Za prvé by mě zajímalo, kolik toho autor natočil, že si troufne napsat: "... a během těch cca dvou tří natáčecích týdnů se nikdo nijak zásadně nenadře..."
Za druhé bych se zdržela hodnocení před odvysíláním.
A za třetí bych ráda připomenula, že Tři oříšky pro Popelku jsou feministickým opusem, ve kterém si jde sympaticky drzá Popelka v podání skvělé L. Šafránkové, tvrdě za svým. Maruška (Byl jednou jeden král), Lada se svou zlatou hvězdou, Káča a Dišperanda a mnoho dalších ženských postav z pohádek časů minulých jsou feministky.
Přeji pěkné Vánoce 🙂
Souhlasím s Vámi. Dokonce i Malá mořská víla si jde za svým a nenechá si vnutit prince určeného otcem. Stejně tak Růženka z pohádky jak se budí princezny nebo Šíleně smutná princezna odmítne hloupého prvorozeného.
Je to bída. Vtipných příběhů s dobrou zápletkou je málo, asi málo scénáristů, nevím.
koukám, že jinak je to tady samý abstinent
Tak já třeba ano. A lidi nechápou, že mi to prostě nechutná. Myslí si, asi, že se upejpám, aby se neřeklo. Neustále je mi nabízen chlast. I od těch, co mě znají. Ukázněně chodím s jedním rozpitým friskem nebo dvěma deci vína, aby bylo vidět, že něco mám. Ale pořád mi někdo chce nalívat něco dalšího. Takže už ani žádné oslavy nevyhledávám a snažím se z nich omluvit. Dovedu si představit, jak těžké je pro abstinujícího alkoholika vydržet.
Bohužel mnohé matky se ve svých synech ,,vidí" a vědí úplně přesně jak jejich ,,miláčka" opečovávat 😉. P.S. snachu mám super😉.
To jistě. Ale jsou také matky, které si myslí, že se jejich dcera vdala pod úroveň a dávají to hodně najevo. Nemluvě o otcích dcer. Přesto uplakané články píší jen ženy o zlých matkách synů.
Ano, mne to takto říkala maminka, že žena byla po porodu na šest neděl v koutě, aby nepřinesla neštěstí, ale jak to bylo vlastně chytré, byla chráněna, aby nemohla být nucena pracovat.
Přesně tak. Byla to těžká doba dřiny a nedostatku. Tenkrát o novorodičky pečovaly ženy ze širokého příbuzenstva. Dnes přijede z porodnice a většinou je hozena do vody a plav. I když má přístroje, tekoucí vodu, atd. Přesto je těžké věnovat se domácnosti a miminu, když je celý den doma sama. A ještě mnohdy bolavá.
Když se zde na Seznamu píše o zlé tchýni, vždy je to mužova matka. Je to stereotypní a hloupé. Jakoby matka ženy neuměla v mladé rodině dělat dusno. Znám ženy, které se svou tchýní vychází lépe, než s vlastní matkou.
Rodinné vztahy jsou o respektu a úctě k druhým. Pokud to hapruje přes rok, o Vánocích se to nezlepší. Každá úzká rodina si má zbudovat svoje tradice a zvyky. Ty dodržovat přednostně a vzájemně se podporovat ve svých rozhodnutích. Syn určitě dokáže své matce vysvětlit nejlépe, že mladí budou trávit svátky dle svých představ a ne podle ní. Stejně to dokáže říct své matce dcera. Pokud ne, stanou se svátky jedním velkým stresem.
Ano,hygiena prodeje je správná,ale.... Vezměme si např.obycejne rohlíky. Prodejcům v supermarketech je jedno,jestli je rohlík křupavý a čerstvý,prodavač přijde,zjistí že je v boxu málo pečiva a klidně smíchá ranní pečivo s dovezeným pečivem později... A pak jsou z toho gumaci....
Kvalita pečiva za komančů byla mnohem lepší,to mi nikdo nevymluvi...dnes se snaží výrobci co nejvíce ušetřit a sice ne vždy,je to na úkor kvality. I já si raději s se sackem na ruce vyzkouším,zda je pečivo čerstvé a kvalitní,než kupovat gumu. Ono dat tři kačky za rohlík jsou také peníze a mám právo za to dostat odpovídající kvalitu. Pokud vím,tak jediný řetězec si peče pečivo od mouky,ostatní jsou je rozpekarny s dopekarny. A také podle toho kvalita vypadá....dobrou chuť všem 🙋😋
No, kdysi jsem chvilku pracovala v Penny. Pečiva se vždy dovezla celá várka v 5.30 hod. Něco se nasypalo hned a celý den postupně doplňovalo z beden ve skladu. Neprodané se na konci dne spočítalo a nachystalo na odvoz.
