..Během šestinedělí byla žena považována za nečistou, proto byla izolována od ostatních osob. Měla zakázáno vycházet z domu a z důvodu pověr nesměla ani péct chleba (zhořkl by), dojit krávu (matka by přišla o mléko), čerpat vodu se studny (vyschla by). ..
Moje babička říkala, že na ženu v těhotenství a šestinedělí má právo smrt. Toto přesvědčení vycházelo ze zkušeností jejich předků. Proto šest neděl matka skutečně odpočívala a domácí práce jí byly zapovězeny. Ne z důvodu, že žena v šestinedělí je nečistá. Dovede si autor článku představit, kdyby byl žena, jak den dva po porodu jde dojit krávu nebo čerpat vodu ze studny? Nebo stojí u díže a míchá těsto na chleba? I vaření byl náročný proces, od kterého byla matka na šest neděl osvobozena.
Zřejmě si popletl jinou pověru, kdy menstruující žena nemůže zadělávat na chleba, protože by zkysl. Nepovedlo by se jí vařit pivo atd, atd. Ale opět, není to spíše ochrana ženy před těžkou prací v jejich dnech? Dokonce je možné, že si tyto pověry vytvářely ženy samy tak, aby si mohly trošku ulevit.
Se zvyšující se životní úrovní, kvalitnějším zdravotnictvím a školstvím a především novými profesními možnostmi pro ženy se snižuje ochota mít více dětí. Své věděl o tom švédský lékař a statistik Hans Rosling, který na toto téma i přednášel. Odkaz Z mého pohledu. Stát by se měl zaměřit na podporu nových inovací a technologií tak, aby pro práci bylo potřeba méně lidí. Zároveň by firmy měly přispívat do státní kasy daleko více než dnes. Zejména ty nadnárodní, které vyváží miliardy na dividendách. No a ty daně se nesmí promrhat, ale investovat do infrastruktury a zabezpečení přestárlého obyvatelstva tak, jak to už dělají v Japonsku. Děti jsou dar, ale ten dar nelze vnucovat.
V 90. letech se významně plynofikovalo, odsířily se tepelné elektrárny, všechny komíny fabrik a elektráren musí mít filtry, auta katalyzátory a nemáme bezpečný vzduch? Proč porovnávat různé země s různými podmínkami? Což takhle porovnat Česko před třiceti lety a dnes?
Že na Islandu vytápí domy termální energií, no tak nemají žádné splodiny. Dokud nevybuchne nějaká sopka, to pak nad celou Evropou ani nelítají letadla.
Socialismus pamatuji na moravském venkově. Takže ženy 60+chodily v sukních a kordulách. Se šátkem na hlavě. A skutečně odlišovaly domácí, pracovní a sváteční. Ono taky dělat domácí práce ve třech a více spodničkách, nic moc, že.
No a ženy 25+ nosily doma šatové zástěry. Když si představím maminky svých spolužáků, prostě každá. To snad byla uniforma. Rozepínací až dolů a dvě obrovské kapsy, ve kterých se schovával kapesník nebo nějaký mls pro prcky.
A venkovští chlapi zase přiběhli z práce, narvali si montérky a letěli do vinohradu, na pole, ke zvířatům, na stavbu. Jen v neděli se nastrojili do kostela a mariáš v hospodě u piva. Na fotbal. Nebo na výlet s dětmi. Návštěvu příbuzných.
Na druhou stranu. Každá žena, kterou jsem tehdy znala, chodila nejmíň dvakrát v měsíci ke kadeřnici. Některá i každý týden. Bylo jedno, zda úřednice či dojička, všechny měly hlavičku jak makovičku.
Je to hloupá ideologie jejíž nižší ekologická stopa je sporná.
Navíc, cituji:...Na jednotku hmotnosti navíc připadá u hmyzích potravin asi 3× více proteinů než u hovězího.... No jo, ale jeden z těch proteinů je stejná látka, jako v krevetách, langustách, humrech, krabech, ústřicích, hlemýždích. A tato látka způsobuje těžké alergie a anafylktické šoky s možným následkem smrti bez včasné pomoci. Spousty lidí korýše a měkkýše nejí a nemá ani tušení, že by mohly být na ně alergické. Stejně tak se zkoumá, jak na hmyz v potravinách budou reagovat lidé alergičtí na roztoče nebo šváby. V případě rozšíření hmyzu jako potraviny, vnucování hmyzu jako alternativy k hovězímu, popřípadě přimíchávání hmyzí mouky do potravin, může mít celkem dost lidí zdravotní fatální potíže.
