To jste nezvolil zrovna dobrý příklad: Emma Smetana (v Česku úředně Emma Smetanová, * 11. února 1988 Praha) je česká herečka, zpěvačka, muzikantka, novinářka, moderátorka zpráv a vystudovaná politoložka; má dvojí občanství, české a francouzské. V českých dokladech má příjmení „Smetanová“, ve francouzských se jmenuje po otci „Smetana“.
Dobrý point a zrovna obor, u kterého to je nejvíce kontroverzní. Zatímco České herečky a zpěvačky si zvládnou přes veřejný prostor vymoci to, že je nikdo nepřechyluje, tak cizinky se přechylují automaticky. Netušil jsem, že je úředně Smetanová, děkuji za info.
Buď má autor v popisu pravdu a pak je na zvážení každého cestovat tak, jako on a čelit riziku problémů, nebo to bylo jinak a pak, pokud postup indických úřadů odpovídal tamním zákonům, předpisům, postupům a reálií, pak je vše v pořádku.
To, že si autor s dodržováním místních zákonů hlavu nedělal, o tom svědčí to, že se snažil podplatit a podplácel místní úředníky.
Když budete měsíc zavřený v Indické díře v těchto podmínkách, uděláte cokoliv co vám dá jen trochu naděje se dostat ven. Ten člověk má štěstí, že ty podmínky přežil.
Od USA to nebyla čistá pomoc, ale dobrý obchod. Za vojenský materiál muselo Rusko zaplatit, ale platila i Anglie.
Sovětský svaz byl mnohem méně spolupracující dlužník. Sověti obdrželi pomoc v hodnotě 11 miliard dolarů a Spojené státy požadovaly po válce 1,3 miliardy dolarů na vyrovnání neuhrazených dluhů. Sověti, rychle zapleteni do nepřátelství studené války, byli neochotní vyhovět. Jednání pokračovala až do roku 1972, kdy Spojené státy přijaly sovětskou nabídku splatit 722 milionů dolarů, což bylo jen čtvrtina požadované částky, pokud vezmeme v úvahu inflaci. I to se táhlo a poslední splátka byla provedena Ruskou federací až po rozpadu Sovětského svazu.
Hladomor na Ukrajině nebyl vyvolaný snahou zničit všechny zemědělce. Hladomor byl především zaviněný rychlou industrializací na jedné straně, pak sami Ukrajinci na protest likvidovali svoje zásoby, úrodu a dobytek na protest a poslední věc, špatné počasí. Jinak ty hladomory, nebyl to jen jeden, protože už v roce 1921-1922 proběhl hladomor v Povolží (Jen název, samozřejmě zasáhl velkou část SSSR) jak se nazývá a příčiny byli úplně stejné. Naštěstí tehdy zasáhla ARA (American Relief Administration), což byla humanitární organizace. O její činnost v Rusku se zasadil hodně spisovatel Maxim Gorkij. Tahle pomoc z USA pomohla rychle překonat krizi.
Tahle reakce je plná polopravd a jen bagatelizuje historii, která je dobře zdokumentovaná. Jen ve zkratce...
Historici se obecně shodují, že holodomor byl důsledkem politiky sovětského režimu, zejména násilné kolektivizace zemědělství, kterou prosazoval Stalin. Existují silné argumenty, že hladomor byl záměrně použit jako nástroj k potlačení ukrajinského národního hnutí a odporu proti kolektivizaci. Sovětské vedení vědělo o hladomoru a nepodniklo dostatečné kroky k jeho zmírnění.
Hladomor v letech 1921-1922 v Povolží měl jiné příčiny než holodomor na Ukrajině v letech 1932-1933. První byl způsoben kombinací občanské války, sucha a chaotické politiky potravinové rekvizice bolševiků. Holodomor na Ukrajině byl výsledkem konkrétní politické strategie, včetně kolektivizace a potlačení ukrajinské opozice.
Je pravda, že ARA poskytla významnou humanitární pomoc během hladomoru v Povolží v letech 1921-1922. Maxim Gorkij skutečně apeloval na mezinárodní společenství o pomoc. Avšak v době holodomoru na Ukrajině (1932-1933) nebyla žádná taková mezinárodní pomoc povolena nebo organizována, protože sovětská vláda odmítla přiznat, že se jedná o hladomor a zabránila jakékoli zahraniční pomoci.
Jaké osobní údaje? Asi máte nějaké heslo pro komunikaci s bankou a maximálně si ověří aktuálnost adresy, mailu, zda jste zaměstnanec možná ještě den narození. Určitě po vás nechtějí číslo účtu, přístup do bankovnictví nebo se neptají na zůstatky, nechtějí ať peníze převádíte. Vždy se vás spíš budou snažit dostat na pobočku...
Je to již dávno, ale chtěli buď část rodného čísla nebo hesla do IB na kontrétních pozicích. Tímto jsem po jejich představení a vyslechnutí důvodu volání hovor zdvořile ukončil, že toto náhodnému telefonnímu číslu nesdělím. Neposkytli žádný důkaz, že jsou opravdu z banky, vy byste údaje sdělila ? Airbank žádné heslo pro nezabezpečenou komunikaci s bankou nemá, kromě hesla do IB. Bank mám několik a s AB jsem obecně spokojený, ale toto nebyla nejšťastnější akce. Jediné na co jsem chtěl upozornit je, že není pravda tvrzení, že banka nikdy nevolá. Třeba Raifka když mluvíte s operátorem, tak Vám pošle během hovoru do IB žádost k potvrzení, toto je pak bezpečná autentikace pro obě strany.
"V první řadě by si takto oslovení lidé měli uvědomit, že bankovní společnosti tímto způsobem zásadně nepracují. "
Omyl, AirBank svým klientům volá a nabízí investiční produkty, na začátku hovoru vyžaduje osobní ůdaje. Reálnost hovorů mám ověřeno na pobočce. Tímto způsobem a podstrčeným číslem může podvodník postupně získat dostatek osobních údajů pro sofistikovanější podvod.
Město má dostatečnou pravomoc v případě veřejného zájmu povolit konkrétní akci posunout noční klid. Opravdu není nutné toto řešit na obecné úrovni. Např. město Ostrava těch výjimek přes léto požehnaně, možná až moc. Stejně jsou ale akce, které tohle nedodržují, takový Czech Coal jede přes víkend nonstop přes noc až do rána. Na veřejném blogu médium.cz si samozřejmě můžete psát co chcete a je to relevantní názor. Já budu oponovat, že aktuální regulace mi vyhovuje a jde to jednoduše řešit výjimkama, není třeba každému opilci dávát zákonnou volnost pořvávat po ulicích do půlnoci či déle.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak hlavně, že se nikomu nic nestalo :)
1 odpověď