Ale musím připustit, že když jsem šla doplňovat rohlíky a chleba, lidé se vrhali po těch, co jsem měla v bednách. Jenom jsem se usmívala, protože to byla stejné pečivo, jako ty v koších.
Nezískal nic? Co takhle trůn? Dobře už ho měl-ale to i Jindřich po Boswortu.
Jestli Jindřich by měl důvod prince zabít-protože pro něj byli hrozba, i když už trůn měl-tak to stejné platí i pro Richarda. Ta logika vám tam hapruje.
Dobře Richard byl daleko od Londýna-ale on ovládal Tower. Mohl si tam dosadit lidi, aby to udělali až on bude daleko-a pak předstírat, že on o ničem nevěděl.
A jestli mu je někdo zabil pod nosem-tak koho dosadil aby je hlídal? Lidi, kterým nevěřil? Lidi, kteří je neuhlídali a on je pak nepotrestal?
Markéta Beaufortová velké možnosti neměla. Vykládá se to protože si lidi pletou titul jejího manžela-Stanleyho. On byl Konstáblem Anglie. Ne konstáblem Toweru-jak se vykládá online. V Toweru neměl pravomoci.
Ano je tu teorie že Buckingham byl na Jindřichově straně-a že to on dal prince zabít.
Příležitost rozhodně měl. Ale, teorie hapruje protože Buckigham sám měl nárok na trůn a ne slabý. Přes Thomase Woostoka, vévodu z Gloucesteru(syna krále Edwarda III)-svého dědečka. Jindřichův nárok byl mnohem slabší, tak proč by ho podporoval?
Zabít je mohl ale sotva aby dosadil Jindřicha na trůn.
Richard byl jmenován lordem protektorem pro dvanáctiletého Edwarda. Před jeho korunovací bylo manželství Edwardových rodičů prohlášeno za neplatné a on za bastarda. Korunován byl tedy Richard. Nicméně, dle mého, se mu pořád vyplatilo nechat prince na živu. Protože v případě smrti princů se mohli hlásit další uchazeči o trůn, nejen Richard. Což se také stalo. Markéta byla skvělá politička, která prosadila svého syna na trůn. Měla motiv. A určitě i možnosti, jak někoho v Toweru uplatit nebo do posádky nasadit svého člověka. A teorii o Richardovi jako vrahovi samozřejmě prosazovali především Tudorovci - vítězové píšící historii. I s pomocí Shakespeara. Ostatně, vzpomínáte, jak Richarda popisuje jako hrbáče? Nalezené ostatky prokázali sice skoliózu, ne však nápadné deformace.
Ta paní neprokázala zhola nic! Jen nepodložené teorie a lži typické od týmu "Richard svatoušek-co by neublížil ani mouše". Ale prohlásit bratra bigamistou, jeho děti za bastardy, uvěznit synovce a sebrat trůn to jo. Ale vraždu příbuzného-tu by nikdy!
Prostě už by se měli přenést přes to že Richard u Boswortu Jindřicha málem zabil-ale on se prostě zvládl bránit líp než všichni očekávali, i když byl Richard mnohem zkušenější bojovník. Možná, že ho vládl dostat z koně-ale nezabil ho, promarnil svoji šanci, a brzy nato ho v té bitvě zabili. Jindřich se stal králem a jako vítěz si vzal princeznu Alžbětu-sestru princů.
A protože Richard prohlásil jejího tatínka bigamistou, maminku courou, ji a sourozence bastardy atd. Tak se nemůžeme divit, že na strýčkovi nenechala nit suchou. Balada lady Bessy je z čeho Shakespear čerpal, když psal svou hru, a upřímně popisuje Richarda ještě hůř.
Richard by vraždou princů nezískal nic. Což dokazuje i historie. Jindřich Tudor by získal vše. V době zmizení bratrů byl ale příliš daleko od Londýna a neměl tam tolik přátel. Ovšem, jeho matka Markéta Beaufortová měla větší možnosti. Odstraněním legitimních následníků by získala trůn pro syna.
Dobrá rada, ale k čemu je platná, když ta firma, kde jsem dělal před 30lety už neexistuje?
