Kdepak, Trump vyhrál prezidentské volby, má pod palcem obě komory - ale na Fialu si jen tak nepřijde.
Ten je jako křemen - "bude-li každý z nás z křemene, je celý národ z kvádrů".
Nepatří tam místo " je celý národ z kvádrů, je celý národ ve WC?" použil jsem vulgarismus. Napsal jsem rým, panu cenzorovi se to nelíbilo. Každý si to může domyslet.
Jenže šéf mi nemůže zabránit odejít na jídlo nebo se vyspat. Ale soudruh gumák tohoto vše mohl s také často a z radosti dělal. Samozřejmě že se to dalo přežít ale význam to nemělo. Soudruzi už ke konci neměli ani peníze na naftu. Nebo se to někde rozkradlo. Podle normy měl každý řidič najezdit 50 km měsíčně z každým typem auta. Měl jsem těch typů asi 5 a kolikrát jsem 3 měsíce vůbec nejel. Samozřejmě jsem nebyl sám. Komunistický bordel v praxi
Na jídlo měl nárok každý. Byl nástup roty na snídani, oběd, večeři a večerní kontrolu před večerkou kterého se museli všichni zúčastnit. Pískal to dozorčí roty a nástup roty je nástup roty. Na spánek byl nárok, zvlášť po službě. Měl jste si stěžovat u ZVP(politruka), tam jste nemusel dodržovat služební postup.
Raději bych dělal v civilu to mě bavilo a bral za to peníze a normálně žil. Nikdo mi nikdy nevysvětlí že vojna v té podobě jako za komunistů byla dobrá nebo užitečná. Jediný důvod bylo zlomit každého aby se naučil poslouchat. Proto gumy trpěli šikanu a bylo jím jedno kolik otroků Základní služby umře. Eto nič nás mnogu. Měli ruskou školu.
Nepřehánějte, zase tak hrozné to nebylo. Přežil jsem to jako dalších několik statisíců ostatních. V zaměstnání také musíte poslouchat šéfa. Je pravda, že můžete dát výpověď.
Opravdu užitečné věci. Já byl řidič ale jezdil jsem minimálně. Věčně dozorčí v autoparku nebo na vchodu a podobně. Zbytečná činnost. Musel jsem poslouchat gumy které měli IQ automatické pračky. Vypnuté. Ale uměli opakovat bláboly Marxismu debilismu. A hlavně krást. Co tam se ukradlo benzínu a potravin.
Mě to morse prostě bavilo. Byl jsem jeden z nejlepších na rotě, proto jsem jezdil na radio ligu. Jako vítěz jsem měl opušťáky a se mnou celá posádka včetně řidiče PV3S. PŠM jsem nenáviděl stejně jako každý. Stačilo jen ty kydy neposlouchat nebo je pouštět z hlavy.
Možná šlo i o to, že vždy je třeba dobrovolnost, chceš do armády a máš na to kondici? Prosím, ale to je dnes, my tehdy prožili rok 1968, na to nezapomínejte a základ našeho státu po válce, byly loupeže, vraždy , koncentráky a vězení. Byli trestáni lidé jen za svůj původ a za to, že byli bohatší než ostatní. To, co se tady poté dělo, byl základ celého státu a ten z toho bahna vycházel a byl přímou kolonií SSSR. .Ti rozhodovali, kdo bude prezidentem a premiérem , jaké zbraně u nás budou a vše okolo. A to, že to občánkům často nevadilo, mluví hlavně o nich a jací občané to byli na té vojně bylo krásně vidět. Stačí dát troubovi pecku na rameno a povyroste do nebe, to byly poté také ty LM, PS-VB a zástupy udavačů.. Dnes je situace jiná, po zdech nejsou nápisy na věčné časy, pokud vznikne strana, která chce zpátky pod SSSR a ven z EU a z Nato, nic nebrání tomu to tak udělat. Ale tehdy byly volby jen rudé divadlo jako v SSSR a české ovce tam házely co bylo třeba.. Za vše si můžeme sami, kdybychom nechtěli , tak s námi nikdo nehne. Ale jsme Češi, se vším co to čítá,. Včera byl díl Hogo fogo Homolka a tam to bylo krásně vidět, 30 let po válce to u nás vypadalo jako by skončila válka včera. Už jen to prostředí, ten rudý hnus člověka deprimoval, jediné co bylo ještě krásné byla příroda...
