Tak jsem si dal tu práci a dvě hodiny pročítal všechny příspěvky až na stranu 10. Scénář je jasný: 1) mezi lidmi je hodně zatrpklých a nepřejících bez empatií 2) Syndrom vyhoření potkává stále více a více lidí a věk tohoto syndromu se snižuje. Závěr (pro mě): vypadá to na další ze současných tzv. civilizačních chorob a měla by se zavést účinná prevence například formou odborného poradenství a předcházení těmto stavům. I pro stát by to bylo ekonomicky přijatelnější, kdyby lidé pracovali s pocitem potřebnosti a dosažených úspěchů a osobního rozvoje. Bohužel v současné době tzv. "pseudomanažerů" to není u firem možné. Už jenom to, že lidé nejsou lidé (dříve tzv. "osobní oddělení") ale jenom zdroje (dnes HR- Human Resources-lidské zdroje) staví zaměstnance na úroveň inventáře firmy, kdy se nehledí na užitečnost a kvalitu provedení, ale dá "se koupit" nový a modernější nábytek, stroj, lidský zdroj, auto atd.....
Zdravím Váš názor a článek jako by byl o mě! Dokonale popsané, díky ať se daří.
Děkuji a také přeji hodně zdraví a duševní pohody. Žijeme jenom jednou, tak ať to stojí za to. Pamatuji si, že za socialismu jsme sdíleli takový vtip: "je lepší umřít v šedesáti při krásném a náruživém sexu, nežli v osmdesáti nemocní vzpomínat na úspěchy budování socialismu". To pro mě mluví za všechno. Nejlepší by bylo, aby člověk na sklonku života si mohl osobně říci: "Jo, stálo to za to, klidně bych si to dal znovu" místo toho aby odcházel naštvaný, že celý život jenom dřel a nakonec z toho nic neměl, žádnou radost.
Střídání času bylo zavedeno uměle, mělo by ted být zrušeno. Který čas je pro lidi "ten zdravější" bych ponechal odborníkům, nemělo by to být politické rozhodnutí. Po desetitisíce let lidstvo čas nemělo, tak by to tak mělo zůstat. Vzhledem k tomu, že až do druhé sv. války byl "normální" čas ten zimní, jak mu dnes říkáme, tak by se měl ponechat alespoň ten. Tyto posuny jsou mimochodem i ekonomicky nezdravé, musí se měnit jízdní řády, letové řády, plánovat výroba, doprava atd. Tato opatření jdou do stamilionů, které musíme zaplatit ze státních peněz, tedy z peněz daňových poplatníku. Lidský organismus je nastaven na určitý biorytmus spánku, stravování, aktivity tak by neměl být narušován umělým politickým rozhodováním.
Hyperkorektnost nezabíjí humor, ale ponižující zesměšňování. A to hodně velký rozdíl. Pokud někoho mrzí, že se dnes nenosí dělat si legraci z hendikepovaných, Romů, afroameričanů nebo homosexuálů a dál živit předsudky, pak je to ubohý člověk.
Máte to úplně obráceně.... a hlavně ukazujete rozdíly typu "ode zdi ke zdi". Proč by nemohly existovat vtipy o Židech, Romech, hloupých blondýnách, afroameričanech ? Víte, jaké vtipy si vyprávějí lidé např.. v arabských zemích o Evropanech ?
Pokles humoru je vidět hlavně v kultuře. Typické komedie od režisérů Macourka, Vorlíčka a dalších už asi nikdy nevznikou. Poslední komediální fimy od Z.Trošky také končí. A současné tzv. "komedie" jsou spíše melodramata, člověk se ani moc nezasměje. Osobnosti typu Wericha, Horníčka, M.Šimka a dalších už asi nebudou. Humor typu Stand Up komedy není někdy až tak moc vtipný a hlavně má omezený rámec posluchačů. A tak hurá do "smutnosti"....
Když je člověk schopný a úspěšný, měl by si neustále říkat, že to nemusí trvat věčně. Ono to opravdu nikdy netrvá věčně. Moje vzdálená teta vždycky říkala, že už si šetří na domov důchodců, protože i v době kdy její synové ještě nebyli ženatí, věděla, že se o ní ve stáři nepostarají. A udělala dobře. Dopadlo to přesně jak říkala, když už se nemohla starat o domácnost, šla do domova a byla tam spokojená. Myslela racionálně dopředu. A to by měl každý v kontextu svého života. Měl by si říkat, až mi bude 50-60, nebudu tak schopný, firma třeba zkrachuje, manželka si někoho najde, budu nemocný, co budu dělat? Není lepší místo obrovských hypoték, luxusních dovolených, raději zvolnit, trochu si užívat? A když mám firmu, mám zadní vrátka, kdyby by firma krachovala? Protože podnikáni je vždy riziko.
