Běžný občan z Československa.
Paříž. Když slyším to slovo, vybaví se mi večerní posezení na schodech s výhledem na Eiffelovku za poslouchání písniček od mladíka s kytarou. A taky typická francouzská hudba, kterou dlouho nevymažete z hlavy, od harmonikáře v metru, kterou už z dálky slyšíte. To vše, a podobné zážitky, tvoří jedinečný a nezaměnitelný kolorit této metropole. Jsem rád, že jsem tam byl a doporučil bych Paříž i ostatním.
Dobrý den, mnozí zde nebudou zřejmě souhlasit, ale ten článek je opravdu dobře napsán a zahrnuje to nejpodstatnější ze změn, které mají přijít. Ne každý musí na první dobrou vše strávit a pochopit (nedivím se těm drobným firmám, živnostníkům apod.). Věřte mi ale, že pročítat si změny/úpravy zákonu, to je opravdu něco, co nechcete. Bohužel, takto to jde do čtení, ke schvalovacímu procesu, a takto to zřejmě i projde. <b>K samotnému článku bych tedy spíš řekl: že je zde docela přehledně podáno to podstatné, které budeme muset chtít vstřebat, ať už se nám to líbí nebo ne.</b>
Patrně všichni znáte potravinářskou značku VITANA. Málo kdo ale dnes ví, že přímo v jejím areálu býval roky památník, který připomínal toto osudné bombardování v Byšicich (Mělnicko). Pietu, k níž byl určen, však nemohl strávit tehdejší režim, protože v povědomí lidí vyvolával vzpomínku na akci letectva Rudé armády. V bývalém socialistickém podniku se tedy dělala veškerá možná opatření, vedoucí k vymazání této připomínky. Nakonec došlo k tomu, že tento, režimu nepohodlný pomník, mohl zmizet pod rouškou rekonstrukce továrny v tom pověstném propadlišti dějin. Pomník, který připomínal 29 obětí sovětského náletu, byl tedy trvale odstraněn, zdůvodnění se našlo, účel světil prostředky. Datum 9. května 1945 již tady nemělo být více spojováno s touto tragickou událostí. V paměti lidí mělo být toto datum uchováno pouze jako Den osvobození, historie se tehdy prostě narovnávala, nebo spíše upravovala tak, aby byla poplatná svému režimu.
Čtivý článek. Plukovník Stehlík má super znalosti a komentáře k minulosti a rovněž i k současné armádě. Zpět k podstatě: kredit AČR teď naprosto sráží ty půtky ministerstvo vs. armáda. Bohužel politická síla a moc si najde vždy cestu, aby ukazovala své svaly i tam, kde by měly být uznávány a upřednostňovány spíše zkušenosti a argumenty nabyté službou v armádě, nikoli u stolu.
Siebel Si 204 byl považován za velmi zdařilý stroj. Nebyl sice u Luftwaffe tak masivně rozšířen pro účely bombardování, jako třeba Junkers Ju-88, ale když si uvědomíme, že jenom v naší zemi (mám na mysli Protektorát Čechy a Morava) se jich v továrně AERO vyrobilo více jak 500, nešlo o nějaký upozaděný eroplan. Navíc se vyráběl i v okupované Francii a samozřejmě i v samotném Německu, kde se na jeho výrobě podíleli i nuceně nasazení z již zmíněného protektorátu. Pokud si odmyslíme hrůzy války a účel, k jakému byl vyráběn, potom se jednalo o velmi pohledný stroj s celoproskleným čumákem. Modeláři možná zavzpomínají, Kovozávody Prostějov vyráběly někdy v 80. letech minulého století plastový model (1:72) v čs. verzi. Takové letouny u nás létaly i po válce, jenom jsme "zatajili" jejich původní název; létaly zejména jako AERO C 3-A. To písmeno bylo dle varianty a účelu, k jakému se u nás využívaly; bylo jich více, ale rozepisovat až tak... tolik tedy ještě k tomuto letadlu.
Sokolovo, Bitva o Moskvu, Příběh opravdového člověka.... ne, to nemyslím vážně. Ale třeba ATENTÁT od Sequense, na ten se dá podívat znovu. Rozhodně má vyšší vypovídající a historickou hodnotu než SMRTIHLAV (2017). Ano, ten první pojednává více o samotném atentátu, a co mu předcházelo. Ten druhý spíše o životě (a smrti) RH, ale tematicky se přibližují, proto to srovnání.
Šmíca fotbalově OK, ale když vyhrála Slávka na Rangers a on obhajoval ne příliš distingované chování a vystupování Gerarda.... to bylo docela vlezdopr...; takhle to komentovat nemusel, a to při vší té bezmezné úctě, kterou k němu chová. Bylo jasné, že Glasgow Rangers prohru neunesli, přičemž se odkopali včetně jejich trenéra.
Pobyt ve vězení ji podle mě nenapraví, ale možná se pletu. Pokud to byl jen její úlet ve smyslu: "Teď se ukážu, jsem zajímavá..." měla spíš skončit na klinice, spíš v péči psychiatrů a psychologů. "Péče", která se jí dostane za mřížemi ať už od vězeňské služby, nebo od odsouzených, bude fungovat spíše kontraproduktivně. Nicméně právní systém je nějak nastaven, nezbývá než nést následky.
Běžný občan z Československa.
0
Sledujících
0
Sleduje
Běžný občan z Československa.
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je to asi tak reálné, jako kdyby chtělo Rusko získat zpět od USA Aljašku.