Právní služby jsou dostupné? Jak pro koho. Bydlím v krajském městě a když jsem se naposled ptal na ceny právních služeb advokátky - bylo to už ale pred mnoha lety,nevím jak je to dnes ale levnější to nebude - byla cena advokáta 1.500 Kč za hodinu. A to každého advokáta jak mi řekla paní advokátka. Kolik takových hodin musí klient zaplatit nevím. Nakonec jsem právních služeb nepoužil. Prostě spousta lidí nemá na právní služby dost peněz tak jak to popisují ve svém příspěvku.
Promiňte, ale lidi utrácí za nesmysly, než za potřebné věci.
Za což by bylo 13h právníka pro každého obyvatele, každý rok.
Je to otázka priorit. Každý si může toto odepřít a během 10-20 let mít naspořeno na právníka.
🤔To co píšete nerozporuji,to co píšete je trochu jiné téma. Psal jsem hlavně o tom že pro mnoho našich občanů jsou právní služby finančně nedostupné.
Právní služby jsou dostupné. Ale znalecký posudek je drahý. A ten težko může být levný. Aktuální tržní cena největších odborníků je více než 300 tisíc hrubého za měsíc. Podobně jako u nejdražších právníků.
Lidem by se líbilo, že nemocnice bude na rozporuplné výkony dělat posudky sama jen do té doby, než by nebylo na péči běžnou.
🤔Jistě,odborné názory se rozcházejí,to je známá věc. Je tam ale ještě jeden problém. V závěru článku se říká že přestože rodiče nemusí platit nemocnici náklady řízení přesto je ta smutná záležitost už přišla na stovky tisíc korun. Pustit se do právního sporu je velmi drahé,proto se nemálo lidí z finančních důvodu ani ničemu nebrání a k soudu věc nedají. Kdepak by nizkoprijmovi občané,důchodci,invalidé,matky samozivitelky ap.vzali peníze na advokáty. Domáhat se práva ať už úspěšně nebo neúspěšně nemůže každý a to je velký problém.
Jenže to má i druhpu stranu mince. Pokud nějací znalci (= lékaři) vypracovávají znalecký posudek, tak to něco stojí a někdo to musí zaplatit. Navíc v ten okamžik neošetřují pacienty, což zrovna dostupnost péče nezvyšuje.
Rozhodnutí soudu, že rodiče nemusí zaplatit posudek znamená, že to za ně zaplatí občané ČR.
Navíc varianta, že by nemocnice v případě sporu měly okamžitě nechyt vypracovat posudek jen zhorší péči zaneprázdněním znalců a navíc odsáváním peněz.
A to se Vám jako potenciálnímu pacientovi líbí?
Jenze ja ten dar jmenem ZIVOT chci vyuzit a uzit si ho. Ne se jen co nejvic rozmnozit a na smrtelne posteli litovat, ze jsem poradne nic nezazil. Proto si radeji udelam tolik deti, abych si mohl dovolit i nejakou tu dovolenou u more a na horach, nejakou kulturu, sport, vylet, restauraci, apod. A tak samo chci doprat i tem detem. Ne aby se jim ve skole posmivali, ze maji tricka, ktere pred rokem nosil jejich starsi braska (asi nevite, jake deti dokazou byt na druhe zle, kor rozmazleni fracci).
Ale vy se klidne namnozte, jak chcete. Udelejte si treba deti deset. :)
Já proti tomu nic nemám. Ale tento postoj nejde dohromady s aktuálním nastavením státu: penzijním systémem, zdravotním systémem a školstvím. Pak je třeba zrušit důchody, zavést skutečné zdravotní pojištění a školné (minimálně na VŠ a možná i střední školy)
Srovnavat Madagaskar s vyspelymi zememi je opravdu kumst. Deti jako smeti tam je proto, ze nejsou vzdelani a neznaji antikoncepci / kondomy. Ono i tady plati, ze nejvice deti maji prave ti mene vzdelani - nemysli totiz na to, co bude, nemaji kriticke mysleni.
No a o tom to je. Evropská populace si myslí, že neuživí více než 1-2 děti. Ale pohodlně by uživila i mnohonásobně více. Nebyly by dovolené u moře na horách. Děti by neměli svoje pokojíčky, nové oblečení, ale dědili by po sobě. Nebylo by potřeba těžce vymýšlet, co dáme za dárek. Vyrůstali by ve skromnějších podmínkách.
