale jak se říká: náhoda je blbec.
Divím se, že se autorka tak otevřené chlubí tím, jak málo si jí její dcera váží a jak mizerný vztah k ní má. Normální takto malé dítě se totiž může přetrhnout, aby mamince nebo tatínkovi s něčím pomohlo, natož když ho o to poprosí. Dělají to proto, že své rodiče miluji, chtějí je potěšit, ale hlavně proto, že se chtějí cítit dospěle a napodobit je. Nefunguje to tak maximálně v jednom procentu případů, kdy jsou extrémně zabrání do hry, nebo nejsou ve své kůži. No a nebo když mají matku na salámu a berou ji jen jako služku a pečovatelku. Se silou a kvalitou osobnosti to ale nesouvisí nijak a nikdy.
Naprosto souhlasím. Zažila jsem to na vlastní kůži. Když byly dětem tři roky, chtěla jsem, aby si uklidili své věci, slyšel to jejich tatínek a ironicky poznamenal: „Proč by to dělali, od toho mají mámu." Tato věta stačila k tomu, aby se toho chytli a způsobenou škodu se snažím napravit dodnes. Malé děti nerozumí ironii a když to říká táta, tak je to pravda.
Verze od 6. třídy NEPOVINNÝ druhý jazyk se mi nezdá špatná. Nejvíce totiž bylo kritizováno, že druhý jazyk teď mají děti, které půjdou do učení, jsou dys apod. Takže se 2-3 roky trápí, jazyk se stejně nenaučí a ani v něm nepokračují.
Od 6. třídy zavést povinně volitelné předměty, kdy v nabídce by byl druhý jazyk, by se mi pro motivované děti líbilo.
Mám kamarádku, která má dyslexii. Učitelka jí řekla, že se v životě nenaučí žádný cizí jazyk, přesto dnes mluví plynně italsky.
Jelikož jsem noční sova a spousta lidí o tom ví, tak mně to osobně tak nevadí, pokud to nejsou nesmysly. Ovšem cca po 21. hodině jim sám nevolám a ani neposílám textovky. Maximálně na vyžádání - např. že jsem dorazil dobře nebo na rande nepřijdu (mám schůzi SSM).
Moje teta je také noční sova, takže jí nevadí, když zavolám po 22. hodině, naopak vím, že volat jí před polednem je nesmysl.
Drazí ochranáři! Jak to podle vás máme udělat? Píšete, že máme přijít v září ve všední den, ale děti jsou ve škole (minulý školní rok měli čtyřikrát týdně odpolední vyučování z toho třikrát do půl čtvrté), my dospělí jsme v práci do tří. Od nás to trvá k lanovce přes hodinu autem. Časově to prostě nevychází.
Pro zastánce pouze pěšího výstupu: Nenapadlo vás, že se svezeme lanovkou a pak můžeme pokračovat dál aniž bychom byli utahaní.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
V babyboxech bude narváno.....
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To by bylo jen dobře. Děti by byly právně volné k adopci.