To je nepochybne pravda . ukolem trenera je dostat z hracu a tymu to nejlepsi a ne je srazit dolu .
Ma problemy s Marchandem. Ma problemy s Pastrnakem.
Nakonec se to ale vyresi prirozenou cestou , ty hvezdy berou nekutecny balik penez , a k tomu existuje platovy strop , takze je dnes velike umeni to nejak smysluplne poskladat .
Kdyz ten trener udela z hvezd nosice vody ci preplacene nahradniky , bude velice rychle vynesen nejbizsimi dvermi on.
Montgomery je dobry trener, coz dokazal i tim, ze v sezone 2022-23 ziskal cenu pro nejlepsiho trenera NHL. Trener je šéf na střídačce a ma plne pravo posadit hrace kdyz, neni spokojeny s jeho vykonem, s nedodrzovanim taktiky nebo s tim jestli dava hrac do zapasu 100%.
A je uplne jedno jestli se jedna o hvezdu ... Nebo jak si to predstavujete, ze ma trener drzet hubu a Pasta si muze delat co chce?
Tak možné je všechno,třeba to taky je jeho záměr... Nicméně si nedokážu dost dobře představit, jak by se tohle dělo v ostatních týmech, navíc kanadským nebo americkým hráčům. Například kdyby se nedařilo Edmontonu, posadit McDavida, kdyby se nedařilo Pittsburgu, posadit Crosbyho, kdyby se nedařilo Coloradu posadit McKinona atd. 😎 Ale v Bostonu to evidentně není problém 😏
Ono nejde o to, ze se Pastrňakovi nedaří, ale o to, že Pastrňak hraje bez zapalu a bojovnosti, hraje lehkovazne a dela zbytecne chyby. A neni to jen nazor trenera, ale i fanousku co Bruins sleduji. Proste chce trener Pastrnaka probrat to je vse. A nema to nic spolecneho s tim, ze je Pastrnak cech.
Napriklad i tebou zminovany Nathan MacKinnon byl v minulosti trenerem posazen.
Jasně, na někoho se to svézt musí že? 🙁 😄 Najdou viníka pouze na našem hráči nikde jinde klasika, a mimochodem hraje snad celý tým ne jednotlivec. A ten jejich brankář je hrůza.
Nekritizují jen Pastrnaka. Těch hračů v Bostonu je kritizovano více. Kritika se týká i McAvoye, Swaymena, E. Lindholm nebo Marchand. Nicmene vzdy se bude kritika snaset na ty nejlepe placene hrače tymu a tim Pasta je a bohuzel jen jeden gol pri hre 5 na 5 je proste malo. Navic kdyz se k tomu pricte jeho občasná lehkovaznost a zbytecna vylouceni, tak se jwho kritice nelze divit.
Uvidíme za pár kol, vedení udělá dusno a třeba se zmátoří. Ale Colorádo hrálo hned v plné sestavě ne? Makar, Mac Kinnon atd akorát ten Rus má trest.
Zranění z Avs - Landeskog, Lehkonen, Drouin, Devon Toews a Nichuskin je na odvykačce. Ti všichni chyběli Avs v prvních zápasech a všechno to jsou hrači do prvních dvou utoku nebo Toews do první obrany. Takže zranění je dost... aspoň se uzdravil Toews, ale dnes pro změnu nedohrál Coton, který ma výbornou formu.
Colorado, Toronto, Edmonton... Opravdu je tak těžké pustit jednu z hvězd a zaplatit pořádného gólmana?
Ano je to težke, těch pořadnych golmanu co chytaji dlouhodobe vyborne zase tolik v lize neni a tymy, ktere je maji je nebudou chtit pustit. A jakou z hvězd u Colorada by jsi chtel pustit? MacKinnona? Makara? Rantanena? Pokud by Avs vymenili napriklad Rantanena, tak by MacKinnon byl v utoku pri soucasnych zranenich uz na vsechno sam. Avs chybi zraneni Lehkonen, Drouin, tretim rokem chybi Landeskog, Nichuskin ma pozastavenou cinnost a je na odvykačce a zraneny je i Devon Toews.
A bohuzel tech opravdu top kvalitnich golmanu, kteri si pravidelne udrzuji vysokou uroven v lize tolik neni.
Bohuzel Georgiev chyta uz druhym rokem spatne a letos ma tragicky vstup do sezony, takze je cas vyzkouset Annunena, ktery loni v tech par zapasech chytal dobre.
Zatim bych u Avs nepropadal panice. Ale zmena na golmanskem postu pravdepodobne minimalne po sezone prijde.
Rozčarovaní? V 19 letech mít za sezónu 20+30, to musí být rozčarování. Ano, není to Bedard, ale takový Jack Hughes, Alexis Lafrenière nedosáhli na takové body ani ve své 3. sezóně. Navíc Juraj hraje v jedno z nejhorších týmů NHL.
A jsou s ním dokonce tak nespokojení, že mu nabídli parádní smlouvu na 8 let. To je zcela běžné, že s hráčem, s kterým jste nespokojeni, uzavřete lukrativní dlouhodobou smlouvu.
