No mě osobně by asi vůbec nenapadlo, kdybych kolem takovýho zavazadla prošel, že by v něm mohla být bomba. Podle principu occamovi břitvy bych usoudil, že tam to zavazadlo někdo zapomněl nebo si ho odložil a je nedaleko.
Spíš mě video poměrně příjemně překvapilo v tom, že to zavazadlo v prvních dvou minutách nezměnilo majitele.
Já bych byl pro to, aby skončili hádky jestli střídat letní a zimní čas. Mnohem lepší by bylo, kdyby se čas posunoval každej den o pár vteřin tak, aby světlo bylo v tom "nejpřijatelnějším" časovém rozmezí pro většinovou populaci. Takového posunu by si nikdo ani nevšiml a neměli bychom potom každého půl roku hodinové skoky.
Já uznávám, že mám rád, když ráno vstávám za světla. Ale že bych to světlo potřeboval už někdy ve tři ráno, to zrovna nepotřebuju. Naopak budu velice rád, když ho budu mít večer o tu hodinu dýl.
Sice jsem žádný výzkum na toto téma nestudoval, ale ty informace v článku mi přijdou trochu mimo. Zároveň se vsadím, že kdyby se mi chtělo a trošku jsem si zahledal, tak najdu spoustu podobných dat, která budou naopak změnu času podporovat.
Já to moc nechápu s tím bydlením. Teď on platí 11, ona 4 a píše, že podnájem za 14 našli, takže když se sestěhují, tak jsou litr v plusu oproti současné situaci. A pokud v těch čtrnácti nejsou energie (což pravda asi nejsou), tak si můžou ten podnájem najít blíž k benzince, kde pracují a místo benzínu zaplatí elektriku a vodu.
Na jednu stranu pohled autora chápu, na druhou stranu, realita je taková, že jeden si zakouří a druhej si na mobilu scrolluje facebookem. Výsledek pro zaměstnavatele je ve výsledku stejnej, nedělá ani jeden. Myslím, že by se jenom horko těžko hledal zaměstnanec, kterej z osmi hodin v práci opravdu osm hodin pracuje. Dělal jsem ve firmě, kde se kouření neřešilo a dělal jsem ve firmě, kde nekuřáci (respektive ti co nekouřili) v práci dostali pět dní dovolené navíc.
"Jinými slovy, pokud si umělců vážíme za to, co vytvořili, určitou podporu ve stáří si zaslouží, a to bez ohledu na důvod, proč pobírají nízký důchod."
A proč bysme si měli zrovna umělců vážit víc než jakéhokoli jiného zaměstnání? Úplně stejně bysme si měli vážit popelářů zato, že se díky nim nebrodíme v odpadcích nebo prodavaček, protože díky nim neumřeme hlady, případně doktorů, protože spoustě lidem zachrání život.Téměř každé povolání si zaslouží naši úctu a nemyslím si, že zrovna umělci by měli nějak vyčnívat.
Já tady u toho super výmyslu hlavně vůbec nepochopil ten důvod. V čem to má pomoct? Jakože to prase, který neumí vyhodit odpad do koše nebo kontejneru teď aspoň mrskne jak flašku tak ten uzávěr na jedno místo a neválí se to pár metrů od sebe? Může mi to někdo vysvětlit? Možná jsem jenom pomalejší než chytré hlavy v EU a něco mi uniká.
No děti možná za merch youtuberů utrácí peníze. Asi i za různé nápoje, které youtubeři propagují, ale nemyslíte, že kdyby ten youtube nebyl, tak by si místo trička s Tarym koupili tričko s dinosaurem? Nepřijde mi, že by v tomto byl problém. Ano, problematické je, když jim posílají donaty, ale to se týká asi víc Twitche než youtubu. A zároveň to je chyba především rodičů těch dětí. Jak jste správně napsala, rodiče by měli děti naučit hodnotu peněz. Potom by je jen tak zbůhdarma možná neposílali youtuberům.
Ale hlavně nemám rád, jak někteří lidi hází youtubery do jednoho pytle. Ne všichni tvůrci zaměřují svoji tvorbu na děti. A ne všichni točí videa bez přidané hodnoty. Zkuste se někdy na ten youtube podívat a zjistíte, že se tam najde spousta zajímavého, hodnotného a propracovaného obsahu. A autoři, kteří po nikom nechtějí ani korunu a mnohdy ani ten merch neprodávají.
Já bych Albert nepokutoval za to, že počítá slevu ze "špatné ceny", ale za to, že už v úterý dají na prodejně ke zboží cenovku, která platí až od středy. Pokud je mi známo, prodejny musí uvádět u zboží cenu a předpokládal bych, že ta cena musí potom i odpovídat tomu, co mi namarkují na pokladně. Opakovaně se mi v Albertu stalo, že na regále bylo např 50 korun a ejhle na lístku potom 80, protože mění cenovky na ty slevněné už den předem.
Co se týče té "otrocké práce" už sám autor poukazuje na to, že ta je využívána i k výrobě předražených značkových produktů. V tomto ohledu nevidím moc rozdíl jestli nakupuji na TEMU nebo kdekoli jinde, protože značné procento zboží, které se v Evropě i Americe prodává se vyrábí v Číně a riziko podpory podobných vykořisťovatelů tam je vždy. To stejné z velké části platí i pro neekologičnost dopravy zboží z Číny. Ten zbytek je ale asi opravdu problém a už je na každém, jestli to "riskne". Ono se to bohužel u některých produktů vyplatí, i kdyby to vyšlo třeba až na třetí pokus.
Po rychlém projití pár příspěvků v diskuzi jsem našel celkem dost lidí, kteří vyřešili autobus. Ten jsem zvládl taky celkem hravě. Ale nikde jsem nenašel řešení toho prvního příkladu a docela mě zajímá. Tak bych poprosil některého z těch co prohlašují jak je to hrozně lehké, kdyby mi aspoň naťukli postup, já s rychle chytnu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když si něco chci koupit, tak mě snad zajímá kolik za to dám a co za to dostanu. A jestli je to slevněný o 10 % nebo 80 % je mi přece úplně jedno. Buď je pro mě cena přijatelná nebo není. Jakou roli v tom hraje jaká ta cena byla minulej týden? To je věc, kterou pořád nedokážu pochopit. Rozhoduju se snad na základě ceny a ne na základě velikosti slevy.