Pokud starání o rodinu se nazývá zátěž a práce potom je něco špatně.
Práce v domácnosti je radost a starat se o děti ještě větší radost. Jenomže dnešní matky a manželky se většinou pasují do role ředitelky domácnosti a panovačně si vynucují jak má domácnost vypadat podle nich.
No a to je ta psychická zátěž. Protože když nemakáš s úsměvem, protože přece drhnout plíseň v koupelně, to je radost, tak si pak přečteš od paní Šimkové, že jsi panovačná ředitelka domácnosti 😄
"Snaží", to je takové krásné slovo.
Když jsem byl kvůli COVIDu na HO a manželka na mateřské, pravděpodobně jsem vyměnil víc plenek, než ona. Na procházky jsem chodil, vařil jsem, uklízel, pral, nádobí myl, odpadky třídil a vynášel, s dítětem si hrál. A do toho jsem samozřejmě pracoval na plný úvazek. Když si žena stěžovala na můj plat, vzal jsem si k tomu vedlejšák, také z domova. Prohlídky u doktora jsem také vyřizoval já, manželka je cizinka a nedomluvila by se.
Když mi jednou řekla, že je krásné, že se snažím, ale jestli bych toho nechtěl doma dělat víc, začal jsem pomýšlet na rozvod. Nakonec na něj
po devíti letech manželství (šťastné byly možná tak první čtyři roky) opravdu došlo.
Nemohu mluvit za všechny, ale za sebe musím říci, že je zhola nemožné toho "dělat dost". I proto si případné další sňatky hodně rozmyslím.
Z toho plyne poučení, že férovost je od slova fér a spravedlnost musí být na obě strany.
To by mne zajímalo, ta odlišná mentalita žena versus muž. Myslím, že daleko větší rozdílnost je mezi každým jedincem, jiná mentalita bude lidí z města a lidí z vesnice, generačně jiná mentalita, mentalita určité sociální vrsty.....tady budou mnohem větší rozdíly a hodit to na čistě biologickou věc žena x muž je nepravdivé zjednodušení. To stejné "ženy mají větší skon do všeho strkat nos" "potřebuje mít všechno pod kontrolou", to jste si opět vymyslela, ono se to totiž od ženy stále očekává, fungující domácnost je takzvaně její vizitka, ať chce nebo nechce.
Mysl je synonymum pro psychiku a lidskou psychiku utváří jak biologické, tak sociokulturní aspekty. Pokud přejmu definici mentality z wiki:
Mentalita je povaha a způsob myšlení, duševní a duchovní uzpůsobení jednotlivce nebo skupiny závislé na individuálních dispozicích, věku, výchově, tradici, společenských podmínkách nebo pracovním zařazení.[1] Mentalita je projevem osobní vyzrálosti a schopnost určitým způsobem reagovat na vnější podněty, ale i vnitřní stavy jedince nebo skupiny. Reflektuje duševní rozpoložení, postoje, názory, osobní dispozice. Mentalita jedince je blízká pojmům temperament a životní postoj, tyto pojmy se někdy užívají zaměnitelně.
Sociokulturně jsou u nás dívky vychovávané jinak, než chlapci. Biologicky mají ženy a muži nejen lehce jinou stavbu těla, ale i jiné hladiny hormonů, prožití menstruace, porodu, těhotenství jsou nějaké podobné globální prožitky, které různé ženy mohou vnímat podobně, což se zase propisuje do vaší osobnosti. Už to, že jste se ohradila, je vlastně důkaz, že ženy jsou citlivé na nějaké poukázání na jejich mentální kapacity. Ano, muži a ženy mají v širším měřítku rozdílnou mentalitu.
No ale to je snad správné, že berou důchod, ne? Vždyť celý život pracovali, tak si ho zaslouží! A proč by měl mladý člověk dostávat důchod, když pracuje? A děkuji za starost o mé mentální zdraví, to je od Vás milé. A mám takový pocit, že kampus jsem viděla, když jsem tam několik let chodila a fakt jsem tam nedělala uklízečku...
Důchodce pracoval, a už nepracuje. Studentka studuje, aby pak mohla pracovat třeba na vašich zubech. Když jí ale dáte vybrat, jestli 9 let s atestem a pak doufat, že její děloha ještě bude fungovat, nebo si udělat někde magistra a hurá na mateřskou, tak pak nemůžeme brečet nad tím, že máme nedostatek zubařů a pedopsychiatrů.