Reaguji na větu: základ našeho státu po válce byly loupeže, vraždy atd. Vytrhl jsem to z kontextu, ale co byl v 90. letech náš tzv. demokratický stát? Vraždy, loupeže, podrazy, lži, kdy důvěřiví lidé na to skočili a gauneři se jim jenom chechtali. Zákony jim nahrávaly, protože zákony tvořili diletanti, disidenti, kteří neměli o právu ani páru a zákony tvořili ve svůj prospěch. Když bylo nejhůř, tak jim VH udělil milost. Teď mne označte za lháře.
No takže o čem se tady bavíme. Když jsem napsal že dva roky vojny byl naprosto ztracený čas. Na druhé straně železné opony stáli trochu jiný borci kteří věděli proč tam jsou a hlavně za kolik dolarů.
Pro mě to ztracený čas nebyl. Naučil jsem se chytat morse, psát na dálnopisu, poznal jsem charaktery různých lidí, které poznáte jen tehdy, když s nimi trávíte 24 hod. denně. Naučil jsem se vážit civilu, věci které jsem považoval za samozřejmost byly pro mě nedostupné. Ale 1 rok by stačil.
Jde o charakter a něco k čemu mají vojáci úctu. Tato armáda postrádala smysl, kam se člověk podíval z každého rohu koukal SSSR a náš lvíček měl nad hlavou rudou hvězdu.. Vše bylo jen jako a většina věděla, že tahle země patří Rusům.. Na nás řvali Maďaři maďarské povely a abychom se nedívali na vhodné programy, tak televize byla v dřevěné bedně, na které byl zámek a byla tam provrtána jedna díra na 1. program. /poté jsme si vyvrtali další/, bylo to proto, abychom nemohli sledovat Ein Kessel Buntes, kde tančily. polonahé ženy. Došlo to tak daleko, že zadní stěnu "klubovny" , kde původně bylo okno od země až ke stropu zadělat truhlář dřevěnou stěnou , abychom nemohli pozorovat přes ulici něco nekalého v oknem paneláků..Takže v místnosti se muselo pořád svítit. Copak tohle udělá normální národ? Ne, ale Češi, věční slouhové ano. Styděl jsem se, kam patřím. Tfuj..
Teď je to obráceně. Z každého rohu na Vás kouká vlajka EU, USA a naše je jaksi v pozadí. Do EU jsme šli na základě svobodného rozhodnutí. Do NATO na základě politického rozhodnutí. Tak dlouho budou do nás cpát USA až se to občanům zhnusí. To stejné jak nám cpali do hlavy SSSR. My jako spojaři jsme dokázali naladit NSR a Rakousko, akorát nás nesměl nikdo vidět. Jestliže se na to dívalo víc než 6 vojáků, tak to byla mimořádná událost a už lampasáci měli povinnost volat VKR. Tuším, že náš nynější prezident tam sloužil také, ale ne v té době.
No a od kdy je v USA zrušena povinná vojna a všichni jsou profesionální vojáci? Já to teda z hlavy nevím ale odhadují že někdy po konci války ve Vietnamu.
Podíval jsem se na Seznam.cz a podle toho máte pravdu. Všeobecná branná povinnost v USA skončila v r. 1973, zároveň s koncem války ve Vietnamu. Existuje tzv. selektivní branná povinnost, kdy se můžete ohradit tím, že Vám to zakazuje Vaše svědomí, náboženské přesvědčení atd. Tak jsem to aspoň pochopil.