Mám 2 známé, kteří pracují hodně, vydělávají hodně, pořídili si velké baráky s velkými hypotékami, oba jsou už rozvedeni a ty velké baráky s hypotékami jim štěstí nepřinesli, jenom starosti.
Máte pravdu, já bych to zjednodušil: chovat se a přemýšlet tak, jako jsme byli zvyklí i v minulých dekádách a stoletích. I za socialismu lidé přemýšleli o své budoucnosti odpovědněji, protože zdroje příjmů byly omezené a případné půjčky byly snadno splatitelné a jen na krátké období. A každý si uměl spočítat, zda je schopen dostát svých závazků. Typickým příkladem byla tzv. novomanželská půjčka. Já vím, práce byla povinná a věk odchodu do důchodu jasně daný. Ale i tak to bylo o přemýšlení do budoucna a osobní odpovědnosti. Dnes je možné žít na dluh dlouhodobě a i bez určité odpovědnosti díky institutu oddlužení. Nic takového před r.1989 neexistovalo. Osobně nenávidím argumenty lidí, kteří si napůjčovali penize a když firma zkrachuje nebo oni přijdou o dobře placenou práci, tak se obracejí na stát s nataženou rukou a argumentem "z čeho teď budu platit hypotéku...". Zavedl bych pravidlo, že si mohu půjčit jenom tolik peněz, abych mohl z rezerv zaplatit alespoň 70% dluhu.
Kolik Vám kdo zaplatil za takový článek?? To jako máme jít hrkat kočárek asi někam do dolu, aby jsme Vám nikde nevadily že?! Protože kočárky jsou evidentně trnem v oku kde koho. Díky bohu, že snad na každou cyklostezku smí i chodci, které na to samozřejmě upozorní jistá značka...
A jak "hrkali" s kočárkem předchozí generace, když cyklostezky neexistovaly ? Měla by jste projevit trochu více inteligence.
Cyklostezky jsou určeny pro všechny, co se chtějí projet, ať již jedou na kole, bruslícch nebo koloběžce. Cyklostezka není závodní dráha. Ostatní už je na lidech. Ohleduplnost a vychovanost by měla být na místě a ne ,, pozor, teď jedu JÁ".
Měl by jste si zjistit, co praví Zákon č.361/2000 v aktuální podobě. I na cyklostezce jsou umístěny dopravní značky. Nevím, jak posuzujete tzv. maximální rychlost povolenou na cyklostezce a na závodní dráze. Ohleduplnost ano, ale je také potřeba si uvědomit, že na cyklostezkách se většina účastníků pohybuje rychleji a mít trochu vlastní pud sebezáchovy. Kolo nebo koloběžka není od toho, abych na ní jezdil rychlostí chůze a cyklostezka je od slova "cyklo", tedy určena pro kola jakéhokoliv druhu, tedy i pro elektrokola, která jezdí rychleji, než obyčejná šlapací. Ale možná by nebylo od věci, stanovit v určitých úsecích (zejména nepřehledných) nějakou omezenou rychlost. Většina cyklistů má dnes na řidítkých cykloměry ukazující i rychlost a ostatní mohou využívat např. mobilní aplikaci (rychlost vám ukáže i taková aplikace jako Mapy.cz nebo Waze), popřípadě chytré hodinky to také dokáží. Takže by to neměl být až tak veliký problém.
Především měl jít řešit svoje deprese k psychologovi a změnit razantně profesí.
To ostatní by se mu nestalo, život by šel jinými pěšinkami.
Ale ale , paní Vševědoucí. Ten ˇčlánek nepopisuje duševně chorého člověka, ale skutečný stav současnosti, kdy i zdravý člověk a optimista nakonec zjistí, že musí výti s vlky, ale není to jeho šálek kávy. To ostatně může snadno potkat i vás v budoucnu.
Pěkné. Ale tak to bohužel funguje ve státním sektoru či zastaralých firmách určených k zániku. Schopný podnikatel si chytrých a produktivních lidí váží. Neschopný je nepozná.
Jediný lék je změnit práci. Tedy i za míň peněz jít dělat něco jiného.
To se vám hezky řekne, ale s přibývajícím věkem vás nevezmou ani u jiné firmy, osobní zkušenost. A těch schopných podnikatelů a manažerů, jak píšete, je v téhle zemi jako šafránu. Tam už je pro nás obsazeno. Takže obecná rada je prdlajs platná.
"Hloupější člověk už nejde na zedníka, ale stane se ADHD ... " - blbější výrok jsem už dlouho nečetla. Vůbec se nedivím, že k nám Ti mladí nemají žadnou úctu.
Pan Pražák to určitě myslel jako symbol doby, ne že každý mladý se tak chová. A má v tom hodně pravdy. Tak se paní Pomykáčková zkuste trochu povznést nad některé věci, ne každý je tak inteligentní jako vy.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Proč o tomhle hloupém dementním starci musíme pořád slyšet ? Ukliďte ho na smetiště dějin, tento hlupák mě už nezajímá.