"Zatímco jízda vlakem vyprodukuje dva kilogramy oxidu uhličitého na pasažéra, cestování letadlem vytváří 200 kilogramů tohoto skleníkového plynu."
Vzdálenost Paříž Berlín je 878 km vzdušnou čarou, počítejme 1000. Moderní letadlo spotřebuje cca méně než 3 litry kerosenu na osobu a 100 km, počítejme 3, tj. spotřeba na jednoho cestujícího vychází na 30 litrů. Spálením 30 litrů kerosenu vznikne cce 80 kg CO2, žádných 200.
Vysokorychlostní vlaky dosahují spotřeby cca 4kWh na osobu a 100 km. Výroba jedné kWh v Německu vygeneruje 350 gramů CO2, ve Francii díky jaderným elektrárnám jen 40 gramů. Půlka cesty je po francouzském území půlka po německém. Takže to vychází na nějakých 8-9 kg CO2.
Čili rozdíl nebude stonásobný, ale jen několika násobný
"Rozsah kriminality by z Mohameda Al-Fayeda, který zemřel loni ve věku 94 let, učinil jednoho z nejznámějších britských sexuálních delikventů a vyvolává otázky, proč hrůzné činy, jichž se dopustil, nevyšly najevo dřív."
Když se britská policie a britské úřady dozvěděly o masivním znásilňování nezletilých dívek muslimskými gangy ve městech jako Rotterdam, tak nic nedělaly, aby nebyly náhodou obviněny z rasismu. Je proto překvapením, že někdo tak bohatý a vlivný jako Al-Fayed si mohl dělat co chtěl?
Nikoliv Rotterdam, ale Rotherham
to už je druhá podobná havárie na stejném strojí, blafne to při přistání a mluví se o konstruktérské chybě v podvozku, prvně uhořelo asi 40 rusáků, níkdy nelítejte s tímto Superjetem, radši jeďte vlakem
při tvrdším přistání Suchoje má podvozková noha tendenci prorazit palivovou nádrž a palivo stékající po rozžhavených brzdových kotoučích má zas tendenci vzplát ... Eda Hejlek kdyžtak doplní 😄
Ve Windows se přípony u souborů známých typů standardně nezobrazují, takže je klidně možné, že uživatel tam to .exe ani nevidí.
Hlavně hodně lidí vůbec nechápe co to exe znamená. Samozřejmě OS před otevřením souboru zobrazí varování, ale hodně lidí kvůli inflaci všech možných jiných varování to otevření bezmyšlenkovitě odsouhlasí.
Životní příběh pana Zámečníka mi připomněl mého prastrýce, který bojoval ve velké válce. Vrátil se živý, ale s kulkou v hlavě. Byla jsem malá, ale nezapomenu na ten cizí předmět, jak se pod kůží pohyboval, když prastrýc mluvil. S touto kulkou žil po celý další dlouhý život. Lékaři usoudili, že je to pro něho bezpečnější než kulku vyjmout.
To bych nečekal, že když ta kulka byla v podstatě hned pod kůží, tak by bylo nebezpečné pokusit se ji vytáhnout. Ale jestli strýc neměl potíže, tak ano, proč do toho vrtat
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
To měli odpůrci EU spoustu řeči, když EU zavedla tyto zákony o sledování chemických látek. Nyní vidíme , že to bylo nutné a možná už i pozdě.
Taková Mattonka s DDT čí bifenyly určitě lépe chutná.
4 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
jen jedna rejpavá: DDT je bifenyl, což vyplývá z jeho názvu dichlordifenyltrichloretan