Vždycky mě fascinovala ta lidská naivita. Někdo naprosto neznámý mi nabídne pohádkové zbohatnutí prostě jen tak protože svítí sluníčko, tak si mě vybrali s touhle neodolatelnou investiční příležitostí po které už nebudu muset po zbytek života sáhnout na práci. Paráda. Lidi, kteří na tohle skočí by měli být zbaveni svéprávnosti.
Dále mě vždycky fascinovalo, kolik mají ti podvedení na účtech peněz. Jsme přece chudí Češi, tak je možné, že podvedený šedesátník z Čičmunditc má na účtě 2 miliony o které podvodem přišel, nebo že paní Vlasta z Řepné Lhoty naposílala Iráckému lékaři pěkný milion, než ji Máňa řekla, že tady asi něco nehraje? (Samozřejmě vím, že ti lidi mají úspory, ale to jsou stovky a stovky případů podvedených zazobaných lidí, navíc není to tak trochu nenažranostní paradox? Mám dost, ale chci ještě víc.... a proto jdu do riskantní operace...... přece 2 miliony zase není tak moc...... pojďme to zázrakem rozmnožit na dvojnásobek, trojnásobek). Pokud je někdo tak naivní a nechá se připravit o peníze, tak si těch peněz dostatečně nevážil a je to jeho hloupost.
A přitom se většina lidí tady v Česku má velmi dobře. Drtivá většina z nás má kde bydlet, drtivá většina z nás má co jíst, většina z nás má práci, není tu válka. Tak jakápak blbá nálada? Chápu ale, že česká povaha by se dala charakterizovat úslovím "hamtyhamty ať mám víc než tamty", že pocit vlastního štěstí neposuzujeme individuálně podle sebe, ale podle toho jestli jsme na tom líp než okolí.
Za mě výhercem soutěže prasárna roku je letos společnost TESCOMA. Na začátku léta jsem koukal na jeden výrobek, který stál přibližně 600. V listopadu jsem se na ten stejný výrobek koukal znovu a stál cca 750, ale po zadání slevového kodu, kdy sleva činí velikášských 20% jsem se dostal na původní částku 600 Kč.
Ještě že tenhle neschopný šašek půjde zhruba za rok od válu a s ním celá tahle neschopná vláda. (Né nejsem volič Babiše ani Okamury ... Popravdě teď nemám tušení koho bych volil).
Pan ministr si to představuje jak Hurvínek válku a když je potřeba šetřit, tak jako první chce sahat na platy státních zaměstnanců.
Půjčování peněz je prostě regulérní služba, která má dvě smluvní strany. Věřitel půjčuje peníze za předem stanovených podmínek a to včetně stanoveného úroku. Dlužník je příjemcem uvedené služby a ty peníze si naopak půjčuje a to opět za předem stanovených podmínek a to včetně stanoveného úroku. Chápu, že dlužníkům se nelíbí, že platí šílené částky na úrocích, ale to mohli a měli očekávat, když si půjčku brali a stvrzovali to svým podpisem. V téhle republice se evidentně vyplatí být dlužníkem. Všichni Vás litují, všichni Vám jdou na ruku a snaží se Vám tu situaci čím jak nejvíc zjednodušit. "zlej hamižnej věřitel, proč bych mu měl splácet domluvené, však on má peněz dost"
Ale to, že spousta starých lidí bydlí sama ve velkých bytech a mladé rodiny pak nemají kde bydlet, to nikdo nenapíše. (Než se tady na ně sesypete, tak ano vím, že ti staří lidi si na ten byt vydělali, žijí tam celý život a jinde by si už nezvykli a kdo chce svého staříka strkat do důchoďáku, tak je nelidská hyena, ale to co jsem napsal je prostě fakt - ale hlavně že staří pak budou nadávat na mezigenerační nesolidaritu).
A nenapadlo třeba někoho přídavně zdanit všechny ty investiční byty?
Přijde mi trochu nefér tady v téhle komedii dávat na jednu úroveň Spartu a Pardubice. Oba to jsou komedianti, ale Dědkovice v té frašce jasně vedou. Ať už to je podepisování hráčů, kteří mají ještě rok platnou smlouvu jinde (mimochodem co ten slavný Kondelík, jak moc září v novém klubu?) a následné chlubení se těmito podpisy, nebo zběsilé nákupy kohokoliv, koho vykopnou z lepších lig vy stylu: "ty máš slavné jméno, pojď hrát za Pardubice". A nejvíc úsměvné je, když se pak dočtete, že kumulativní ztráta tohohle cirkusu je 90 milionů.
Co mě ale baví, tak pan Kastner jako důvod pro zdražování uvádí navyšování mezd. Znamená to tedy, že přestává platit takový ten tichý zlozvyk, že host musí obsluze nechat vždy něco navíc, jinak bude za lakomého škrta? Když teda mzdy personálu tak rostou, tak už je přece platím v ceně toho pokrmu, proč teda mám nechávat ještě něco navíc?
Dokud jsem jel na stravenkovou kartu, tak jsem ceny neřešil. Před pár měsíci nás převedli na stravenkový paušál a já začal obědy platit normální platební kartou. Ty peníze na to mám o tom žádná, ale mnohem víc si teĎ uvědomuju ty ceny a chození do restaurací jsem jednoznačně omezil a pokud zdraží ještě víc, tak tam přestanu chodit úplně.
Nepatřím ke generaci Z, ale věkově k ní mám velmi blízko. Mnohé z článku mohu potvrdit. Když jsem v práci, tak se snažím odvádět precizní výkon, ale mimo pracovní dobu, nebo o dovolené prostě odmítám otročit a být na příjmu. Proč? Kdo to ocení? Vtipné je, že nejvíce výkon mladých komentují staří, kteří si ale z té práce a pracovní doby mnohdy dělají trhací kalendář a zdůvodňují to tím, že oni si to už přece můžou dovolit, že oni jsou nepostradatelní. Mám staršího kolegu, oba máme pevnou osmihodinovou pracovní dobu od do. Kolega si chodí o dvě hodiny později, odchází o hodinu dřív a v pracovní době si klidně dvě hodiny řeší svoje soukromé záležitosti, ale odměňováni jsme oba stejně (a né, svojí práci za tu kratší dobu nestíhá, hádejte kdo jí za něj musí dodělávat?). Jakou mají pak mít mladí motivaci, když vidí co dělají tí starší?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No tak to Bambuch s námi, jestli se tohle dostane do parlamentu. Když jsem viděl nějaké fotky z jejich minulého sjezdu, tak se mi drala na mysl myšlenka, že před sebou mám sjezd mladých, poďobaných finančních poradců ve vypujčených kvádrech, kteří se fotí u luxusních aut zaparkovaných před budovou a předstírajících, že tahle fára jsou jejich.
1 odpověď