Pokles porodnosti je dominantně způsoben tímto pseudokritickým myšlením. První země na světě, která to zažila byla Velká Británie na začátku 20. století. Před tím průměrně 6 dětí, ale během 30 let pokles na 2!!!!!!!! A se postupně děje všude na světě a očekává se to i v Africe (pokles z 8 na 4 během 30 let)
Nepriateľské vydieranie smrťou pacientov vnímam ako extrémne neetické a v istom zmysle trestné. Všetky vaše návrhy sa riešia. Odborníci konzultujú aj s českými partnermi. Každé opatrenie, ktoré sa zdá byť riešením ale naráža na odpor iných skupín zamestnancov, obyvateľov, samospráv všetkých úrovní, na finančné možnosti štátu, poisťovní, občanov. Práve preto je politika "umením možného", preto je založená na kompromisoch. Už sa objavili medzi poradcami návrhy privatizovať nemocnice, zrušiť systém ústavnej garancie zdravotnej starostlivosti, nechať pacientov a ich rodiny, aby si hradili plne výkony lekárov, nemocníc s možnosťou!! /nie povinnosťou, vrátane zamestnávateľov/ využiť pri tom napr. výhradne súkromné poisťovne, slovom zhodiť bremeno zo štátu a odmietnuť prvok solidarity. Táto vláda, ale touto cestou ísť nechce a verím, že ani nepôjde.
Když nic nezmění, tak budou muset lékařům přidat. Nebo budou lékaři postupně odcházet pryč. Což povede ke změnám stejně. Jakmile bude počet lékařů kriticky nízký, tak se nemocncie stejně zavře a lidi budou stejně platit. Nakonec budou dojíždět za péčí např. do ČR. Už teď do Brna jezdí nedoslýchavé děti, protože na Slovensku je péče tristní, celou péči si hradí sami.
A čo navrhujete? Zvýšiť zadlženie? Zobrať peniaze zo škôl? Neobnoviť odovzdanú výzbroj armády? Zobrať zdroje miestnej samospráve, ktorá bola ožobračená v predchádzajúcom období? Ešte znížiť dôchodky, ktoré sú na dne EU? Naozaj si myslíte, že vláda išla do konsolidácie financií pre zábavu. Veď bolo jasné, ako bude reagovať verejnosť a ako to zneužije opozícia. Vláda ponúkla a ponúka kompromis a právom očakáva, že kompromis ponúkne aj druhá strana.
Jenže ani přijmout kompromis nemusí. Mohou pracovat jinde. Na slovensku i v ČR je potřeba snížit počet nemocnic s akutní lůžkovou péčí. Rozšířit l§žka doléčovací a sociální. Nechat dělat lékaře jen lékařskou práci, zbytek vysokoškolsky vzdělané sestray, jinaší nelékařští VŠ pracovnící a administrativní síly. Zavést spolúčast, kterou se bude regulovat množství požadované síly. Jednoduše snížit poptávku, tím snížit nezastupitelnost lékařů. Do té doby si mohou lékaři říci o co chtějí a vlády jim to buď dají, nebo odejdou. Ficovo řešení je směšné až nebezpěčné. Sice udělají z lékařů darebáky, ale to pacientům nijak nepomůže.
Dva pohledy totalita práce s donucení bude tristní. Druhý problém ,když dítěti praskne slepé střevo běžná operace ale pokud by nebyla provedena dítě na tuto banalitu zemře. Jelikož doktora nelze nahradit zahradníkem. O co jde doktorům o plat nebo o politiku o co jde politikům o poslušnost, tak jak to bylo za Husáka. Pravda je v tom, že nedomluva povede k tomu ,že i drobná operace, kterou nikdo nevykoná bude znamenat smrt pro nevinné. Někdo bude mít krev na svojich rukou. Bude to doktor nebo politik.
Problém je nepochopení členství v EU. Nelze využívat výhod volného pohybu zboží a osob a zároveň to omezovat. Vlády na slovensku a v ČR naprosto kašlali na zdravotnické reformy a tady je důsledek. Peníze to nakonec ureformují samy. Ale bude to víc bolet.
Jasně. NAŘIZUJE SE!!! To bude to správné ficul-mafiánské vládnutí slovákům.
Jen se směji - "trefili" jednu z nejvíce inteligentních skupin společnosti - ficul by měl na rameno hodit kolo ostnatého drátu, do ruky vzít palici a jít na hranice zatloukat kůly na ostnatý drát - znovu zavést pohraniční stráž a čekat, kolik doktorů zůstane na slovači.
To samé se bude snažit vyvádět i anoistický estébák, který je z jednoho hnízda. Nikdy více.
