Nedávno jsem měla komunikační třenice na Facebooku s nějakou dámou, aktivistkou, kvůli vyplácení peněz za údajně nucené sterilizace. Nechápu, proč si nějaká žena nechala za sterilizaci zaplatit a pak tvrdí, že nevěděla, že dostává peníze za sterilizaci, protože neumí číst. A teď chce vydolovat od státu další peníze jako kompenzaci za "újmu". Nerozumím ani tomu, jak a kde chtěla žena (která neuměla číst, neměla zaměstnání), vychovávat další děti; z čeho je chtěla živit, jaké životní podmínky a sociální podnětné prostředí jim mohla nabídnout. Pan aktivistka mě pranýřovala kvůli údajnému rasismu. Umím to pochopit, protože je to její placený „job“ zasazovat se za práva romských žen. Pokud by neměla případy, ztratila by práci. Na druhé straně bylo to dost absurdní, protože my máme v rodině (sesternica) romské děti (adoptované) a navíc můj muž má daleko od modrookého blonďáka (má hispánské, bělošské i černošské kořeny a je to na něm vidět').
Přehnaná a absurdní reakce rodičů. Pokud by se to stalo například v Česku a učitel by mluvil o historii Čech, bylo by směšné, aby historické postavy v tradičních krojích představovaly děti z čínskými kořeny. Nebo pokud se děti budou učit o tradicích Vietnamu, bylo by také absurdní, aby je znázorňovalo dítě z Moravy nebo rovníkové Afriky. Představuji si, jak v duchu této pokřivené antidiskriminační filozofie, vzniká film o Marii Terezii a aby tvůrci nebyli rasistický, její představitelkou je statná herečka z Konga a její manžela představuje herec z Indie. Hlavně by se rodiče měli zaměřit na vysvětlení, že to, je-li někdo tmavé pleti, neznamená, že nemá právo na respekt, nemůže být hodnotný člověk, nemůže se vzdělávat nebo být v životě úspěšný; že se to dělo v minulosti, bylo nespravedlivé a špatné - každého člověka je třeba nejprve poznat a teprve pak posuzovat.
Budu mluvit čistě za sebe. Připadal bych si trapně jim něco takového veřejně připomínat.
Eva přes tento životní přešlap, vede celkem normální život, ani neplní bulvár nějakými excesy.
Bohuš s Lucií jsou přes velký věkový rozdíl stabilní pár, takže nevidím k narážkám žádný důvod.
Sex s nezletilou je v civilizovaných zemích trestný čin.
Není pravda, že by česká vánoční tradice byla rozdělena na dvě části. Mikuláš, čert a anděl, kteří začátkem prosince chodí po ulicích, jsou samostatným svátkem, kterým vlastně začíná "předvánoční (adventní) čas". Ježíšek na Štědrý den je opravdu malý Ježíš Kristus, kdo jiný by to byl. I s tím, že poté vyrost a zemřel na kříži. Ovšem každé Vánoce, v den svého (údajného) narození, se jako malé jezulátko v jesličkách na tento jediný den vrací, aby obdaroval všechny, kdo mají rádi spíš druhé než sami sebe a kteří se celý rok snaží žít čestný a spravedlivý život (to je to, o co Ježíši skutečně jde - ne jenom o chození do kostela). A malý Ježíšek k tomu nepotřebuje ani sáně, ani soby, ani skřítky a ani křídla - je to přeci Boží syn, a jako takový má neomezenou moc a umí dělat zázraky. A to je české vánoční tradici to nádherné a naopak proti konstatování ve videu, velice logické - to jsou pak doslova "kouzelné" Vánoce, když Ježíšek kouzlem a zázrakem nadělí pod stromeček dárky. A americká tradice se Santou vychází (jak jsem viděla v jednom dokumentu o vánočních tradicích na TV Prima) právě z našeho Mikuláše, který podle pověstí obdarovával chudé, a to i takovými způsoby, že jim komínem do ohniště sypal peníze nebo jim na domy věšel punčochy s ovocem a sladkostmi. Firma Coca Cola potom tuto postavu použila na svoji reklamu (oblékli ho celého do červeného, pěkně mu zakulatili břicho a dali mu čapku, aby to bylo veselejší) a protože to mělo veliký úspěch, tradice s tlustým chlapíkem v červeném obleku a s čapkou byla na světě.
Jennifer není kulturoložka ani etnoložka, jen popisuje své zkušenosti a poznatky z České republiky. Proto český a americký popis vánočních tradic v Česku nemusí být totéž.
Please speak a little bit slower.
It will be easier for people who are not perfect in English to understand you.
Your videos are very interesting even for us who have been to the USA 6 times.
Thanks and keep shooting!
Have a nice Christmas time, Ales
If you can speak Czech, usually it is possible to turn on Czech subtitles.
Nedávno jsem na internetu sledovala finského komika a jeho vystoupení v USA. Mluvil o tom, proč se ve Finsku nedává spropitné a uvedl jako důvod: "Ve Finsku nedáváme spropitné, protože máme něco, čemu říkáme plat". Upřímně, takzvané americké „tipy“ mě opravdu štvou. Proč si restaurace nenapíše do menu o pár dolarů navíc za jídlo a z toho pak nezaplatí číšníkům, ale trapně vyžaduje dodatečně z nepochopitelných důvodů více peněz než je uvedeno na jídelním lístku a prohlašuje: „Když nemáte peníze na spropitné, nechoďte do naší restaurace."