Když už se píše o absenci záclon v oknech Nizozemců. Kdysi jsem slyšela historku, nevím, zda pravdivou o tom, že tam námořníci a obchodníci pravidelně vyplouvali na dlouhý čas na moře. Holanďané měli kolonie v Africe, Indii, atd. Aby si ženy udržely dobrou pověst, po setmění rozsvítily doma světlo a nechaly okna nezakrytá. Aby všichni kolemjdoucí viděli, co dělají. A hlavně, co nedělají v nepřítomnosti manžela.
Nikotin je nejméně společensky nebezpečná droga a nejvíce postižena represí. Legrační. Kolik bylo způsobeno autonehod pod vlivem nikotinu? Kolik lidí si vykouřilo tři čtyři cigarety a zmlátilo rodinu na hromadu? Kolik kuřáků pod vlivem někde vyvolalo rvačku, napadlo někoho na ulici?
Proč vlastně policisté při běžné silniční kontrole nezjišťují a netrestají požití nikotinu, ale "jen"alkohol, případně jiné drogy?
...„Nemáme data, kolik lidí jde cestovat veřejnou dopravu jenom proto, že dostane slevu. My to nevíme, protože do hlav lidí nevidíme,“ ...
Možná by se mohli zeptat ve Valašském Meziříčí, které má MHD pro město a přilehlé obce pro všechny cestující zdarma. Určitě mají statistiku, o kolik přibylo při zavedení této služby cestujících a možná, i o kolik klesla ve městě automobilová doprava popřípadě autonehody.
Mí synové jsou již plnoletí. Když byli malí, také jsem k nim nechtěla pouštět čerty. Nicméně, když jim bylo asi dva a pět let, manžel potkal čerta a Mikuláše na ulici a pozval je k nám. Vzal menšího syna do náruče, starší se ho držel jak klíště za ruku. Přednesli básničky a nastoupil čert s otázkou, jestli nezlobili. Kluci usilovně vrtěli hlavami. Já byla naštvaná, že je manžel bez mého vědomí pozval a chtěla je mít rychle z domu. Takže jsem velice nahlas prohlásila, že jsou hodní a určitě je čertovi nedáme. Pak dostal čert prima nápad: Tak si vezmu do pekla mamku. Chytl mne za ruku a táhl, jakože mne nacpe do pytle. V tom se mladší syn vysmekl otci z náručí, dopadl na zem, naštěstí na nohy. Vrhli se s bratrem na čerta a křičeli, mamka je hodná, tu ti nedáme. Po tvářích se jim koulely slzy jak hrachy, usilovně bušili do čerta pěstičkami a ten chudák před nimi ustupoval pryč ze dveří i s Mikulášem, který se synům marně snažil vnutit nadílku. Nakonec ji Mikuláš nechal za dveřmi a oba prchli do černé tmy. Ještě týden poté spali kluci se mnou v posteli. Každý z jedné strany a drželi mě kolem krku.
Od té doby se už u nás Mikuláš s čertem neukázali a nadílku opět nechávali spořádaně za oknem.
Tady je Systematický přehled pitevních nálezů u úmrtí po očkování proti COVID-19. I s odkazy na další studie. Odkaz 1
...Mohou se v případě válečného konfliktu schovat ve stávajících úkrytech, jejichž seznam najdou na stránkách své obce....
Tak v mé obci tak maximálně do vinného sklepa, chytrolíne. Na druhou stranu, pokud skutečně přijde jaderný Armagedon, tak živí, pokud budou, budou závidět mrtvým.
Navíc, po celou dobu války na Ukrajině, nám někteří vládní činitelé tvrdí, že jsme ve válce. A jaká udělali za tu dobu opatření pro ochranu civilního obyvatelstva, potažmo svých zaměstnavatelů? Samozřejmě, žádná.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když se zde na Seznamu píše o zlé tchýni, vždy je to mužova matka. Je to stereotypní a hloupé. Jakoby matka ženy neuměla v mladé rodině dělat dusno. Znám ženy, které se svou tchýní vychází lépe, než s vlastní matkou.
Rodinné vztahy jsou o respektu a úctě k druhým. Pokud to hapruje přes rok, o Vánocích se to nezlepší. Každá úzká rodina si má zbudovat svoje tradice a zvyky. Ty dodržovat přednostně a vzájemně se podporovat ve svých rozhodnutích. Syn určitě dokáže své matce vysvětlit nejlépe, že mladí budou trávit svátky dle svých představ a ne podle ní. Stejně to dokáže říct své matce dcera. Pokud ne, stanou se svátky jedním velkým stresem.