Tak se mi bohužel nepodařilo dohledat, jestli může být politik soudně trestaný. Ale na Wikipedii je heslo "Politik" a tam je třeba napsané, že u profesionálního politika a to i na nejnižších komunálních úrovních se predpoládá minimálně maturita a dobrovolný politik tuto funkci vykonává při zaměstnání, tak je Kotlár stejně mimo hru tak jako tak. 😄
Tak zase... Ano, původní receptura podle ČSN 50124A (50124 je tatarská omáčka speciál) a gramáž tam je na 10kg, takže se to muselo vydělit 200, ale i tak... je to tam zase opsaný "se šlupkama" v hrubé váze. To si ty normy nemůže autor vzít před sebe a psát to správně?
Takže s přihlédnutím k tomu dělení tam správně podle ČSN patří:
Majonéza 350g
Bílé víno 35g
Mléko konzumní 75g
Na tu vložku pak:
Ocet 7,5g
Cukr 5g
Citron 6g
Okurky 13,5g
Cibule 10,6g
Sůl 5g
Postup: Majonézu rozředíme vínem a mlékem, okyselíme octem, ve kterém byl rozpuštěn cukr a sůl. Jako chuťovou vložku přidáme do připravené omáčky na drobno nasekané okurky, cibuli a ochutíme šťávou z citronu.
To, co se tady prezentuje má chybně citron, protože to někdo psal v hrubé váze. V ČSN je opravdu 300g ale pak je tam uveden odpad (pevná složka citronu 180g a čistá váha pouze šťáva 120g. U okurek to samý. 300g hrubá, odpad 30g, čistá váha 270g. A taky cibule je hrubá 250g, 37g odpad a čistá váha pak 213g.
Takže když už autor chce něco podle ČSN, bylo by dobré, kdyby si je sehnal a jel podle nich. A taky aby u toho přemýšlel a psal čistou váhu surovin, které opravdu do výrobku příjdou a ne hrubou váhu. Pak to nesedí a chuťově to ustřelí někam jinam.
Tak skrze něj mluví bůh, jo? To je dobrej pacient. Všichni, kdo viděli film Gogma ví, že hlas Boží je natolik silný, že ho člověk není schopný vnímat bez toho, aby se mu při tom nerozprskla hlava. Proto Bůh k lidem promlouvá skrze serafíny. A proto (teď budu citovat nejvyššího serafína Metatrona z toho filmu - hrál ho Alan Rickman): "Pokud nějaký zhulený pako tvrdí, že mluvil s Bohem, tak mluvil se mnou, nebo pravděpodobně jen sám se sebou". 😄
No to je hovadina...
Tak kdo že to byli Ti respondenti? Majitel stánku s klobásama, manažerka restaurace a pracovnice turistického centra. Takže lidi, které živí turismus. Tak to je jasný, že pro ně je Vídeň nej místo k životu. V Praze je taky na co koukat, je tam skvělá městská doprava, skvělé vzdělávací instituce. Ale to je jen jedna strana mince.
Ale co lidi, kteří tam opravdu žijí a bydlí? Těch se asi neptali. Ti to určitě vnímají jinak. Všudypřítomní turisti, z toho plynoucí hluk, v centru koncentrace lidi v ulicích, nemožnost nakoupit běžné potraviny a věci denní potřeby někde v blízkosti bydliště, všude převládají obchody těžící z turistického ruchu. To prostě pro ten obyčejný život moc není. A zejména pak v tom centru města. A není se čemu divit, že vídeňáci, zvlášť z centra města nejsou moc nadšení a působí zamračeným dojmem a mají sklony k brblání a nespokojenosti. Ani se jim moc nedivím. Tohle ale pochopí nejlépe ten, kdo má obdobnou zkušenost.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Jak říkával můj děda a já s ním souhlasím: "Nemám místo ptáka vidle. Nevrazím ho do každýho hnoje".
3 odpovědi