Nebo se inspirovat v Japonsku, kde v některých školách vaří obědy dobrovolníci z řad rodinných příslušníků (např. senioři). Dělají to s láskou, protože se dostanou "mezi lidi" a současně mají pod kontrolou, jak kvalitní jídlo jejich vnoučata dostávají. .. V řadě škol si tedy nosí děti "obentó" z domu, určitě jste už narazili na obrázky těch roztomilých kreací, co jim maminky do krabiček vyrábějí.
Je to asi rozdíl v uvažování. Zatímco tady zůstala socialistická mentalita "stát se o to postará", případně nahrazená nezájmem "dám mu peníze, on si něco koupí", tam si rodiče dávají tu práci, aby jejich děti jedli zdravou a vyváženou stravu.
(nemluvě o úklidu, který si japonské děti dělají ve škole samy, žádné uklizečky...)
Já s vámi plně souhlasím, žáci by si pak více vážili vzdělání kdyby museli sami přidat ruku k dílu. Jen nemá nikdo odvahu to říct nahlas. Přece tu máme inkluzi..... Všichni chtějí studovat.....
Ale opět opakuji vím o čem mluvíte tak na propadnutí... Ředitel řekne otec nám dává 100 000 Kč škole sponzorský dar dáte mu za 3....
Další vím že učitele na dovolenou používají fond Fksp nebo jak
Rád bych viděl učitelé co jak říkáte v ředitelskem volnu den před svátkem... Jídelna nefunguje jistý venkovský spoje nejedou školní autobusy..... Moje přítelkyně učitelka dříve úřednice je spokojená... A 10 let a neměnila by
To je ovšem velmi smutné pokud to někde takto funguje jak píšete vy. My jako škola máme nastavena jiná pravidla.
Je vidět že učiteli budou šedá eminence vzor poslanců
Pracovat 9 měsíců ročně 60-70 000 Kč
A stále lži učitelů a policistů je málo v ČR
Poslední čísla ukazují že policistů a učitelů máme víc jak v Rakousku a policajtu víc jak v Německu v přepočtu na obyvatele...
Hasič ten běžné má 16 tky za 50 000 Kč brutto svátky víkendy
Řidič autobusu 30 000 Kč svátky víkendy
Vedoucí prodejny Lidl Penny 50 000 Kč brutto víkendy svátky
Ze soukromého sektoru po 20-ti letech jsem si řekla - máš vše pojď dělat co tě baví. Školství. Velké překvapení:
Dovolenou máte pouze o prázdninách a těžko se mi vysvětluje doma, že když mají studenti pololetí prázdniny - já jsem ve škole. Když mají ředitelské volno - já jsem ve škole. Volno studentů nerovná se volno učitelů. Přijímačky, maturity, školení.... Z venku to opravdu vypadá jinak. Zvažuji návrat do soukromého sektoru - dám příklad. Nevychovaný, neplatící zákazník - už pro něj dělat nebudu. Dám výpověď půjdu jinam. Smířím se se ztrátou a makám. Doženu to jinde. Ale. Nevychovaný žák s rodiči co si myslí, že mají doma andílka? Nelze říct sorry vás učit nebudu. A těch je😁
nebo ať jde pracovat jinam. Zjistí, že musí i když je vysokoškolák , makat mnohem více hodin za méně peněz. Nikdo jim nekontroluje výkon, výsledky, mají svoje jisté. A nikdo mě nepřesvědčí, že je to jinak. Učitelé si zvykli na tento způsob práce. Ne všichni, ale velmi mnoho z nich vůbec ale vůbec netuší, jak se dře v jiném zaměstnaní s velkou zodpovědnosti za každodenní výsledek. A nemáš splněným plán? Tak bohužel, čeká na tvé místo jiný. A učitel? Bez tlaku na výsledek. Motivace dětí? Vůbec netuší většina z nich ,co to je motivace. A kdyby jste učitelům přidali 100%, budou mít pořad málo, a budou plakat, jak je jejich práce náročná. Jak směšné. Učitelům se tady nesmyslně vytvořil nějaký ochranný poklonu. Ale takto nikdy školství nebude lepší. Hofk.
