Bohužel důvěra v náš zdravotnický systém pokulhává, lékaři i zdravotnický personál si to z části zavinili sami. Do zdravotnictví teče stále více peněz, ale nepřijde mi, že přístup lékařů a personálu tomu odpovídá. Po více jak třiceti letech od "revoluce" mám téměř vždy pocit, že jsem jen obtížný hmyz něco požadující. Na druhou stranu je potřeba uznat, že došlo k velkému pokroku co se týče diagnostických přístrojů a léčebných metod. To, že nemám úplně 100% důvěru v některého lékaře je naprosto normální stav. Udělali již tolik přešlapů, že se nemají co divit. Navíc jsem přesvědčen, že zdravotnictví je černá díra na peníze, podívejte se např. na události kolem IKEM a VZP. Tento článek je hodně tendenční a má nás donutit ke 100% důvěře k lékařům, ale tak to prostě není a nebude. Oni se stále cítí jaksi nadřazeni nad ostatní občany s omšelým argumentem, že oni jsou ti, co chrání naše zdraví a životy. Ne vždy tomu tak ale je.
Stát nám nařizuje, abychom měli "lepší" přehled o své nemovitosti a to pod pokutou. To jsem se zase nasmál. Jinak mi v článku chybí jedna podstatná informace, a to, že i zpracovaný plán nebo pasport stavby musí ještě schválit místně příslušný stavební úřad. Na toto schválení čekám od července loňského roku a úřad dělá mrtvého brouka.
Já nevím, proč se tady někteří diskutující vyjadřují jak de....ti. Autor nepopisuje a nesrovnává společenský řád tehdy a nyní, jenom vyjadřuje názor a svoje vzpomínky jako dítě. A má v mnoha věcech pravdu. A současně přiznává životní šeď a nižší standard životní úrovně. Ale zamyslete se nad duševním prožitkem dítěte a jeho vnímání světa tehdy a dnes. Je dnešní dítě "šťastnější" u počítače při hraní her a na co bude za 30-50 let vzpomínat ? Nebo byla prospěšnější ta "chudoba" , když jsme si představovaly různé věci a byli jsme více tvůčí ? Kolik dětí dnes umí o prázdninách vylést na strom a natrhat si třešně ? Kolik dětí se dnes umí sdružit a postavit si tajný bunkr ? Ví dnes nějaké dítě jaké dobrodružství je prolézat stohem slámy ? Nebo ve městě znát zkratku přes dvorky jednotlivých bloků domů ? Navíc nebyly drogy, takže jsme si kazili zdraví "pouze" kouřením cigaret. Jako dítě jsem v centru Prahy prozkoumával svoje okolí a znal jsem centrum jako svoje boty. Kolik dětí to dnes dokáže ? To není o tom, zda tenkrát bylo lépe nebo ne, ale jaké dojmy si po letech odnášíme z prožitého dětství.
Já se zajímám o to,jak se žije v různých zemích. Proto tvrdím, že se mám dobře. A to i přes to, že jsem rok nemohl sehnat práci, že mám mzdu pod úrovní průměru. Máme dostupnou stravu, pitnou vodu, zdravotní péči, vzdělání. To není samozřejmé v mnoha zemích světa ani v současné době. Zatím tu nemáme přímou válku ani extra vysokou kriminalitu. A nadto máme velmi hezkou zemi, rozmanitě členěnou, plnou lesů a zvěře. A ty ostatní trable se dají vyřešit. Někdy lépe, někdy hůře. Ale nemusím mít strach, že skončím pod mostem (pokud se o to sám nezasloužím). I kdybych neměl vlastní byt a nemohl si dovolit auto, tak to má řešení. Ani v takové chvíli bych si nemyslel, že jsem chudák. A teď to do mě palte ze všech sil, jsem zvědav na vaše reakce....... 🙂
Vážený pane redaktore, než napíšete podobný blábol, zjistěte a ověřte si skutečná sociodemografická fakta. Článek působí tendenčně, jako kdyby se drtivá většina dožívala stále vyššího věku. Statistiky ale mluví trochu jinak. Navíc jsou tu faktory jako inflace (nikdo netuší co bude v budoucnu) a také, že spousta lidí se vysokého věku nedožívá. Což pro státní kasu znamená "úsporu". A také by bylo dobré zmínit, že velké množství lidí ani nežádá a nevyužívá různé sociální podpory, na které mají nárok. Ti budoucí "bohatí" jsou možná z dnešního pohledu, ale za 10-20 let se spousta věcí změní, ceny půjdou nahoru. Takže těch "bohatých" rozhodně nebude většina, ale jen pár procent. Nehledě k tomu, že výše důchodů bude v budoucnu zastropována, takže už nikdo nebude moci pobírat důchod v řádu stotisíců korun.
Kde jsou ti "tvrdí" Francouzi, kteří jdou do stávky kvůli každé hovadině a přitom rabují, podpalují, ničí ? Najednou se někam ztratili, místo toho aby stejným způsobem vyrukovali proti těmto nepřizpůsobivým imigrantům. To rozhodně není výzva k násilí, ale pokud budou obrovské davy v ulicích demonstrovat, tak spoustu imigrantů odradí k takovému chování. Ale na druhou stranu dobře tak Francouzům- v rámci "měkké" imigrační politiky si do země nastěhovali levnou pracovní sílu, která není schopná se přizpůsobit Francouzským podmínkám, kultuře a politice. Podobně jako v Německu.