Dělnická třída je v práci a má školku. Vysokoškolská studentka vám pak bude dělat zubařku, ale těch 9 let na škole moc peněz nevydělává, spíš požírá obrovské množství financí. Takže třeba nemá prachy na školkovné. Hlavně si na tuhle pomstu vzpomeňte, až nebudete moct sehnat ortopeda a všem pediatrům v okolí bude sedmdesát
No to je sice moc hezké, ale ta mladá vědkyně potřebuje, aby jí někdo obsloužil v obchodě, dovezl autobusem, uklidil silnice, ostříhal vlasy, vyrobil pro ní telefon, noťas, zapojil elektřinu, atd. Máte pocit, že by bez těchto "obyčejných lidí" mohla být vědkyní, kdyby všechno toto musela dělat sama? No nevím, kde by na to vzala čas. Je potřeba si vážit každého člověka, co umí dobře svou práci a neupřednostňovat pouze jednu skupinu.
Představte si, že důchodci berou důchod. A co ti chudáci, co jsou moc mladí a ty důchodce stříhají? A vyrábí jim telefony, jak k tomu přijdou, že oni ten důchod nedostávají?
Jste jinak mentálně v pořádku, nebo jste kampus neviděla ani na obrázku?
A co učnice a středoškolačky a mnohdy i žákyně ZŠ. Ty snad nerodí budoucí daňové plátce? 🤔
Učnice se nerozhoduje, jestli rodit nebo studovat. Ze školy vyjde v jednadvaceti a má čas si nadělat dětí, kolik chce. V okamžiku, kdy doděláváte doktorát a atestaci dodělávají i vaše rozmnožovací orgány. Po třicítce se zvyšuje nebezpečí genetických poruch jako je trizomie 21, zvyšuje se pravděpodobnost rizikového těhotenství, preeklampsie. Až zas budete brečet, že nemáte zubařku, tak proto, že vaše zubařka se po gymplu rozhodovala, jestli děti nebo kariéru.
A já se zrovna téhle ,,Pergnerové" nemůžu zbavit, oxiduje u každého videa na YT. Když se to snažím zavřít, nahlásit...cokoliv tak nepomáhá, je tam prostě jako přibitá. Asi YT tyhle fejkové reklamy vůbec nevadí. Na FB je to úplně to samé, byť to ani vzdáleně nesouvisí se stránkami, které mám olajkované, dokonce ani nelezu na nějaké pofidérní weby, je to všude. Opravdu je to jako mor a žasnu, že proti tomu provozovatelé těch serverů vůbec nic nedělají. A pokud na to někdo naletí, je to s podivem. Já pokud chci investovat, tak výhradně za pomoci banky, jejich oficiálních stránek resp. k tomu určené aplikace, kdy tomu všemu samotnému předcházelo vícero informativních schůzek. Že někomu stačí nějaký fiktivní volající, nepochopím, vážně. Lidé si svých peněz asi vůbec neváží.
na FB AI postuje AI vygenerovaný obsah pod kterým se hádají boti 😄 Vítejte v budoucnosti
Takto hloupi lide by meli mit zakazano disponovat s financemi, nejsou svepravni, jak ona pani prave nezpochybnitelne prokazala.
Já jsem ty reklamy viděla, běhaly na youtube, normální AI vygenerované realisticky vypadají seriozně znějící video. Mě zaráží, že youtube tohle vypustí absolutně bez problémů ven.
Argumentace ad hominem se ve slušný debatách považuje za demagogickou. Autor také neřeší osobu p. doktora, ale jeho výroky. Pro svá tvrzení uvádí zdroje - pokud s nimi máte problém, rozporujte je, ne osobu autora.
Zrovna pan doktor Honzák je vtipálek a pokud ho znáte třeba z jeho přednášek, tak ho musíte brát s rezervou a v kontextu i jeho věku. Autorka článku si taky trošku vybrala ty studie, které se jí hodí. Zrovna třeba to genetické pozadí je dost zavádějící informace. U neurovývojových poruch se vždy říká Ano, ALE! ADHD fakt nezdědíte po mamince jako barvu vlasů nebo očí, je tu nějaká predispozice, se kterou ty studie pracují, ale třeba nám dělali čtvery velké genetické testy, ty největší teď v létě ve fakultce v Olomouci a z genetického hlediska nenašli nic. Ani u dcery s autismem, ani u dcery s DLD a ADHD. Chápu, že se autorky vyjádření psychiatra dotklo, ale myslím, že populárně naučný článek o ADHD by byl lepší advokacií.
Panu doktoru Honzákovi toto tvrzení věřím. Navíc...dneska má každé nevychované dítě ADHD, je to jako epidemie.
