tak profesionály musíte zaplatit... prostě tam nejde dat nějakého blbce za 30 hrubého.... doby komunismu a idoitů se stranickou knížkou jsou již doufejme pryč... uvědomte si, že přes tyto profesionály teče do zdravotnictví 500 000 000 000 ... to je 500 miliard... tedy těch 11,5 činní celých 0,0023% z této částky ;)
Ale on z těch peněz co jdou do zdravotnictví má platit provedenou péči a né sobě oděny.
Z 11 miliónu bude pojišťovna schopna udržet provoz dalších 3-4 ambulancí.
Řekl bych mu to takhle. Jemu se plat zvýší, ale například sestrám v ambulancích se plat už 2 roky nemůže zvýšit, i přes inflaci 10 a 12% procent v předchozích letech.
To, že některým odbornostem sníží úhrady a některým zvýší o 1% je opravdu směšné. Minulý rok bylo zvýšení o 4-5%. Náklady ordinacím stále rostou, sestry chtějí taky zvýšit platy. A z čeho se mají zvýšit, když reálně klesla finanční schopnost ambulancí držet alespoň ekonomickou stabilitu. Máme mnohem vyšší náklady na materiál, správu SW, údržbu, nájmy, energie atd.
Pokud si ambulance neudrží ani sestru, pak může rovnou zavřít. A realita je taková, že mnohdy sestry pracují za opravdu směšný plat, ale jak jim přidat?
Jediný zdroj peněz pro ambulance je ZP cestou zálohových plateb.
Poplatky okolo jsou jen marginální příjem, který nikoho nevytrhne.
Tak ať mi ředitel VZP řekne, jak by hospodařil v ambulanci on.
... mluví se zde o alkoholu, nikoliv o drogách, tak se probuďte 🙂. A o jaké následné péči u opilce mluvíte, když mu zcela postačuje, že se ze své ,,opice" do rána vyspí ?!
A ono vůbec mluviti o nějaké nákladné následné péči, když 80 % zcela neúčinných a zbytečných (ale drahých) pilulek, do nás cpou ,,doktoři" zaháčkovaní u farmaceutických firem?! Ale to je začarovaný kruh a tady jde jen zaobalení dalšího zvýšení daní za alkohol !!!
Alkohol je ale droga. A co takhle když opilec způsobí nějakou újmu? Co takhle, že si oddělá zcela zdraví. Opilec a tím myslím pravidelného pijáka je nepoužitelný pro společnost už jen tím, že většinou nemá ani moc chuť do práce, většinou už si vychlastal mozek, takže je stejně nepoužitelný.
Vašich 80% neúčinných pilulek bych chtěl vidět 😄
A když už jsme u té daně, tak na druhou stranu alkohol, stejně jako cigarety jsou věc zbytná. K životu ji vůbec nepotřebujete. Tak pro nemít klidně 50% daň? Bez alkoholu a cigaret se lidstvo zcela jistě obejde.
Teď běží kinech s velkým úspěchem film, zabývající se alkoholismem. A není jediný. Obezitu řešila snad jen MUDr. Cajtamhlová a ta schytala ve finále bídu. Alternativu k "body positivity" alkohol nemá. To zas teda nekecejte☺️.
Obezitu řešíme téměř každý den na každém kroku. Kolik vzniklo fitness center, center s zdravou výživou. Je tu spousta restaurací, co nabízejí zdravá jídla nebo i zdravé/zdravější alternativy běžných jídel. A o obezitě se poměrně dost mluví. V tom bych problém neviděl. Problém bude spíše v lidech - jsou líní, mají rádi svou pohodu, nechtějí nic měnit.
A přeci jen alkohol v.s. tuky/cukry je něco jiného. Alkoholik může být nebezpečný i společnosti - řídit auto, být po alkoholu násilnický atp. Přeci jen obezita není tolik společensky nebezpečná.
Navíc, spousta pijanů je obézních už jen proto, kolik konzumuje prázdných kalorií z alkoholu a kolik cukru v těch nápojích je.
A co ti, kteří sice nepijí, ale prožerou se ke 150ti kilům a plní nemocnice s diabetem, infarkty, mrtvicemi, nemocí žaludku, rakovinou střev..... a dalšími nemocemi, bezesporu vyvolanými těžkou nadváhou?
Zvednou jim daň bůček? Sádlo? Cukr? A zdaní to jen jim? Nebo i těm, co jí střídě? Budou si taky platit léčení? Nebo vyšší odvody?
Těch nemocí, které si lidi přivodí sami je spousta....