No a od kdy je v USA zrušena povinná vojna a všichni jsou profesionální vojáci? Já to teda z hlavy nevím ale odhadují že někdy po konci války ve Vietnamu.
Opravdu nevím, ale Elvis rukoval v druhé polovině 50. let jako záklaďák. Snad se to dá nějak vygůglovat. Podívám se na to a jestli se zadaří, budu Vás informovat.
Nepamatuji si, že bychom v dětství byli všichni fyzicky zdatní. A ani v armádě nebyli samí sportovci.
Krom mladých u bigošů (a podobných) se nikdo nemínil předřít. Ani na ranních rozcvičkách.
Jak kdo. Hrál jsem fotbal, hokej, jezdil jsem na kole, sjezdovky a běžky byla samozřejmost. Přeplaval jsem jsem brněnskou přehradu z Kozí horky naproti(už nevím jak se to jmenuje). Chodil jsem se psem na cvičák, byl jsem v jezdeckém klubu(na 8 hodin práce byla 1 hodina ježdění) všechno rekreačně. A přesto jsem v přijímači nestíhal. Rozcvička: běh na 3 km, 100 kliků na dvakrát, přes hřiště kačáky tam, žabáky zpět, opičárna v kanadách s SA vz. 26 na zádech a přežil jsem to.
A jo vlastně, Hvožďany byla pr*el, přijímač pro Bechyni (za nás). Bližná byla u Kopaniny a dálná za silnicí Bechyně-Hvožďany.
Díval jsem se na mapu a Hvožďany jsou už snad součástí Bechyně. Do Bechyně to bylo od nás cca 3 km. V zimě jsme měli povolené na vycházku boty vz. 60 a opasek s přezkou. V těch polobotkách bychom nepřežili. Slibuju si asi 6 let, že tam zajedu. Do Tábora a potom do Bechyně asi 24 km. Tzv. bechyňka to jela asi 1 hod. Stavěl to ještě pan Křižík. Ahoj.
Pípák, kdo na sebe prozradil v dotazníku, že hraje na nějaký hudební nástroj, tak byl u radiodálnopisců na 90%. Ve výcviku jsem byl na letišti Žatec u VÚ 4453/L, V září jsem byl převelen na odloučenou rotu do Hvožďan u Bechyně. Bližná mně nic neříká. Dělali jsme veškeré služby, které vyžadovaly chod roty. Pípali jsme jenom cvičně na učebně nebo naostro na cvičení, na sladění sítí a na radiodálnopisné lize. Měl jsem volačku VXS17.
Tady nejde člověče o dril, ale o ten materiál co v armádě byl a co nám vtloukali do hlavy.. Ale samozřejmě malé mozečky málo přemýšlí a ti nahoře takové milují a proto lid tak miloval socialismus a je to dodnes vidět. Jste jen trouba, který nic nepochopil..
Je pravda, že někteří lampasáci byli pod úrovní slušného člověka. V PŠM nám mydlili mozky, ale mně to šlo jedním uchem tam a druhým ven. Krátce před koncem vojny nastoupil jako velitel čety por. Pazdera(do té doby tuto funkci zastávali absolventi VŠ). Cituji jeho první proslov: "Dovolte abych se Vám představil, jsem por. Pazdera a podepsal jsem to, protože se mně nechtělo pracovat." Tímto pádem neměl respekt. Prostě neměl úroveň. Ať je to jakákoliv armáda, tak by se pan nebo soudruh důstojník neměl chovat.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Kryl měl představu, že se zapojí do politiky. Že bude mít nějaké slovo. Jak by vycházel s komunistou Čalfou si neumím představit. Havel nepotřeboval zásadové lidi. Potřeboval tvárné nohsledy.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Když se chtěl K. Kryl zapojit do politiky, tak mu V. Havel řekl: "Ty Karle radši jenom zpívej." Začal zpívat, ale skladba "Demokracie" se tehdejší vládnoucí garnituře také nelíbila. Rád bych věděl, jakou skladbu by složil na dnešní dobu. Klidný odpočinek Pane Kryle.