Vážený pane Němče a ostatní, kteří mi spíláte. Máte pocit, že naše zákony nejsou socialistické? Tak se podívejte na naprosto neproporciální ochranu práv nájemců vůči pronajímatelům, zaměstnanců vůči zaměstnavatelům, oddlužování nezodpovědných na úkor (okradení) věřitelů, desítky zákonů na podporu vesměs líných, dotace, příspěvky, příplatky, doplatky, právo na kdejaké podpory, dešťovky, oprav dům po b., kotlíkovky atd. Jak je třeba možné, že řada lidí si zateplí za své a pak přijde stát, a ostatním to zaplatí z daní právě těch, kteří si zateplili za své? Protože jsou tzv. nízkopříjmoví? A nejsou to spíš ti, kteří nechtějí pracovat, vzdělávat se a starat se? Neměl by tedy stát v rámci rovnosti před zákonem (máme mj. v Listině práv a svobod) těm, kteří si zateplili za své, doplatit zpětně, aby si byli s těmi zadotovanými rovni?
V zásadě s Vámi souhlasím, jenom se mi nelíbí to generalizování. Rovnice nízkopříjmový = líný, takhle to nemůžete porovnávat. Ne každý má tu životní startovní čáru stejnou.
Člověk, který vyjde z dětského domova nemá za sebou zázemí aby mohl po střední škole/učňáku studovat vysokou, ten musí nejdříve začít pracovat, aby měl kde bydlet, pokud nechce spadnout do kriminálního prostředí nebo zkončit na ulici...
Co to plácáte? 5kWp Vám natopí 3 bojlery v létě. 30 Kw vyrobí jako prd, nebo se u Vás meje celá vesnice? Neutáhne TČ? Bavíme se o RD né o výrobní hale, a TČ o výkonu 6 či 9 KW neznamená že tolik žere. Mě bere 300 W a to zvládne slabá FVE i v březnu. Jde o to, že se náklady na pořízení se moc nesníží, protože práce je stejní, střídač a baterie taky.
Dobrý den, děkuji, to je dobré vědět. Mám taky TČ, ale o fungování fotovoltaiky s TČ a efektivitě investice v tomto případě jsem četl spoustu rozporuplných informací. Myslím, že bych na střechu v pohodě dostal 10, možná 15 kWp, ale zatím vyčkávám.
Stejně bych asi volil nějaké velké bateriové úložiště, aby přetoků zpátky do sítě bylo minimum.
Uhelné doly nejsou pro skladování vyhořelého paliva vhodné, jsou to vcelku nestabilní místa i z krátkodobého pohledu.
Dobře, akceptuji a děkuji. Ale v čem by to mohlo být nebezpečné? Na spodní vody je to moc hluboko a hloubka 900m by měla záření v pohodě odstínit. Nebo jsou ještě nějaké věci, které jsem nevzal v úvahu?
Nevím proč se vše vymýšlí složitě? Jo vlastně vím, aby se napakovalo co nejvíce předem určených vyvolených lidí. Já myslím, že jsme těžily uran a tyto doly by byly vhodné k ukládání jaderného odpadu, který bude napřed využit bezezbytku. To by ale bylo moc jednoduché a hlavně levné a nikdo by se na tom nenapakoval.
Přesně, tady je tolik hlubinných dolů (i černouhelných) s hloubkou 900m. Místo toho, aby se přemýšlelo, jak tuto věc ještě vyuížt, tak se ty těžební jámy raději zasypou...
Jak informuje web I Walk Cornwall, ostrov byl poprvé prodán v roce 1838. Tehdy jej koupili bratři Billingové. Ti si dům na ostrovním skalisku zařídili jako zemědělskou usedlost a na zahradě pěstovali brambory a chovali slepice. V té době jedinou přístupovou cestou byla stezka vysekaná do skály, obtáčející se kolem masivu.
Pochybuji, že by čekali se stavbou usedlosti na míchačky...
Tak s debatou o míchání betonu jsem taky nepřišel já a v té době se většinou stavělo z jiných materiálů než z betonu (cihla, kámen, dřevo)...
Nebylo by jednodušší na místo dopravit zvlášť písek, cement a vodu? Namíchání betonu zvládne i ženská. Já jsem při stavbě domu míchala beton na všechny podlahy. Bylo ho celkem 14 kubíků.
To taky záleží kam a jaké množství pro ten den potřebujete. Když to máte do nepřístupného terénu, tak jiná možnost není.
Taky když potřebujete těch 14 kubíků najednou, tak to už byste to těžko umíchala i ve dvou míchačkách.
Sám bych za jeden den byl schopný umíchat tak maximálně 3 kubíky betonu, což je tak zhruba 120 míchaček/koleček betonu, ale ty záda pak...
Vždy si říkám, jak tam dostávali stavební materiál ... tady to ještě není tak hrozné, ale třeba betonáž na vrcholu hory ...
