"Jaké jsou Vaše slabé stránky?", "Vykradl byste banku, kdybyste na sto procent věděl, že se o tom nikdo nikdy nedozví?" a podobné slinty většinou z úst korporátních ejčár rychlokvašek nejsou ničím jiným, než signálem pro trochu soudného kandidáta vzít nohy na ramena a utíkat od tohoto podniku co nejdále.
Tomuto pisalkovi z Vysociny by meli zakazat vstup do hor, i kdyz to bohuzel to asi nepujde. Vubec nepochopil, ze utulny se budovaly a udrzuji pri zivote jako bod zachrany pri neprizni pocasi, ztrate orientace nebo spatne odhadnute delce trasy ci zdravotnim problemu. Rozhodne ne proto, aby je tento pisalek a jemu podobni tyto utulny planovane vyuzivali na svych cestach a usetrili par set korun za ubytovani na horskych chatach. Za timto ucelem se opravdu neudrzuji. Zrovna nedavno o tom nekde psali - Odkaz
A jeste se tim verejne pochlubi, co dodat...
V přístřešku pro turistity přespal..turista. Fakt hrozné, chápu.
Nedává to žádný smysl. Výroba mobilů ze dřeva by dával větší smysl a nebo interiéry aut ze dřeva dává větší smysl, než recyklace PETek 😄. Vy jen vidíte bublinu, která se tíká pár miliónů tun PET plastu. Petka se vyrábí z pár zrnek granulátů. Jedno tlačítko v autě máte 2-3 petky možná víc. A auto je vyrobeno z více než 50% plastu 😄. A to se nebavím o tom, že z recyklovaného plastu uniká mnohem více karcinogenních látek 😄😄. Jde jen o prachy a né o planetu 😉😄.
Dyk píšu, že ´svým způsobem´ a to jen pro některé ekonomicky činné kasty. Pro mě vůbec tenhle chaos nedává smysl a jinde píšu, že se nevyhnutelně stejně vrátíme k papíru a sklu.
Jako nekuřák říkám ne, nezakazovat.
1.nesmrdí to na ulici
2.nicemu to nepomůže. Kdo chce kouřit, bude kouřit dál. To už je snad prokázané, že žádné zdražování tabákových výrobků nepomohlo k úbytku kuřáků.
Ba naopak, zakázané ovoce nejvíce chutná.
A jestli jde o mladou generaci, tam vidím mnohem horší závislost - telefon a sociální sítě. Tomu snad podléhá mnohem více lidí. Příklad: mladí jsou v obchoďáku, sedí v občerstvení, všichni koukají do mobilu a nepromluví. Tak se baví. Jak zombíci.
Jednorázovky jsou jenom jednou z forem elektronických cigaret. Vzhledem ke své kompaktnosti (jak už jejich název napovídá) neumožňují opětovné plnění a nabíjení. Po vykouření se tak stávají čistým toxickým odpadem, který končí v běžných popelnicích. Nemluvě o jejich jednoduché dostupnosti (prodávají se doslova všude).
Vcelku logický krok, jednorázovky jsou čistý odpad a těžké kovy naházené přímo na skládku, u nás to všechny nechává v klidu. Naše vláda místo toho zatíží daní všechny tekuté složky vapa (což v konečném důsledku znamená, že jednorázovky nezdraží skoro vůbec) a ještě laškovala s nesmyslnou úpravou vyhlášky omezující příchutě.
Řeknu vám tajemství, byly časy kdy lidstvo neumělo rozložit ani atomy, tedy spíše rozbít. Všechno co nejde dnes muže jít zítra. I to co není dnes ekonomické muže být ekonomické zítra. Chce to jenom prachy, mozky, výzkum a vývoj. A já navrhoval těch vybraných 7 miliard nacpat do toho výzkumu, namísto navrácení těm státum (hlavně Česku), na stavění cyklostezek ....
Říkám, že s tím bych jediný problém neměl, akorát dosavadní zkušenosti s touto formou subvence jsou zatím rozpačité (čímž zdravím pana Pruse do Bohumína 😄).
Mě to smysl nedává.
V prvé řadě bych se snažil recyklovat to co mám, takže to, z čeho platím pokuty, jak je uvedeno v článku. Chápu to tak, že to nerecyklujeme, protože na to nemáme kapacity. Takže bych v prvé řadě řešil tohle než nějaké relativně zanedbatelné pet lahve, které se nevrací. přiznávám, že když vidím ty žluté kontejnery, většinou jsou plné.
Prostě nesaht do toho, co funguje a snažit se řešit to, co nefunguje.