Vážený pane redaktore, nechápu, proč musíte psát takovéto štvavé články na téma "důchodci-škůdci-vyžírkové". Měl by jste si zopakovat matematiku základní školy. I v minulosti, pokud odcházeli do důchodu v 60-ti letech, tak měli odpracováno 40 let, v případě vysokoškoláků min.36 let. Takže 60+40=100.. Souhlasíte ? Jak potom můžete psát takové bláboly o tom, že je zde velké množství důchodců (vzrůstající), kteří jsou v důchodu (a pobírají penze) déle než v pracovním životě ? I kdybychom vzali v potaz vysokoškoláky (a těch bylo rozhodně méně, než tehdy pracujících a než je jich dnes), tak 60+35=95. Přestaňte prosím psát takové hovadiny a rozeštvávat generace proti sobě. Vy si asi neuvědomujete svoji odpovědnost, ve svém okolí slyším od mladé generace že "ti důchodci nás okrádají, vžyť se o tom furt někde píše a mluví". A oni tomu bezmezně věří.
Opět tendenční článek přesvědčující o "jedné jediné pravdě". Mě je osobně jedno, na jaký pohon budu jezdit za dvacet let, ale musí to být dostupné a za cenu, kterou si mohu dovolit zaplatit, nabíjení ve městech musí být vyřešeno s dostatečnou kapacitou a elektřiny musí být dostatek a za rozumnou cenu. Pak si klidně e-auto klidně i koupím.
Dokud bude výběr peněz za postihy řidičů důležitější pro státní kasu, než zajistit vyšší bezpečnost na silnicích pomocí investic a instalací rozumných technických řešení, tak se nedočkáme. Po zkušenostech z několika zemí, které jsem procestoval, volím osobně instalaci měřiče času (odpočítávání do kdy se změní barva na semaforu). Pro mě to byla nejužitečnější věc, kdy jsem se nemusel potit strachy, že něco poruším nebo nedodržím. Pokud mi ukazatel ukáže, že např. mám ještě dvě-tři vteřiny, tak budu mít jistotu bezpečného projetí.
K článku bych ještě dodal, že veksláci se dopouštěli i podvodů a krádeží. Stávalo se, že nevědomému cizinci prodali větši obnos neplatných bankovek, dokonce i bankovky jiných soc. zemí. Když se cizinec nevyznal, tak přišel o hodně dolarů nebo marek. Většina z nich ani na policii nešla, a když ano, tak stejně tehdejší bezpečnost nikoho nechytla. To jenom aby to nevypadalo, že veksláci jenom nevinně směňovali peníze. Dokonce byly i případy , kdy byl balíček požadovaných ˇčeskoslovenských korun zabalen v novinách, výměna proběhla rychle a vesklák se "vypařil". Cizinec (ale někdy i našinec) pak našel v balíčku jenom nastříhané papírky nebo noviny. A tohle je už kriminální činnost bez ohledu na systém.
Opět "oslavný" článek na téma sankce. Má v nás vzbudit jásot, jak to západní svět konečně těm russákům spočítal. Ale jako vždy předtím, bude se většina sankcí míjet účinkem a russák si vždy najde kličku, jak je obejít. Ekonomicky Rusko skoro neslábne, to jsou jenom utěšující řečičky pro nás pitomce. Dokud z Ruska neodejdou všechny západní firmy, které tam dělají byznys a dokud svět bude kupovat suroviny a výrobky oklikou přes třetí země, tak se Rusku bude dařit a bude dál cpát desítky miliard do zbrojení. A navíc- i kdyby v Rusku stoupla inflace jak blázen, vysoká nezaměstnanost a nedostatek zboží a základních potřeb, tak chudý Rus vždy přežije. Jsou tak zvyklí od carských dob. Chudoba a bída nepřiměje dostatečně ruskou reprezentaci k ukončení války na Ukrajině ani jinde. Je to houževnatý a velice nebezpečný národ, tak se už konečně probuďme.
A je tu opět liknavý přístup k řešení problémů. Za kdejakou pitominu jsou tresty hned, za překročení rychlosti na radarech o pár km se vymáhají vysoké pokuty, ale agresivní řidiči si v klidu dál užívají bez tvrdých trestů. Můžeme se inspirovat např. i v Německu nebo Rakousku, kde i probliknutí dálkovými světly auta před sebou je tvrdě pokutováno. Ale my jsme ti "velcí demokrati", kde se daří těm, co páchají přestupky a trestné činy, ale ti postižení nejsou nijak chráněni, nebo jenom málo.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Já bych tu matku s dětmi už nechal na pokoji a nepranýřoval. Pokud je normální, tak si to uvědomuje a má poučení na zbytek života včetně jejich dětí. Netvrdím, že se to může stát každému, ale umím si představit nějakou vypjatou situaci s dětmi. Myslím, že si asi dost cá..la do kalhotek v tu chvilku, takže se už potrestala sama.