Snad bude Babiš chytřejší a poučí se z toho. Lid chce chléba hry. A lékaři patří mezi chléb. Pokud to bude Fico hrotit, tak mu odejdou.
Ficka nesnáším. Ale je s podivem, že i je v ČR málo lékařů na určitých postech (pediatři, stomatologové...), ale absolventi státní VŠ odcházejí za "lepším" do zahraničí nebo do soukromých klinik. Už i blbý učňák za komunistů zavazoval absolventa k tomu, že je povinnen odpracovat po vyučení tři roky u podniku, pro který se vyučil. Nebylo by na místě nařídit, aby absolventi (nejen) medicíny museli odmakat nějakou dobu ve státních zařízeních nebo zaplatit za studium?
Absolvent pak bude stát před rozhodnutím, zda není jednoduší splatit dluh raději z německého platu. Pokud se nezavede školné na všechny vysoké školy, tak odradíte studenty od medicíny. A pokud ano, tak spoustu llidí nebude studovat VŠ z finačních důvodů. Prakticky všechny kroky jsou nebezpečný experiment. Tato změna by musela být zaváděna opatrně a pomalu. A na to není ani na slovensku ani v ČR čas.
Znie to dobre, ale, ak štrajkujú smetiari, mesto sa zahltí odpadom. Nepríjemné, ale dá sa. Ak železničiari, prestane fungovať doprava. Veľmi zlé. Ale ak štrajkujú tí, čo majú povinnosť zachraňovať ľudské život, tak demokracia musí "počkať". Zaujímavé, že ak ide o štrajky vojakov a policajtov, už si elity v Európe a ani na iných miestach sveta s demokraciou hlavu nelámu. Prioritou je "dohodnúť sa", ale treba mať pripravené aj náhradné riešenie.
Vzhlem k tomu, že v ČR schází asi 1000 lékařů, nulová jazyková bariéra, spoustu krajanů, tak nevím nevím. Možná to vyřeší na 120 dní. A pak?
Kolik myslíte, že dokáže absorbovat Polsko? 2000?. Kolik celá EU a Velk Británie? 10 000? To bude rychlejší než voda na rozpálených kamnech. A nalákat zpět bude stát 10x tolik, než by dali dnes.
Navíc se 3000 lékařů odejde 3000 patrnerů (pravděpodobně spíše vzdělaných osob) a cca 4000 dětí.
Na tohle nemusí být šlověk žádný lumen, aby poznal, že je to katastrofa.
Navíc ten zbytek lékařů bude tak přetížen, že budou odcházet další a lidi budou uplácet jak dicí, aby se dostali aspoň k nějaké péči.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Problém je, že žádný státní (krajský, obecní) podnik nebude zpravován ekonomicky. A spoustu zdravotních výkonů je nerentabilní. Tudíž privatizace je na jednu stranu nezbytná, ale na druhou stranu neproveditelná. Jakákoliv reforma přijde pozdě a bude bolestná. Reforma proběhne tak jak tak. Když jí neudělají politici, tak to udělají peníze. Nedostatek prostředků povede k redukci úhrady plánované péče. Ta část bude vyjmuta ze systému úhrad (jako první na řadě budoe stomatologie). A lidi si to budou hradit cash, nebo si sjednají dolňkové zdravotní pojištění. Tudíž si někteří lidi tak jak tak budou platit dvě zdravotní pojištění. Je jen otázka kdy
1
Sledujících
8
Sleduje
1
Sledujících
8
Sleduje
Lidí utrácí za nesmysly,píšete. Tak jak kdo,musím opět napsat. Tak jak jsem to psal v příspěvku kdo nemá peníze na právníky - většinou nizkoprijmovi občané,senioři atd. Nemůžete do jednoho pytle hodit člověka s minimalni mzdou nebo seniora s průměrných důchodem a úspěšného podnikatele,inženýra nebo i řemeslníka. Ten měsíční přijem každého člověka není závislý jen na jeho vzdělání a schopnostech ale také na jeho zdravotním stavu a věku. Proto mezi nejchudší lidí logicky patří invalidní a starobní důchodci. Průměr je osidna věc,vždy se musí posuzovat konkrétní člověk a jeho situace zda si mohl nebo nemohl na právníka našetřit.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ibvalidní důchodce klidně budu souhlasit. U starobního důchodu měli lidé dávno pochopit, že se na něj nemohou spoléhat a bude to jen horší. Pak už utrácení za alkohol, hazard, drogy, půjčky na dovolené - nedávají vůbec žádný smysl.
Při nedostatku řemeslníku si nemá smysl povídat o nízkých příjmech.