Jenže od dob, kdy se zavedly žluté popelnice, nikdo s reálně ekonomickým řešením nepřišel. Na tohle se dobře nadává, ale fakt nikdo netušil, že se takovou dobu nenajde rentabilní způsob, jak drť zpracovávat (jeden čas se vozila do Asie dokonce, což je naprosto absurdní řešení). Vím, že u nás se tím zabývala nějaká firma kdesi .. teď už nevím kde.. ale záhy s tím přestala, protože no bueno. Jak tu někdo napsal, dávalo by to smysl, kdyby se tyhle prachy použily na subvence do zpracování plastů. NEBO by se třeba daly použít na dotaci takového odvětví, které nahradí co největší část plastových nonPET obalů. Firem, které dělají obaly z lisovaného papíru je dost (mám jednu sto metrů od baráku), ale po pravdě - to je zlomkový kšeft proti plastům a styrenům. Zatímco ta firma tady za 24h provoz vyprodukuje nvm od oka padesát palet foukaného papíru za den, tak Serioplast v Levicích tohle množství naprosto nerecyklovatelného plastu vyrobí za HODINU v jediném svém závodě (a to dodávají jen pro Henkel) - zajímavostí je, že se používá refabrikát, ovšem většinou jen z vlastní výroby (nikdo nekupuje refabrikát externě, proč by to kdo dělal, když z vlastního má víc než může technologicky použít) - a i to v jednotkách procent.
Recykluje se PET, PVC, HDPE, PP (a možná i něco dalšího jen o tom nevím), ale když hodíte do žluté popelnice třeba dílek LEGO, tak tam sice patří, ale recyklovat se nedá.
A aby toho nebylo málo, tak tyhle tupé tvrdé plasty mají ještě tu přidanou hodnotu, že ničí drtičky, když se zapomenou vyhodit z pásu.
Lidi jsou líní třídit, je tady dobře že si to zaplatí.
U nás každý kdo chtěl dostal popelnici na plast a když mu nestačila klidně další.
Kontejnery po obci. Pytle od svozové firmy zdarma.
Výsledek: 30% plastů v komunálu (30% váhově) a to plast skoro nic neváží.
Takže jsme klesli z 40 na 30% po dvou letech.
Mladá kolegyně v práci než by zvedla zadek a udělala 3 kroky, všechno jde do komunálu.
Problém rozebraný v článku je ten, že většina z toho, co tak poctivě vytřídíte, skončí tak jako tak na skládce nebo ve spalovně s komunálem.
Tohle musí řešit rychle a totalitně stát. Všechny skládky odpadu by měl znárodnit a ručit za to, že do nich půjde jen to, co tam patří. Dále by měl dotovat výkup všeho roztříděného ve sběrných surovinách. Peníze na to musí získat z prodeje roztříděného odpadu a od těch, kteří daný odpad produkují. Vše, kromě biologicky odbouratelných výrobků (jídlo) se musí zatížit potřebnou daní u místních výrobců a dovozců.
Takže říkáte, že JÁ jako zákazník mám zaplatit za to, že mi dodavatel něco dodá v plastu, ačkoliv já to v plastu nepotřebuji. Aha, díky!
Ok, neberte mě, prosím, za slovo.
Každopádně pokud se budou zálohovat a vyhazovat, tak to snad nemůže vůbec nikomu dávat smysl. Je to zvýší náklady lidem i obchodníkům a co z toho?
No počítá se s tím, že lidi ty flašky budou vracet, nebo je budou vybírat z popelnic fetky a bezďáci - tak jako tak, budou se vracet do recyklace. Což smysl dává. Smysl dává i ono víčko na flašce - protože víčka se taky dobře recyklují. Co bohužel nedává smysl - všechno ostatní, což je stále většina plastů.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Potřebovala být nutně zajímavá a originální. Výsledek je ten, že ze sportu, kterej nejspíš miluje, udělala na celosvětový úrovni absolutní komedii. Jestliže někdo váhal, jestli je BD solidní disciplína, tak po jejím výstupu musel mít jasno. Nejspíš bych taky skončil kariéru. Mimochodem olympijský hry už jsou celkově komedie.. podle mě neoslavujou rozdílnost, nýbrž podporují výstřednost a neférovost. Mě osobně už OH nezajímají.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zajímavá a originální nechť je, o tom je v podstatě celá disciplína - nicméně bylo by lepší být originální něčím jiným, než "choreografií", které desetileté dítě v tanečním kroužku secvičí za deset minut na chodbě (a i to ze srandy). Jeslti něco break nepotřeboval, tak tohle. Že jsou OH komedie tak jako tak, to je jiný, byť pravdivý příběh.
1 odpověď