Samozřejmě jde o stupiditu a házení peněz do černé díry. Na druhé straně je nutné udržovat hysterii a napětí, nepolevovat a nahrnout peníze nějakým těm neziskovkám, které ta školení organizují. V USA už je to na ústupu díky zvolení nového prezidenta, ale tady v EU se z toho dá ještě vymlátit balík.
Není pravda, že trénink o sexuálním obtěžování je v USA na ústupu. Naopak, tento trénink je běžnou a opakovanou součástí zaměstnaneckých tréningů. A je to tak správně, protože vymezuje limity chování a nikdo pak nemůže říct, že "já jsem to nevěděl",
Já si pamatuji období před revolucí 1989. Bylo téměř nemožné dosáhnout, aby Nohavica mohl zpívat leckde v Bratislavě. Maximálně se to zadařilo pod jménem "Sluníčko" a to na vysokoškolském internátu. Náledoval poprask, STB chodila na místní národní výbor jako na hodiny klavíru a několik lidí mělo z toho pořádné nepříjemnosti za to, že tomu nezabránili. Proto tvářit se, že Nohavica se měl za "totáče" jako prase v žitě, je absurdní. Připadá mi to jako hon na čarodějnice.
A co takhle raději změnit prostředí a podmínky, v jakých doktoři pracují? Příklad, který vypovídá o mnohém: Syn mé známé pracuje v Bratislavě na kardiologii (chirurg) a když se jeho šéf nevyspí dobře, nebo nemá dobrou náladu, je normální, že jim nadává do všeho možného, např. i do k....ov. Je to nepochopitelné, že si hledá nové místo, kde ho lépe zaplatí a budou se k němu chovat jako k člověku a ne jako k hnoji? Také si vzpomenu, jak jsem navštívila kamarádku v Bratislavě loni v létě. Dopředu se mi omluvila, že má tu noc pohotovost na telefonu (doktorka s dlouholetou praxí) a že pokud náhodou zavolají z nemocnice z nějakého urgentního důvodu, bude muset přerušit návštěvu a odejít. Pohotovost velmi dobře finančně ohodnocena - nepamatuji si přesně, ale bylo to něco kolem Eura za hodinu (nevím, či dokonce ne méně).
Pokud by udělalo takový cirkus dvouleté dítě, není to příjemné, ale ospravedlnitelné. Starší děti by už měly mít natolik rozvinuté sociální dovednosti, aby pochopily, že nejsou středem vesmíru a jsou zde i jiní lidé, kteří něco chtějí a potřebují a je třeba brát na to zřetel. Situace napovídá, že jde o „helikoptérové“ rodiče, kteří věří, že pro každého na světě jsou potřeby jejich dítěte prvořadé.
Muž přivádí rodinu permanentně do finančních a existenčních potíží a zodpovědnost za vyřešení sobecky přenáší na manželku a pak, když to už ona neuvládne unést, obviní ji z toho, že selhala v manželském slibu "v dobrém i špatném"? V první řadě on ji podrazil. On dělal závažná finanční rozhodnutí bez ní a pak ji arogantně žádal, aby splácela jeho dluhy. Je nefér žádat od manželky, aby donekonečna snášela důsledky manželovho sobeckého chování. Partneři musí dělat spolu rozhodnutí a manželka není povinna donekonečna nest tíhu špatných finančných rozhodnutí svého manžela.
IQ (inteligenční kvocient) je asi u pana Janečka vysoký, ale EQ (emocionální inteligence, emocionální kvocient) bude zřejmě hluboko v suterénu. Už samotný fakt, že šéf cítí potřebu oficiálně informovat své podřízené a veřejnost o svém soukromí, napovídá, že se mu nedaří zvládat jeho emoce a permanentně selhává v citovém a osobním životě.
4
Sledujících
1
Sleduje
4
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Mně osobně se hodně líbí tam kde se smí dát si to pivo po obědě (klidně i malý, který jinak nepiju). Ale na 2 promile jsem moc malý mejdlo 😂 V některých státech USA by se jí to nestalo, tam je prý známkou způsobilosti k řízení udržet se na nohou a to má holka určitě zmáklý 😉
2 odpovědi
12
Sledujících
1
Sleduje
12
Sledujících
1
Sleduje
V USA obecně policisté zastavují auto jen v případě porušení dopravních předpisů. Za 15 let, co žiji v Texasu, mě nezastavili ani jednou. Ale pokud někoho zastaví a je pod vlivem drog nebo alkoholu, tak z toho může mít opravdu hodně velké problémy. Můj příbuzný v puberťáckém věku byl zajištěn, musel ho otec vyzvednout z cely a zaplatit za něj pokutu, došel o řidičák, soudce mu navíc přikázal pravidelně po několik měsíců navštěvovat probační dozor a pracovat jako dobrovolník každý týden několik hodin cca tři měsíce.