Zásadně nesouhlasím. Čekal jsem nějaký hlubší důvod, ale dostal jsem pláč nad tím, že je to konkurence. A to mi nepřijde jako dobrý argument. To opravdu chceme platit koncesionářské poplatky za ty nejméně relevantní služby a cíleně se zbavit těch relevantních? Chápu, že autorovi to dává smysl, protože pro něj jsou podcasty ČR konkurencí. Ale pro mě, jako konzumenta, nedává takový argument žádný smysl. Více konkurence - tím lépe pro mě. To je jako když se ČP snaží prodat Balíkovku, i když ta je snad jediná část pošty, která je v dnešní době ještě relevantní. To mi taky smysl nedává.
Na světě mi vadí dost věcí a v porovnání s nimi je nějaké vykecávání lidí v tramvaji úplně na posledním místě. Není to knihovna. Je to nějaký volný čas, který je dost omezen tím, co v něm můžete dělat. Tak pokud ho někdo chce využít k tomu, aby si popovídal s někým jiným, tak proč ne. Jen u toho nemusí hulákat na celé kolo.
Nechával jsem si vygenerovat Python kód a teda vidím jeden potenciální problém do budoucna. Musel jsem bota 3x opravovat, aby měl kód nějakou ucházející kvalitu. Do smyčky napsal kód, který mohl být mimo. OpenCV pro získání snímků z videa použil opravdu velmi neefektivně. Pokud někdo programovat neumí, tak to řešit nebude, protože výsledek šel spustit a fungoval. Nevyhnutelně to povede ke zvýšení množství veřejně dostupného kódu špatné kvality a když takový neupravený AI kód znovu půjde do trénovacích dat, tak to povede k degradaci modelu.
Jaroslav Dušek byl do určité míry roztomilý, dokud nezačal nabízet jednoduchá vysvětlení komplexních záležitostí, ve kterých má nulovou odbornost. Bohužel razí takovou tu myšlenku, že o spoustě věcí zatím pořád mnoho nevíme (rakovina), nabídne vlastní vysvětlení (můžeme si za to sami myšlenkami) a pak to prezentuje jako nevinný "názor" nebo "úhel pohledu". Ve skutečnosti je to ale spíš ignoranství a určitá arogance vůči poznání, kterého lidstvo dosáhlo. Protože v dnešní době už celkem docela dobře víme, jak vznikají některé druhy rakovin. A její léčitelnost je také na mnohem jiné úrovni, než byla před dvaceti lety. Svět se mění rychle a Dušek nabízí líbivou filozofii lidem, kteří nestíhají jít s dobou. Jinak si nedovedu vysvětlit takovou podporu jeho osoby zde v diskuzi.
Problém je, že v Brně narazit na vyspávajícího bezdomovce je celkem běžné. Potkáte nějakého jedenkrát, říkáte si, jestli třeba policii nezavolat. Potkáte nějakého podesáté a berete to jako běžný stav a ignorujete. Zvlášť když nás média často informují zprávami, jak někdo na ulici napadl bezdůvodně někoho neznámého. I třeba kvůli takové hlouposti, že upozorníte člověka, že na zastávce se nekouří. Tak to se pak nemůžeme divit, že si lidé venku hledí jen svého. Možná by stavu věci pomohlo, kdyby policie více řešila opilé bezdomovce a fetky. Jít okolo nádraží v noci ve mně nevyvolává zrovna pocit bezpečí. Kdyby se to změnilo a člověk ležící na zemi byl raritní úkaz, možná by bylo i méně lidí lhostejných k takovému úkazu.
Pokud se vykonání základní lidské potřeby nepočítá do pracovní doby, tak by se měl napracovávat i čas strávený mrkáním. Studie ukazují, že při mrknutí náš mozek ztrácí pojem o čase a do určité míry se "pozastaví". A navíc máme zavřené oči. Průměrná doba mrknutí je 200 ms. Za hodinu člověk mrkne cca 1000x. Za pracovní dobu to je 8000 x 0.2s = 26 minut. Socialistickým mrkáním tedy ukradnete svému zaměstnavateli skoro celou půl hodinu. To vám k němu přijde fér? Správná kapitalistická pracovní doba by měla být 8 hodin 26 minut.
To zní jako blbost. Pokud ten systém psal alespoň trochu schopný programátor, tak základ bude použitelný. Spíše tomu chybějí funkce a potřebovalo by to doladit chyby. Vždyť sami po nějaké analýze tvrdili, že použité technologie a architektura jsou ok. Tak proč najednou ta otočka? Nemáme zase tolik peněz na rozhazování, takže by měla být velká vůle pracovat na tom, co už existuje. Bartoš to po....., ale celá ta šaráda okolo toho smrdí ještě víc.
To ale přece není problém státu, že lidé mají podpojištěnou nemovitost, nebo úplně nepojištěnou a zároveň jsou v povodňové oblasti. Stát nemůže dělat chůvu všem, kteří neumí vyhodnocovat rizika. Nějaká pomoc je na místě, třeba s dočasným bydlením nebo demolicí. Ale vydupávat si od státu výměnu pozemku s nulovou hodnotou je úplně přes čáru. To už by stát mohl sanovat lidem i peníze ztracené špatnou investicí do krypta. Kde by to pak mělo konec? Už tak žijeme všichni na dluh několika budoucích generací.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Tomu říkám AirBnb styl - Ikea vybavení vybrané někým, kdo tam nebude bydlet, takže to postrádá útulnost a praktičnost. Jediné zlepšení vidím, že tam už není modrá stěna a ta červená pohovka taky byla nic moc. Ale obecně bych neřekl, že je to posun k větší útulnosti. Jinak docela lituju všechny, co si pořídí nové bydlení a pak si ho neumí vybavit sami tak, aby se tam cítili pohodlně. To je na tom přece ta nejlepší zábava.