Tak beton není ještě úplně problém, existují pístové pumpy, které do 100m ten beton dotlačí. Chlapík od pumpy mi říkal, že jednou tlačil i 200m.
Akorát se při tom člověk dost nadře, protože je potřeba nanosit ty vysokotlaké hadice, což jsou 10m kusy a i prázdné jsou dost těžké...
Jarda Jágr dává gól Spartě na 3:0 a všichni se ptají: Je vůbec možné, aby pantáta v letech přejel ty jejich „pseudo hvězdy“ a ještě jim nasolil gól? No, očividně ano! Když se ukazuje, že i s vousem delším než kariéry většiny hráčů na ledě, si tam ten legendární veterán klidně zatančí mezi nimi jako na starých dobrých diskotékách.
Máte k tomu něco na doplnění? 😀
Jen doplním, že byste se mezi sportovními komentátory v ČT neztratil (myslím to v dobrém). Za mě palec nahoru, jako rodilému Kladeňákovi 😄
Vážený pane, jak píše správně p. Matyášek, ty kolony tam budou i po dostavbě a ještě větší. Ale jde hlavně o to, že severní část okruhu přivede tranzitní dopravu přímo do města, což je zbytečné. Místo aby se postavil skutečný obchvat (např. v regionální variantě), plánuje se jako průtah Prahou, viz Suchdol. Tento okruh spíše přetíží městské části - např. Čimice přivaděč, to bude takový nápor, o kterém vůbec nikdo netuší - , každopádně to obecně zhorší kvalitu ovzduší, zhorší zdraví obyvatel a zvýší hluk.
Podobně jako u vnitřního okruhu a tunelu Blanka, kde sliby o snížení dopravy v centru nevyšly, i tento projekt přinese více problémů, ne zlepšení. Místní obyvatelé a zastupitelé městských částí ( tedy kupodivu kromě Prahy 8, ale ti to mají ze zámečku moc daleko ) chrání nejen své zájmy a zdraví, ale i životní prostředí. Je třeba myslet na dlouhodobé důsledky a zastupovat zájmy desítek tisíc místních obyvatel. Ano, samozřejmě, ti, kterých se to přímo netýká, to budou prosazovat právě na úkor a možná i právě naschvál těm místním. A argument, že jinudy to nejde, je prostě nesmysl a kdo si o tom něco objektivního zjistí, mi dá určitě za pravdu - viz regionální levnější a jednodušší varianta.
Naštěstí (díky COVIDu) už Prahou projíždět nemusím, nebo jen minimálně, protože se zjistilo, že mohu pracovat na Home Office a taky to jde, ale dřív jsem ze severu projížděl přes celou Prahu až do Modletic.
Jak píšete o Tunelu Blanka, tak si pamatuji, když se otevřela. V tu chvíli se průjezd Holešovičkami velmi výrazně zlepšil, ale jen na chvíli, než si lidi od Mladé Boleslavi naučili jezdit do Blanky místo po jižní spojce jak do té doby museli.
Zde není problém v Blance, ale v tom, že není dostavěna Vysočanská radiála a návazný tunel.
Blanka krátkodobě pomohla, ale kvůli tomu, že městský okruh není dostavěný jako celek tak na vstupu v Tróji musí pohlcovat velký nápor, který je ve špičkách řízený semafory. A na druhé straně vjezd do Mrázovky je také řízený semafory, a to je to, co pak následně vytváří koleny před tím...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, tohle bude rozvodna VN. V těch skříních co tam jsou vidět budou vypínače, každý vypínač je na takovém vozíčku, dá se povytáhnout do takové polohy kdy nemá kontakt s přípojnicemi vzadu (nebo se dá vytáhnout kompletně ven), ten chlápek s tím vozíkem zajížděl do provozní polohy, akorát bych řekl, že na tomto konkrétním vozíku nebyl vypínač, ale odpojovač.
Kdyby to byl vypínač, tak pouhé zajetí do provozní polohy by nic nezpůsobilo, byl by pořád vypnutej. A v zapnutém stavu by se s ním nemělo moci správně manipulovat. Naproti tomu odpojovač není nic jiného než pevné spojení, čili to je jako kdybyste ten rozvaděč propojil s kabelem napřímo. No a teď otázka proč to udělalo to co to udělalo. Na kabelu byl pravděpodobně zkrat, ať už úmyslný (zkratovací souprava) nebo neúmyslný (porucha). Takže to tam vyhodilo oblouk jak prase. Kdyby to ten pán stihnul ještě vytáhnout, tak by ten oblouk možná přerušil, takhle tam ten vozík zůstal zajetý a oblouk hořel dál. Teď otázka, proč nezapůsobila nějaká nadproudová ochrana na přívodu.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Velmi děkuji za vysvětlení.