Bohužel tady se většina lidí ze školy naučila pouze pravidlo tří minut večer a nějak to přetáhnout kartáčkem, aby byla povinnost formálně splněna. V lepším případě i ráno. Pak mají problémy, svedou to na genetickou loterii a vyvodí si z toho, že se stejně nemá cenu snažit. Přitom to není žádná věda. Chce to jen kvalitní kartáček, mezizubní kartáčky vhodné velikosti, štětinkový na dočištění u dásní a věnovat tomu večer 15-20 minut. Pak to zkrátí na hygieně klidně polovinu času a stačí ji navštívit 1x za rok. Jasně, geny dělají hodně, ale každý pracujeme s tím co máme a není to omluvenka na čištění kašlat.
Před dvěma týdny jsem byl v Británii a hned vedle ubytování jsem měl Lidl, takže jsem tam často nakupoval. Ceny hodnotit nebudu, ale výběr produktů tam byl mnohem větší a hlavně chuťově byly porovnatelné produkty mnohem lepší. Jak třeba hotová jídla, tak i obyčejné ovesné sušenky nebo sladké pečivo. Vždy když přijedu tam a nebo zpět, tak na mě dopadne, jak jedna společnost má široký dvojitý standard a my ho tu máme horší.
Předpokládám že je to jen nějaký wrapper nad OpenAI, takže bude mít přesně takovu paměť, jako podkladová služba. Což teď moc není. Vlastně je to určeno přesně těmi pěti hodinovými rozhovory. Máte pocit, že když potkáte někoho nového (třeba když jste potkali svého stávajícího partnera), stačí vám 5 hodin na to, abyste poznali, jaký doopravdy je? Různé firmy se teď snaží AI vyždímat na maximum podobnými blbostmi jako je tohle a vytáhnout prachy z lidí, kteří nechápou limity stávající "AI".
No nevím, v o1 nějaká skrytá genialita nespočívá. V podstatě jen promptuje sám sebe, což evidentně vede k lepším výsledkům, ale nějaký mezigenerační skok to není. Toho se dá docílit i manuálně, akorát to OpenAI zabalil do nového názvu, aby to vypadalo jako nějaká velká novinka. Platím si Plus a to mi přijde tak nějak adekvátní k tomu, co to umí a neumí.
Kdyby zaměstnavatel home office vynucoval, tak neřeknu. Ale snad vždy vidím HO jako benefit a když chci, tak můžu chodit do kanceláře. Je pravda, že na energiích zaplatím víc, ale na druhou stranu ušetřím na cestovném a hlavně čas. Každá strana z toho něco má a tak mi to přijde fér. Ve výsledku stejně firma nemusí nic proplácet, když místo home office tomu bude třeba říkat flexi office a na papíře officiálně chodíte do kanceláře.
Cinema City je ten největší odpad. Mají drzost si účtovat ten poplatek za online koupi a ještě narvou před film půl hodinu reklam, i když lístky mají už tak předražené. V Brně teď bohužel moc velký výběr není, když se Scala musela přesunout. Lucerna nemá zrovna moc příjemné prostory, takže chodíme hlavně do Artu.
Tomu říkám AirBnb styl - Ikea vybavení vybrané někým, kdo tam nebude bydlet, takže to postrádá útulnost a praktičnost. Jediné zlepšení vidím, že tam už není modrá stěna a ta červená pohovka taky byla nic moc. Ale obecně bych neřekl, že je to posun k větší útulnosti. Jinak docela lituju všechny, co si pořídí nové bydlení a pak si ho neumí vybavit sami tak, aby se tam cítili pohodlně. To je na tom přece ta nejlepší zábava.
Zásadně nesouhlasím. Čekal jsem nějaký hlubší důvod, ale dostal jsem pláč nad tím, že je to konkurence. A to mi nepřijde jako dobrý argument. To opravdu chceme platit koncesionářské poplatky za ty nejméně relevantní služby a cíleně se zbavit těch relevantních? Chápu, že autorovi to dává smysl, protože pro něj jsou podcasty ČR konkurencí. Ale pro mě, jako konzumenta, nedává takový argument žádný smysl. Více konkurence - tím lépe pro mě. To je jako když se ČP snaží prodat Balíkovku, i když ta je snad jediná část pošty, která je v dnešní době ještě relevantní. To mi taky smysl nedává.
Na světě mi vadí dost věcí a v porovnání s nimi je nějaké vykecávání lidí v tramvaji úplně na posledním místě. Není to knihovna. Je to nějaký volný čas, který je dost omezen tím, co v něm můžete dělat. Tak pokud ho někdo chce využít k tomu, aby si popovídal s někým jiným, tak proč ne. Jen u toho nemusí hulákat na celé kolo.
Nechával jsem si vygenerovat Python kód a teda vidím jeden potenciální problém do budoucna. Musel jsem bota 3x opravovat, aby měl kód nějakou ucházející kvalitu. Do smyčky napsal kód, který mohl být mimo. OpenCV pro získání snímků z videa použil opravdu velmi neefektivně. Pokud někdo programovat neumí, tak to řešit nebude, protože výsledek šel spustit a fungoval. Nevyhnutelně to povede ke zvýšení množství veřejně dostupného kódu špatné kvality a když takový neupravený AI kód znovu půjde do trénovacích dat, tak to povede k degradaci modelu.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ach ty velké problémy privilegovaných. Úplně mi to rve srdce. Jinak proč si autor článku myslí, že potřebuje nový strom? Jsem v nějakém alternativním vesmíru, kde jsou stromy ze skla?