Demokracie není kouření. Demokracie je odpovědnost za své činy. Kouření jednoznačně obtěžuje ostatní. Žádné přehrazení tomu nikdo nezabránilo a nejhorší bylo, že do nekuřáckého koutku se obvykle chodilo přes zahulený prostor. Nevidím nic špatného na tom, že na cigáro jdete ven.
Děti v kavárně je něco zcela jiného než kouření. Asi není dobré zakazovat vstup, ale na druhou stranu si musí rodiče své děti srovnat.
Demokracii vnímám v tom, že pokud stát vybírá daň z tabáku, měl by mít podnikatel možnost, vybrat si, koho bude ve své provozovně obsluhovat. Asi jste to špatně pochopil.
Toto mi připomíná dobu, kdy došlo k zákazu kouření v restauračních zařízeních. Co peněz majitelé investovali do rozdělení provozoven, instalace čističek a filtrace a nakonec k ničemu. Toto je to samé. Proč si podnikatel nemůže zvolit, na jakou klientelu se bude orientovat, co je špatného na tom, že kuřák chce kouřit? Proč tedy ještě prodáváme cigarety, ze kterých si erár mastí kapsu? Ale proč podnikatel platící daně nemůže ve svém zařízení obsluhovat výhradně jen rodiče s dětmi, výhradně jen kuřáky? My tu demokracii fakt utlučeme sami. Hnus, kam to spěje. Nevadí mi ani děti, ani kuřáci. Vadí mi, že lidi jsou čím dál větší sobci. Upřímně bych raději seděla s kuřákem v jedné hospodě, než na ně koukat, jak se i s pivem srocují před zařízením, pak ruší/ohrožují nejen v provoz na ulicích/silnicích, ale i klid obyvatelů domů v bezprostřední blízkosti. Hnus, vypadáme jak bezdéčka. Je to hrozné, ale je to o tvrdším přístupu obsluhy. Čím více si nechá obsluha líbit, tím horší situace bude.
U voleb je nejhorší, že volí i člověk s degenerativním onemocněním. Příkladem je třeba moje babička, která bude volit ANO, protože se zastane důchodců. A hlavně věří sporům v TV. Proč ale volí lidé, kteří si téměř nic nepamatují a jejich nemoc se jen zhoršuje. Proč nikdo neřeší to, že volí lidé, kteří už nejsou schopni rozlišit pravdu od PR a v pojmech jako fake news se nevyznaji. Populistické strany toho jen využívají. To je stejně jako u problémů s chybějícími lékaři. Proč nikdo neřeší, že zde nepracují? U nás se o všem jen mluví.
Jenom dojiče? Moje představa je jiná. Musíte pást (nebo krmit), musíte dělat seno (siláž, senáž, slámu pro objem), Musíte se starat o pastviny (dosekavat oplocenky). Dojiči asi nedoji ručně, tak musíte mít techniku s údržbou a obměnou. Stáje (chlévy) potřebují údržbu. Málo kdo ví, že pokud chcete mít mléko, musíte mít napřed telátka, i o ta se musíte postarat. Mám pokračovat? Už jenom málo - 24/7! To jsem Vám to nandal podávkami. Jen tady napište - co všechno obnáší produkce mléka, ať není představa, že mléko roste v řetězci!, 😉👍
Děláme kombinovanou zemědělskou výrobu. Asi tak k vašemu komentáři.
Vážený pane, jako prvovýrobce dostávám za litr mléka 9,75 Kč/litr a cena stále klesá. A laskavě si uvědomte, že z mléka, které zemědělec dodá mlékárně se vyrobí mraky produktů, protože tučnost je tam důležitý prvek. Ale to by chtělo, abyste trochu přemýšlel, než začnete psát, že zemědělci řvou. Takovým jako vy přeju, aby zmizel systém dotací a cenu bude diktovat pár pracháčů, kterým je většinou kvalita někde. A z těch necelých 10 Kč za litr musím platit dojiče. Vy byste to asi dělat nešel, že? Protože do smradu a nepřetržitého provozu se nikomu nechce.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Sama jsem bývalý kuřák, ale přesto jsem ráda, že se ve vnitřních prostorách nekouří. Vůbec mi totiž nechybí smrdět neustále jako popelník. A jak to asi vnímají nekuřáci?
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Asi jste to nepochopila. Pokud stát vybírá daň z tabáku, měl by mít podnikatel možnost, aby si vybral, koho bude ve svém podniku obsluhovat. V tom vidím tu demokracii. Když je droga povolená a stát z ní má, tak proč neobsluhovat i tyto zákazníky uvnitř provozovny?