Každá firma musí archivovat. Pokud zanikne, někdo archiv převezme. Já tak vyhledala personální archiv díky zaměstnancům okresního archívu Mikulov. Měli v evidenci mou bývalou zaniklou firmu dle bývalé adresy firmy. I to, kam se jejich archív převážel.
co má válka na ukrajině společného s tím, že pálíte bordel a odpadky a otravujete vzduch sobě a dalším stovkám tisícům lidí v nejbližším okolí? když před váš dům postavím sud s olejem a zapálím ho, také vám to nebude vonět, že?
jste sobecký buran pane, chlubit se tím, že v noci pálíte bordel, doufám, že opakovaná pokuta 50.000 Kč vás naučí slušnosti. ono těch Vladimírů Dobešů není zase tak moc, aby vás nějaký soused nepoznal.. 🙂
A kde pán píše, že majitelé starých kotlů pálí bordel? Je spousta lidí, kteří prostě na nový kotel nemají a starý plní funkci, tedy nežijí v nevytopeném. Znám pár osamělých lidí, kteří topí Petrami či klubkami a nemají ani radiátory či vyvložkování komína, aby si mohli koupit krbová kamna. To je jako zavřou do krimu, že nemají na rekonstrukci? Nebo se mají v sedmdesáti zadlužit?
..Během šestinedělí byla žena považována za nečistou, proto byla izolována od ostatních osob. Měla zakázáno vycházet z domu a z důvodu pověr nesměla ani péct chleba (zhořkl by), dojit krávu (matka by přišla o mléko), čerpat vodu se studny (vyschla by). ..
Moje babička říkala, že na ženu v těhotenství a šestinedělí má právo smrt. Toto přesvědčení vycházelo ze zkušeností jejich předků. Proto šest neděl matka skutečně odpočívala a domácí práce jí byly zapovězeny. Ne z důvodu, že žena v šestinedělí je nečistá. Dovede si autor článku představit, kdyby byl žena, jak den dva po porodu jde dojit krávu nebo čerpat vodu ze studny? Nebo stojí u díže a míchá těsto na chleba? I vaření byl náročný proces, od kterého byla matka na šest neděl osvobozena.
Zřejmě si popletl jinou pověru, kdy menstruující žena nemůže zadělávat na chleba, protože by zkysl. Nepovedlo by se jí vařit pivo atd, atd. Ale opět, není to spíše ochrana ženy před těžkou prací v jejich dnech? Dokonce je možné, že si tyto pověry vytvářely ženy samy tak, aby si mohly trošku ulevit.
Nemyslíte, že ty "nadnárodní" firmy si pak naloží stroje a půjdou jinam? A zbydou po nich jen tisíce lidí bez práce (= podpory, dávky, nižší výběr pojistného na zdravotním+sociálním, nižší výběr hdp a ve finále i nižší výběr na daních).
To vyšší a vyšší zdanění pak může skončit tak, že bude muset (možná v lepším případě) přijít nějaký chlápek s motorovkou - jako v Argentině.
Stejně půjdou jinam. I když málo, přesto se tu postupně zvyšují mzdy, ceny energií, materiálu, dopravy. Jednou to přesáhne hranici, kterou jsou ochotni akceptovat. Navíc je tu nedostatek pracovní síly, takže proč dovážet do Čech zaměstnance např. z Ukrajiny, když je možné přestěhovat firmu po válce tam? Nebo do Rumunska, Portugalska, Albánie? Tím,možná, přestaneme býti montovnou a otevře se prostor pro výrobu konečných produktů či řemesla.
Tato země řeší problémy se státním rozpočtem zvyšováním daní z práce, DPH či daní z nemovitostí. A sociální a zdravotní pojištění, což je také daň, samozřejmě. Minimálně daní zisk firem i bank, stejně tak skutečně bohaté. A na druhou stranu nehorázně ty peníze rozdává na všechny strany, místo investic.
Lze se přece mrknout na daňový systém jiných zemí a inspirovat se. Stát by měl snížovat byrokracii, vytvářet pobídky, investovat do infrastruktury.
Se zvyšující se životní úrovní, kvalitnějším zdravotnictvím a školstvím a především novými profesními možnostmi pro ženy se snižuje ochota mít více dětí. Své věděl o tom švédský lékař a statistik Hans Rosling, který na toto téma i přednášel. Odkaz Z mého pohledu. Stát by se měl zaměřit na podporu nových inovací a technologií tak, aby pro práci bylo potřeba méně lidí. Zároveň by firmy měly přispívat do státní kasy daleko více než dnes. Zejména ty nadnárodní, které vyváží miliardy na dividendách. No a ty daně se nesmí promrhat, ale investovat do infrastruktury a zabezpečení přestárlého obyvatelstva tak, jak to už dělají v Japonsku. Děti jsou dar, ale ten dar nelze vnucovat.
0
Sledujících
4
Sleduje
0
Sledujících
4
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kdo se nenaučí pít sám, bude zařazen do alkoholické léčebny a podroben tvrdé léčbě, denně do němoty.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To už asi neklapne.
1 odpověď