Paní Kalinová, tohle je dost odporná věta a dost bolestivá pro každého rodiče dítěte s ADHD. Tu diagnozu vám musí dát několik lékařů, my jsme na ni čekali dva roky. Neurolog, dvě klinické psycholožky. Co si o sobě vůbec myslíte? A co si mají myslet ty děti? Tohle je přesně ten důvod, proč se u mládeže s ADHD nakonec rozvíjí deprese a úzkosti, protože si přečtou, že nemají neurovývojovou poruchu, ale líné rodiče. Víte, co je za tím obrovské práce, vzdělávat takové dítě? Kolik hodin doučování, logopedie, terapie? Kolik to stojí peněz?
Nojo, psychiatr se mýlí, zatímco rodič to ví líp 😄 skutečně zábavné je tvrzení, že rodiče si vymýšlí ADHD, aby mohli dětem dávat léky 😄 oni si to totiž vymýšlí z úplně jiného důvodu, ze stejného, z jakého máme z deseti miliónů obyvatel jeden a půl miliónu invalidů, neznalý pozorovatel by řekl, že Česko musí být krátce po nějaké krvavé válce 😄
Pokud jde o ADHD, dá se to vyléčit snadno. Pokud je robátko tak těžce psychicky nemocné, nepřipadá v úvahu, aby někdy v životě dostalo řidičák. Ohrožovalo by sebe i svoje okolí na životě. A patří do ústavní blbšuldy, kam jinam, vyučit se lepičem pytlíků by snad mohlo. nikam jinam ho nelze pustit, aby neohrožovalo ostatní. Žádné podpory a úlevy pro rodiče netřeba, když půjde manuálně makat v patnácti, může se živit samo. No a pak by se ukázalo, kdo je tak moc chabrus 😄
Já řídím dost dobře. Kdybych ale měla podporu, mohla jsem dodělat vysokou školu a neskončit s maturitou jako osel. Kdyby se tenkrát daly sehnat pipule, mohla jsem se mnohem míň trápit. ADHD dítěte není žádná úleva. S dcerou dělám logopedii a učím se s ní víc, než rodič zdravého dítěte, pořád musím myslet za dva, aby neskončila pod autem. Musím za ni myslet na pití i na jídlo, rozfázovávat jí úkoly, dívá se na to blbě, když je holka navíc fakt chytrá a šikovná na spousty věcí. Kdyby byla zdravá, dotáhne to daleko, takhle musí zabrat dvakrát tolik, co jiné děti a ještě k tomu si přečte někde takové plky od takové mamlase, jako pan Urbánek.
Asi před týdnem jsem jel autobusem. Dva mládenci se bavili, jeden tvrdil, že má ADHD. Nemohu si pomoct, ale i mně se zdá, že dnes se z různých syndromů stala internetová móda a že syndromy slouží jako zástěrka pro obyčejnou nevychovanost, lenost či hloupost dětí a mladých. Což velmi škodí těm, kteří se s těmito závažnými diagnózami skutečně potýkají. Dítě bez syndromu, zvláště dítě nějaké celebrity, jako by nebylo.
ADHD je vada převážně na prefrontální oblasti mozku a zasahuje dál. Nás nahnali na EEG, kde nám natočili velké množství "ostrých vln" a trvalo skoro dva roky tu diagnozu dostat. Zahrnovalo to návštěvu neurologa v Brně (skvělý pan Lněnička, který nedávno odešel do důchodu), klinickou psycholožku z Fakultní nemocnice v Olomouci a klinickou psycholožku z Bystřice pod Hostýnem, abychom si byli joo jistí. Plus samozřejmě SPC v Přerově. To není tak, že brečíte u pediatra a on vám lípne prášky a dá razítko. Prášky vám dá dětský psychiatr a toho jsme za víc jak rok nesehnali, protože nejsou.
Ale jestli máte pocit, že těch dětí je hodně, tak ano. Třeba u Autismu se uvádí jedno z 54 dětí je nějak "na spektru". A usuzuje se, že ADHD nemá k autismu tak daleko podobně jako DLD (dysfázie), jsou to prostě vrozené neurovývojové poruchy. Sice je teď moderní říkat, že jsou dědičné, ale dědičnost tu hraje jen doplňkovou roli v podobě predispozice. Objevují se tvrzení, že přesto, že neurovývojové poruchy tu byly a budou vždy, tak za jejich nárůst může nejenom lepší a včasná diagnostika, ale taky nadužívání chemikálií po průmyslové revoluci a intenzivní zemědělství. Jako důkaz bych vedla například fakt, že nejvíce autistů má Katar (a mají skvělou péči o děti s autismem) a např. Francie má zase v porovnání s jinými státy autistů poměrně málo. Je tedy otázka, jestli potřebujeme víc ředit geny, být ekologičtější, nebo pít víc vína. Nebo je to prostě jenom iluze vzniklá tím, že se tím tématem začala media zabývat a tudíž jste si díky tomu těch kluků vůbec všimnul.