A na rovinu. Když projdu večer Prahou, navátých Čechů tam potkám minimum....zato turisti to dohání. A jejich spotřeba se započítává do průměru na Čecha! Statistika nerozlišuje, kolik tady vypil našinec a kolik zkonzumoval třeba Dán. Rozpočítávají to na hlavu našeho obyvatelstva.
Na to už jsem reagoval. Přesně tento typ lidí bych nechal platit i péči za následky, které si způsobili sami.
Já neříkám zdanit, říkám bavit se o tom. Klidně etikety, klidně omezení reklamy. Tak jak to je u tabáku.
A pozor, cukr ve slazených nápojích chtějí taky zdanit! Nedávno tu byl článek. Ale to je upřímně blbost. Prostě větší informovanost, klidně kapaně atd. Klidně systém bonusů a malusů při zdravotní péči o tyto lidi. Máte nadváhu, jste alkoholik, jste kuřák? Dobře, chcete s tím něco dělat? Pokud ano, pomůžeme vám. Nechcete, fajn, ale následky těchto chorob si budete nějakou částí doplácet sám.
Mě třeba hrozně zaujalo pracovní místo v americké nemocnici - pokud zde chcete pracovat a jste kuřák, tak máme podmínku, že do 3 měsíců musíte být nicotin-free, jinak se s vámi rozloučíme. A během tech 3 měsíců vám budeme zcela nápomocni s kouřením přestat. Za 3 měsíce od podpisu smlouvy máte povinně screening. Proste zcela non-smoking pracovní prostředí a komunita.
Nadváhou (az do obezity) trpí cca 60% populace v ČŘ. Tolik alkoholiků tu nemáme. Na tom se doufám shodneme. Tušíte, proč Piráti řeší menší problém místo většího?
Podle statistik máme dost velký problém právě i s alkoholem. Navíc obezitou se zabývá poměrně dost lidí. Ať už jsou to pobídky od pojišťoven k redukci váhy, edukaci atd. Ale alkohol doposud prakticky nikdo neřeší.
A co lidi v kanclu? Ti se nehýbou. Co uděláte s nimi? Co s těmi, co žerou bůček? Jakou nadváhu byste zpoplatnil?
Klidně, nadváhu bych taky zpoplatnil. To že se o sebe člověk nestará znamená, že si za to může sám. A lidi z kanclu se hýbou často mnohem více, protože po práci třeba jdou do fitka, zaběhat si. Nebo třeba i s rodinou alespoň se projít. Ale to že někdo tlačí bůček po kilech je jen jeho problém, který může omezit a žít zdravě.
Již ve starém Egyptě se vařilo pivo , vinařská kultura má zase prapočátek na rozbřesku antiky . Umírněné pití alkoholu určitě škodlivé není . I zde platí obecná zásada,čeho je moc, toho je příliš.
Společnost se dokáže postupně s alkoholem , tedy jeho nemírným požíváním, zcela jistě srovnat.
Nepotřebujeme k tomu žádné revoluční pirátské nápady. Varováním budiž totální zákaz alkoholu , prohibice v USA 1920-33, která vedla k obrovským problémům a nárůstu zločinnosti.
Pro začátek by zcela postačil zákaz alkoholu v reklamě a propagaci, avšak zejména tvrdší postihy při řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu.
(doživotní zákaz řízení a propadnutí vozidla ve prospěch státu).
Umírněné a příležitostné popíjení OK. Ale nedávno byla statistika, kde vycházelo cca 200l alkoholu za rok na osobu v ČR, včetně dětí. Tak si tak říkám, kdo zda naši rodinu vypije těch 1000l alkoholu ročně navíc?
A soudě teď jen podle mého okolí, kdy většina lidí vypije tak 0,7 vína měsíčně, se mi nezdá, že by zbytek konzumoval zrovna umírněně. Takže určitě by nebylo na škodu se tím minimálně zabývat. Určitě etikety neuškodí, omezení reklamy neuškodí.
Chlast je svinstvo bez jakýchkoliv zdravotních benefitů a se spoustou zdravotních rizik - to je syntetická pravda.
Ať si každý pije jak chce a co chce, ale ať s tím neobtěžuje okolí. To by podle mě mělo platit o všech drogách, i o těch tvrdých.
Ještě bych k tomu dodal, že pokud ale takhle dobrovolně pije, pak musí hradit svou další lékařskou péči způsobenou svou vinou nebo musí přispívat na svou zdravotní péči mnohem více.