Někdy si lidi ověřte fakta, pak nebudete za hlupáky. I když u vás to vypadá, že tím hlupákem prostě jste.
Jack Hughes ve treti sezone mel 56 bodu ve 49 zapasech, takze pres bod na zapas.
Ale jinak souhlasim, ze v Montrealu jsou s vyvojem Slafkovskeho spokojeni.
Bohužel se rozhodl jít do ruska. Gretzkého by nedohnal ani tak, ale někam ke 2500 bodům by se nejspíše přiblížil. Škoda...
2 500 bodu je pořádný přestřel... Jágr hrál v Rusku jen 3 sezony, když odešel z NHL. Takže i když bychom brali, že by Jágr sbíral v těch třech sezonách cca 80 bodů za sezonu ( což není vůbec jisté, protože poslední sezona před odchodem z NHL 71 bodů a po návratu do NHL jen 54 bodů ), ale dejme tomu, že by v těch třech sezonách dělal bod na zápas, tak by to dělalo 240 bodů za ty tři sezony, což by celkově bylo cca 2 160 bodů.
Ale na druhou stranu není vůbec jisté, že pokud by Jágr neodešel z NHL po sezoně 2008, že by následně hrál v NHL i v pozdějších letech, protože jeho tělo by bylo daleko více opotřebované než z těch tří let v KHL, protože sezona v NHL je fyzicky daleko náročnější než sezona v KHL.
Takže je to tak jak to je. I tak Jágr odehrál vysoký počet zápasů (4. nejvyšší počet zápasů v základní časti 1 733). Gretzky jich odehrál 1 487.
Jediným útočníkem v historii NHL, který se Gretzkymu vyrovnal a byl herně na stejné úrovni byl Mario Lemieux, ale bohužel zdraví mu dovolilo odehrát jen 915 zápasů ( 1 723 bodů ).
Ano a naprosto vážně milý pane. Je tam dvě sezóny a kolik má bodů? 70? To dělá hráč druhé lajny za rok!!!!!!!!! 🙂 Berte dlouhodobou výkonnost (tři roky, pět let, deset let), nikoli tři zápasy na začátku sezóny. Navíc letos to jsou 3 asistence (z toho 2 až druhé!!!!!!) a je v kanadském bodování 85. Čili na rozhraní 2. a 3. lajny, i v tomto začátku sezóny. Musím se smát vašemu náhledu a ještě více nadhledu a přehledu.
Ocividne jsou v Montrealu s hernim rustem Slafkovskeho spokojeni, kdyz s nim v lete prodlouzili smlouvu na dalsich 8 let za 7,6M rocne. Kteri devatenacti a dvacetileti mladici co hraji druhou lajnu delaji 70 bodu za rok? Nepiste blbosti. Ano Slafkovsky neni McDavid nebo Bedard, ale jeho kariera jde spravnym smerem a v Montrealu jsou s jeho hernim vyvojem spokojeni
Nevím, použil jsem útržky z nějakého článku z NHL.com(cs) z roku 2017, šlo mi spíše o to, ukázat, že v posledních letech se díky lepším podmínkám "životnost" hráčů na vrcholové úrovni prodlužuje a že už není zase až tak neobvyklé, kde někdo hraje špičkově ještě ve věku kolem 40 let. Což dříve nebylo ve všech sportech příliš zvykem, byť i před 40-50 lety se výjimky našly - např. brankář Dino Zoff byl v roce 1982 mistr světa s Itálií ve fotbale a chytal pořád ještě špičkově. Ale spíše dříve hráči končili kolem věku 30 let a když hrál někdo starší, říkalo se mu dědku.
Ok, jj ten vek se samozrejme prodluzuje, hraci vice dbaji na zivotospravu, jsou lepsi rehabilitacni podminky atd...
Pak tu máme případ Jágr. Ten ještě v předminulé sezoně u Florida Panthers nastřádal 66 bodů. V minulém ročníku hrál v průměru 17 minut. Z toho dvě a tři čtvrtě na přesilovce a dokonce minutu a čtvrt na oslabení - to vše ve 45 letech! Navíc měl nejlepší hodnocení účasti na ledě při střelbě na branku při hře pět na pět (statistika SAT) - 55,02 procent. Za poslední čtyři roky nikdy v tomto ohledu neklesl pod 50 procent.
Brankáři jsou hýčkaní a hlavně u těch starších se bedlivě monitoruje, kolik odchytají v základní části zápasů, aby byli čerství na playoff. V NHL je dnes jen sedm gólmanů ve věku 35 let a víc.
Ryan Miller (37 let) a Peter Budaj (35) se již zařadili do stáje náhradníků, takže v roli plnohodnotné jedničky stojí jen pět gólmanů: Roberto Luongo (38), Craig Anderson (36), Henrik Lundqvist (35), Mike Smith (35) a Pekka Rinne (35).