Nejsu lékař, nevím, co všechno zjistí metabolické testy, jestli i NCGS a zátěž na kasein? Pokud ano a máte to v pohodě, tak to samozřejmě neřešte. Za mne ale biorezonanční přístroj zjistí víc. Ta náhrada kravského mléka za kozí byl příklad. Ano, ten rozdíl přímo v mléce je velký, pokud jde o smyslový dojem, ale například pokud jde o sýry, tam už je to jiné, bývají chutné a voní. Syn má taky velmi omezený jídelníček. Jako malý jedl hodně ty sýry a přechod na kozí zvládnul. Nikdo Vám ale samozřejmě nic nenutí, to jsou jen tipy (a řekněme nejen pro Vás). Někdo ale považuje i kozí kasein za nevhodný, to jen pro úplnost, to já už neřeším. Pšenici jsme taky nahradili - tam je to ale o tom dělat si ta jídla sám, kupované bezlepkové pečivo je většinou samá sojová či kukuřičná mouka - tyhle věci bývají velmi často taky problém. Samozřejmě běžný cukr, ten rozjíždí záněty a vyloženě způsobuje zácpu. Některé kombinace jídel dokáží udělat problém, tyto děti nezřídka mají tendence jíst potraviny odděleně, a myslím, ze je to tak pro ně správně. Syn měl jako malý úporné zácpy, po těchto změnách se to spravilo (plus ten zmíněný hořčík), ve výsledku ta strava přitom není pestřejší. Tj. píšu z vlastní zkušenosti, aniž bych to ale zobecňoval.
Jak konkrétně vám biorezonanční přístroj zjistí víc? Je to pseudověděcká metoda. Položíte si na bříško magnet a zjistíte, které neurotransmitery nestíhají? Nebo podle elektromagnetického vlnění identifikujete, které enzymy se vám nevyplavují? Cukr může vést k zánětlivosti pouze v kombinaci s tuky a to ještě ve velkých dávkách. Jasně, že je bezlepkové jídlo ze soji a kukuřice, to je podstata těch potravin, co si doma pečete chleba z hrachu?
Takže jste ten lepek a kravské mléko vynechat nezkoušela? Ono to ale opravdu může na ty zácpy dost pomoct, znám ty případy. K tomu ještě může pomoct hořčík - projímavá forma, zkuste případně Magnesii lactici na noc. U mléka to nemusí být jen problém laktózy ale i kaseinu. V případě lepku to není jen o celiakii, může být i alergie nebo dnes už je i diagnóza NCGS (Non Celiac Gluten Sensitivity), která znamená citlivost na lepek jiného druhu, než ty zmíněné dva případy. S tím má dnes problém mnoho lidí.
U stravy nejde o to některou vyloučit (a zůstat na práně), ale nahradit. Například kravské mléko nahradit kozím. Zátěže na potraviny se dají zjistit bio rezonančními přístroji.
Tak ještě jednou. Dcera má AFRID. Nemůžu jí vyloučit ze stravy nic. MÁ za sebou metabolické testy. NENÍ celiak ani nemá potravinovou alergii ani NEMÁ problém s laktozou. Zácpy má z dehydratace a nedostatku pestré stravy. Jsem si dost jistá, že kdybych před ní otevřela kozí mléko, tak se zebleje.
21
Sledujících
0
Sleduje
21
Sledujících
0
Sleduje
Chtěl jsem to ženě ulehčit, pořád jí říkám, že hladem neumřu, po ulicích bosej běhat nebudu a neztratím se v Brně, ale když se chce se mnou mentálně zatěžovat... Komu není rady, tomu není pomoci.
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To mi udělal manžel. Prej: Ty u toho žehlení tak trpíš (máme fakt tunu prádla s dětma, žehlím v noci a nadávám u toho, protože to nesnáším), já ti uberu práce...a nátáhl si to triko z koše nevyžehlený a že to je dobrý. Museli jsme si vysvětlit, že to, že mě to vytáčí neznamená, že to není potřeba udělat. A že správné řešení je koupit mi napařovací stanici a během výkonu činnosti se mi radši klidit z cesty.
Na studentském bytě ve spolubydlení mi kdysi spolubydlící řekl, že on teda neuklízí, protože to neumí a že jeho přítelka (která u něj fungovala jako služka) je v tom mnohem lepší, protože je holka. Tak bych chtěla vědět, který orgán způsobuje potěšení z domácích prací, protože to podle mě nemá rád nikdo bez ohledu na pohlaví. Ještě tak možná si vystavovat po bytě kytičky, ale žehlení? Případně prosím o transplantaci příslušného orgánu.