Já patřím taky k fandům kapely, ale přijde mi, že kdyby chlapci nebyli líní a jeli místo 17 koncertů na ostrovech opravdu regulérní světové turné, tak by se dostalo když ne na všechny zájemce, tak aspoň na nějakých 80 procent lidí, a překupníci by takové žně neměli. Oasis přeci jen nejsou Taylor Swift (která mimochodem pochází z Pensylvánie, což věru není v Kanadě, ale v USA) a momentální fanouškovskou základnu by standardní dvouleté turné Evropa/USA/Asie o nějakých čtyřiceti padesáti zastávkách v pohodě pokrylo. Mám ale pocit, že tady se Gallagherům nechce s tím moc crcat, rychlé prachy a pryč od toho. A to se ještě můžem modlit, aby se do Vánoc nerozhádali - že není v oběhu jediná nová společná fotka, natož kupříkladu společná tiskovka, taky nebude samo sebou.
Opravdu autor tohoto článku věří, že když hráč ten faul udělá nechtěně, pak by za něj podle pravidel neměl dostat červenou... ? Vyloučení, při nichž hráč fauloval nechtěně, jsou každý měsíc napříč Evropou mraky, to by snad někdo, kdo chce psát o fotbale, mohl vědět, ne? Slavia loni dostala v obou zápasech proti AC Milán červené karty přesně tak, Barák za repre na Euru jakbysmet.
No, ona je na You Tube k vidění taky ta naše penalta z Rumunska (Odkaz ) a popravdě, tam by klidně mohli naříkat nad zářezem domácí, takže ono to má vždycky dva úhly pohledu 🙂 Nehledě na to, že nevyhrát (tehdy) na Kypru bylo na facku samo o sobě, postup si jednoduše prohráli tam.
Martine, rozumím vám a máte v zásadě pravdu. Přístup lékařů v 70. letech byl jiný než dnes, společnost obecně je od té doby zaplaťpánbůh dál. Pochyboval bych ale, nakolik se to dá spojovat s politickým zřízením, podobně paternalistický byl postoj lékařů i jinde včetně západních zemí.
Koneckonců, vždy mě pobaví, jak v tomto i jiných uměleckých dílech té doby lékaři bez skrupulí hulí v lékařských pokojích, ale klidně i přímo v ordinacích. Taková prostě byla doba - na Východě i na Západě.
Přijde mi ale, že si k ilustraci vybíráte dost nešťastné příklady. Návštěvní hodiny nebyly tehdy a nejsou ani nyní určeny ke konzultacím příbuzných s lékaři. Nemyslím, že by dnešní primáři čekali dychtivě každý den mezi třetí a čtvrtou na to, aby mohli vysvětlovat postup léčby u téhož pacienta postupně tetě Marii, strýci Lojzovi a bratranci Pepovi.
A scéna Rezek - Štrosmajer je podle mě nepochopená úplně, protože ta lekce o gumovém vdolku a dřevěném klacku je naopak dnes trefnější než v době svého vzniku. Dietl prostě akcentuje fakt, že sport, byť sebevrcholovější, není víc, než zdraví a péče o ně. Dnes, jak všichni víme, má vrcholový hokejista běžně stonásobně vyšší plat než špičkový lékař - těžko s tím něco dělat, je to věc trhu, ale tak nějak tušíme, že morálně a lidsky to asi správné není. A dnešní scénáristé by asi takové téma v současných lékařských soap operách vůbec nezvedli. Takže mi z toho vychází, že přinejmenším Dietlovi v tomto směru trochu křivdíte :)
Kamile, sorry, furt je to nudná, předvídatelná, naivní kravina pro mentálně třináctiletého diváka a banální variace na Pocahontas (to, že už jsme to přirovnání slyšeli už tisíckrát, neznamená, že to není pravda). Přeju Cameronovi ten úspěch tehdy i teď, nemám sebemenší problém s tím, že je to komerčně nejúspěšnější film všech dob, ale... jak zábavní byli oproti tomu oba Terminátoři, Vetřelci, Propast nebo klidně i ty Pravdivé lži! Jim už nám prostě zesenilněl a skvělé filmy točí a píšou jiní - Nolan, Chazelle nebo Villeneuve.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Uřezanou hlavu jsem teda v tom traileru neviděl ani jednu, natož aby jich v něm bylo Slovensko plné.
1 odpověď