Tady se zase nadává na TČ. Je to jednoduché, dnes to montuje každý kdo má do zadečku díru. Za poslední 3 roky zde vyskočila strašná spousta renomovaných výrobců a instalačních firem. Žasnu co a jak si nechají lidi nainstalovat, podepisují nesmyslné smlouvy. Vezmou si firmy z druhé strany republiky, nečtou recenze firem a ani je nezajímá oprávnění firmy. Je jediné kritérium a to je cena. Necháváte si namontovat kde jakou přestrojenou klimatizaci, která při venkovní teplotě 0° C je již pouze elektro kotel. Montuji TČ jak lidem co čerpají dotace, tak bez dotací. Cena je u obou stejná. Nedokážu si představit že bych jednomu namontoval za 200 000,- a to samé druhému za 300 000,- protože to má na dotaci. To bych asi moc v kraji nepochodil. A co tu čtu o poruchovosti, za poruchovost může v 90% špatná instalace. Čidla, elektronické desky, kabeláž, čerpadla, ventily atp. jsou stejné jak v TČ, tak v kondezačním a nebo elektro kotli. Když počítám zákazníkům tepelnou ztrátu domu, zohledňuji tepelný spád topného systému, vždy slyším to samé. Jste jediný který to řeší a to jste tu už šestá firma. Tak co chcete? Komu není rady, tomu není pomoci.
Tohle je super článek, tolik nesmyslů jsem dlouho nečetl.
Až se jednou tito srandisti zaměří na ohřev TUV, velice se zasměji. Ono největší náklad je vždy ohřev TUV. Kondenzační kotel ohřívá vodu ve vysokých teplotách celý rok. Neumí si pomoci a určitě nemá 100% účinnost, to je pouze při provozu mezi 45/40°C. 55°C je hranice kondenzace, pokud vytápíte na vyšší teplotu, máte klasický turbo kotel pouze s nižší modulací výkonu. Což je stejné jako u TČ., oba jsou to nízkoteplotní zdroje. Tepelko dokáže být oproti kotli v ohřevu účinnější od 5°C, sezóna ohřevu TUV je 12 měsíců, topení 7. Z těch 7 měsíců mrzne pouze měsíc, účinnost TČ. je dána venkovní teplotou. Pokud máte TČ. a nebo kondenzační kotel nainstalován na rozvodu topení které potřebuje vyšší teplotní spád, spotřeba a životnost se výrazně mění.
Nemůže za to zdroj, ale systém vytápění.
Zase absolutně zcestný článek. V roce 2019 bylo za nás podepsáno, že do roku 2034 se v Českých domácnostech nebude využívat klasický zemní plyn. Za nás to podepsal jistý Slovák. Od roku 2021 montuji kotle, co dokáží spalovat zemní plyn i vodík. Takže ano, konec kotlů spalujících čistě zemní plyn se blíží. Stejně půlka naší republiky není plynofikována. Podívejte se na YT na Vaillant.cz. Vše je tam vysvětleno.
Problém je v tom, že to poslední dva roky montuje každý kdo má do zadečku díru.
Pokud není foto ilustrační, ale je z této instalace, pak je vše jasné.
Toto jedno vrtulové čerpadlo nemůže mít při COP W2/35 výkon vyšší než 7kW.
Pokud mají spočítanou ztrátu na 18 kW.
Za toto může neodbornost instalační firmy, ale určitě né tepelné čerpadlo.
Ono není žádná vyhrál provozovat kondenzační kotel na topné soustavě o teplotě 60C.
Omezení plynových kotlů bylo podepsáno naší bývalou vládou v roce 2019 (konec zemního plynu v Českých domácnostech do roku 2034).
Od roku 2021 montuji kotle které dokáží částečně pálit Vodík.
Nic nového, vše běží už roky.
Do dnes se mi vybavuje schůze SVJ, kdy nám parta seniorů už po několikáté zatrhla zateplení domu. Mohli jsme mít termický ohřev vody mít zdarma, jako ukázkový dům. Nechtěli vyměnit vchodové dveře a ani sklepní okna. Museli je mít otevřené celý rok, klíčily by jim brambory. Díky tomu byla ve společných prostorech neustále zima. Veškeré rozvody topení, cirkulace a teplé vody neustále chladly. Rozvody topení a radiátory byly původní, počítané na kotel na tuhá paliva s teplotním spádem 90/70°. My v krajních bytech sotva 19°. Ale jelikož bylo v Pardubicích nejlevnější teplo v republice, nic nechtěli dělat. Je to cca 7 let, když jsem se odstěhoval a říkal jím, že jednou jim bude krušně. Teď na schůzi brečí a jsou strašně překvapeni. Komu není rady, tomu není pomoci.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Panečku, to je ta naše neohrožená armáda.