Zvu vás do hodiny. Neváhejte nás všechny do jednoho pytle. Dnes je neděle a já normálně odpovídám rodičům, žákům na dotazy. Opravuju příklady a posílám vysvětlení jde mají chynu - proč jim to vychází jinak. A o dnešních dětech nemá cenu psát. Vědí co si můžou dovolit, ale co musí...?
Analýzu vám nedám, pouze osobní zkušenost (která je u většiny kolegů, s nimiž jsem o tom mluvila, srovnatelná. Moje pracovní doba je kolem 50 hodin týdně (v práci jsem od 7,00 do 15,00 - jeden den méně, jeden den více), kromě toho musím ještě minimálně 5 x v týdnu pracovat odpoledne a večer kolem dvou hodin. Učím 18. rok na druhém stupni ZŠ, letos dějepis, přírodopis a německý jazyk.
Díky za upřímnost. Tohle nikdo nevidí.
Tak než jsem si to vyzkoušela jsem měla podobný názor. Co je těžkého na učení.
Realita? Odpoledne online učím ty, co jsou dlouhodobě nemocní. Konzultuji kdykoliv si žáci vzpomenou. Opravuju dú. Odpovídám písemně na dotazy. Jsem ráda když mají zájem. O administrativě která nabobtnala ani nemluvě. Na vše je potřeba zápis. Večer jsem KO. Pokud budu mít více hodin - omezím individuální přístup.
Kdo kritizuje učitele ať si to jde zkusit. Aby hodina byla dobrá - musí se na ni učitel připravit a to nemluvím o písemkách. Neváhejte všechny učitele do jednoho pytle.
Pěknou neděli
To je sice fajn porovnávat 2 čísla, ale je potřeba tomu dát nějaky kontext pracovní doby. Kolik má volna učitel a kolik zaměstnanec ve firmě? Zaměstnanec má přibližně měsíc dovolené, učitel 2 měsíce + další prázdniny.
Když to zjednoduším, tak "průměrný vysokoškolák" má o 15% vyšší plat než učitel (150%/130%), ale taky toho odpracuje toho o 10% víc než učitel a to jsem vynechal další menší prázdniny.
A teď mi zkuste zdůvodnit, proč by se měl nějak "dorovnávat" plat učitelů, když vzhledem k odpracované době je již nyní v rovnováze s průměrem VŠ.
Dobrý den, vaše úvaha je mylná. A běžte si to vyzkoušet. Vůbec jim nezávidím. Samozřejmě jsou výjimky, ale i dovolená má dvě mince. Dovolenou nemůžou čerpat nikdy jindy než o prázdninách a nemají celé dva měsíce. To, že děti mají prázdniny neznamená, že má prázdniny i učitel. Mylná představa bohužel hodně rozšířená.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Až se podruhé narodím, stanu se učitelem. Za 16 hodin týdně 60 tis. Kč není špatná varianta. Kontrola kvality práce učitelek a učitelů téměř nulová.
Kolem roku 1980 bylo v maturitní třídě 36 studentů. Dělený pouze 1 (slovy jeden předmět) cizí jazyk (bohužel ruština). Počet asistentů ve školách byl nula. Slovy nula.
Nemyslím si, že dnes je kvalita vzdělávání násobně vyšší. A už vůbec ne úroveň znalostí.
12 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ale, když je to taková paráda pojďte učit. 🤣🤣🤣 Zkuste si to. Zapomeňte, že si uděláte přípravy a pak do důchodu budete podle nich učit. To je sci-fi. A komunikace s rodiči - to je teprve vyšší dívčí. Ano,bylo nás dříve více ve třídě a když byl problém rodiče rychle zasáhli a žák opět šlapal. Dnes rodiče zasáhnou tak, že problém má učitel a dítě 😁😆 jak na učitele vyzrál.