Rinne odchytal ve 33 letech 66 zápasů v jedné sezoně, Lundqvist ve stejném věku 65. Nad 70 zápasů se ale po třicítce pouštěli v posledních 20 letech pravidelně jen dva gólmani- Martin Brodeur a Miikka Kiprusoff. Lundqvist má sice letošní sezonu rozehranou na 70 startů, ale pravděpodobně zvolní a pustí víc do hry Ondřeje Pavelce.
Nevím kde berete i statistiky, ale Jágr rozhodně v těch sezonách nehrál na oslabení v průměru minutu a čtvrt na oslabení, ale byl to jeho celkový čas na oslabení v celé sezoně, protože v Průměru hrál na oslabení jen 1 sekundu .
U útočníků je to komplikovanější. Desítku nejstarších tvoří Jaromír Jágr, Matt Cullen, Jason Chimera, Joe Thornton, Patrick Marleau, Chris Kunitz, Dominic Moore, Henrik Sedin, Daniel Sedin a Henrik Zetterberg. Věkové rozpětí činí 45 až 37 let. Máme tady vyloženě tvůrčí typy a nezpochybnitelné lídry přesilovek jako Jágr, Thornton nebo Henrik Sedin. A také vyloženě defenzivní typy a řadové vojáky do čtvrté formace typu Cullen nebo Moore. Cullen nikdy nebyl nejšikovnější hráč a ani v nejproduktivnějších letech nepřekonal hranici 50 bodů. Je to ale blázen do zdravého životního stylu, který se i ve 41 letech udržuje ve špičkové kondici. Je pořád rychlý, zvládá hru na oslabení a má ohromné zkušenosti. Proto mu už tři roky v řadě týmy nabídly v létě novou jednoletou smlouvu. Naposledy Minnesota Wild, kde plní úlohu čtvrtého centra. Podobně si prodlužuje kariéru Moore, jehož zlanařili Toronto Maple Leafs. Nově Kunitz, kterého po neuvěřitelně plodných letech u Pittsburgh Penguins oslovili Tampa Bay Lightning. Wayne Gretzky ve své poslední sezoně v 41 letech hrál v průměru neuvěřitelných 21 minut a 4 sekundy na zápas. Na přesilovce trávil přes čtyři minuty, což je porce, kterou v minulé sezoně neměl v NHL ani jeden útočník. Klidně mohl v kariéře pokračovat dál, ale chtěl odejít na vrcholu. Stejně jako Joe Sakic, který řekl sbohem ve 39 letech. Přitom o dva roky dřív nasbíral sto bodů. Martin St. Louis vyhrál těsně před svými 38. narozeninami Art Ross Trophy a ještě ve své poslední sezoně nasbíral 52 bodů v 74 zápasech.
Nevím z jakého zdroje čerpáte, ale v 10 nejstarších hráčů, kteří hráli v NHL tam chybí ten nejstarší a to Gordie Howe nebo Mark Messier. Wayne Gretzky určitě nehrál v NHL ve 41 letech, protože Gretzky končil v roce 99, takže. Nevím kde jste vzal ten žebříček nejstarších a podle kterých kriterií to posuzujete, ale Sedinové končili okolo 38 let, Zetterberg taky, Kunitz sice končil ve 40 letech, a i když Kunitz nikdy nebyl považovan za hvězdu, tak poslední roky už byl jen stín předešlého Kunitze. Naopak zde chybí třeba Teemu Selanne, který ještě ve 41 letech byl v 8. v bodovaní NHL... Vinikající sezonu ve 38. letech měl i Lemieux, který i přesto, že odehrál jen 67 zápasů skončil s 91 body na 8. místě....
Možná byste měl pravdu, pokud by před ním tím samým neprošli třeba Voráček, nebo Klesla nebo jiní. Ostatně kolikrát už měli jedničku draftu a kolik se jih v CBJ prosadilo? Jednom Nash.
Co ma spolecneho Voracek nebo Klesla se soucasnou vykonnosti Jiříčka? Pokud Jiřīček nehral dobre a byl jednim z nejhorsich beku v priprave, tak je asi problem s Jiřičkovou vykonnosti a jak už jsem psal i fanoušci CBJ potvrzuji, ze mel Jiříček hodne spatny kemp. Jednicku draftu mel CBJ jen jednu a byl to prave Nash...
Ano Zadina těch šancí dostal hodně, taky byl draftovaný o několik let dříve. Já jen píšu, že to mají v hlavě (asi) nastavený podobně.
@ Nemec - to jako vážně?? Němec je minimálně o level výše. Ten kluk je úplně někde jinde. Sorry.
Nemec je lepsi ve svem pasmu, pozicni hre a lepe cte hru a ma lepsi brusleni. Jiříček ma vyšší ofenzivni potencial než Němec, ale jeho celkova hra neni ještě tak pripravena na NHL jako od Němce.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jistě myslel v Bostonu, což je pravda ... netřeba chytat za slovo 😉 .
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Charlie McAvoy je povazovan za top 10 beka v NHL, takze to je taky top hrac v dresu Bruins. Bohuzel oba jsou s Pastrnakem momentalne bez formy + i talentovany Swaymen.