Zajímalo by mě kolik toho máte po USA najeto, když srovnáváte podle mě nesrovnatelné. Za prvé, na východě USA, kde jsem jezdil, je limit 65 nebo 70mph. Na běžné dálnici jedou všichni plus mimus stejnou rychlostí. Představte si, že u nás v rychlém pruhu jedou osobáky maximálně 110kmh a v pravém pruhu kamiony a ostatní pomalejší cca 90kmh. To by opravdu šlo leccos a bylo by to bezpečné, proto třeba není zakázáno v USA předjíždění zprava. Za druhé, v USA se vyskytuje značka "Slow Traffic Keep Right". Tato značka říká těm pomalejším, aby jeli v pravém pruhu a neblokovali ten levý. V praxi to znamená, že když pojedu pomalu (pod limitem) v levém, tak mě ostatní rychlejší můžou předjet zprava a nebudou za to pokutováni, naopak můžu být pokutovaný já. Za třetí, pokuty za překročení rychlosti v USA jsou pro nás mimo realitu, nemáš na zaplacení, tak ti sebereme auto.
Realita je ale u nás taková, že v levém pruhu jede někdo cca 140 - 150kmh, ví, že mírně překračuje rychlost a bojí se jet rychleji, současně nechce zpomalit a zařadit se do řády kamiónů jedoucí cca 80-90kmh, ale přesto se na něj někdo lepí, problikává atd. A když to někdo vyřeší předjetím v odstavném pruhu, tak už by nikdy neměl za volant sednout.
Mám toho najeto v USA dost. A ano, sice je tam 65/70mph, ale upřímně, když si dáte tempomat na 70, tak jste nejpomalejší na silnici a předjíždí vás kdejaký kamion. I HWY Patrol toleruje překročení rychlosti, sice nevím o kolik, protože mě nikdy nestavěli i při nastavené rychlosti třeba 75 - 77 na limitu 70mph.
Slow Traffic je dost běžná, ale i tak se moc neřeší. Řeší se až za značkou Minimum speed, což bývá 40mph. Za Keep right jedou kamiony více vpravo, ale ne vždy. V Ohiu a dalších státech (těď si přesně nepamatuju jaké) mají třeba ze zákona taky jízdu vpravo Except Passing, ale taky to nikdo nedodržuje.
A k pokutám, ono 500USD není až taková pálka. Spíše bych viděl u nás třeba možnost jako u nich - Fines doubles when workes are present. Ale zase tam, když se pracuje, tak nejsou většinou omezení taková. Kolikrát i ve Work Zone je limi 50 - 55 - u nás nepředstavitelné.
Beru, že tady při 2 proudé silnici, kdy se vpravo táhnou kamiony jako smrad je těžko uplatnitelné pravidlo všech pruhů. Ale i tak jsou dálnice, kde těch kamionů tolik není.
Za další v USA kamiony alespoň jezdí - kolikrát mě předjede kamion o dost vyšší rychlostí než mám nastavený tempomat. Tady se kamiony opravdu táhnou jak smrad.
Další problém je, že mají ty silnice vyřešené fakt elegantně. Jejích Arterials, Connectors a pak teprve locals jsou prostě boží. Ve městě limit 50 na Arterials. To tady prostě není a pak ta doprava vypadá jak vypadá.
Ano i v USA jsou ve velkých městech kolony, hlavně třeba Arterials / Connetrors crossings, ale dostanete se za křižovatku a zase frčíte.
To je ale zajímavé - nebezpečné podjíždění. Pokud by se někdo kouknul třeba do USA - tam se jezdí v libovolném pruhu a jako podjíždění se to vůbec nebere. Navíc je tam doprava s těmito pravidly mnohem bezpečnější a plynulejší. To je zase akorát blbost a ignorance v Evropě. Jako, že jinde to jde zcela bez problémů a u nás je to tak strašně nebezpečný?
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zkuste zveřejnit příjmy těch lékařů, co mají málo. Jsou to přece peníze z našich daní, tak by to nemuselo být tajné. Mně z těch vyjádření připadá, že nemají na jídlo. Jak to teda je?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jen čistý příjem by vám nestačil, protože nevíte, za kolik hodin to je.
Další rozdíl je v tom, zda je to nemocniční lékař nebo PL, PLDD nebo ambulantní specialista. Ty rozdíly jsou velmi markantní.
Když si vezete třeba hodinovou mzdu, tak jsou tam rozdíly několik set Kč za hodinu práce. S tím, že nejlépe se mají PL, nemocniční lékaři, pak PLDD a na chvostu jsou specialisté.
Navíc rozdíly jsou hodně markantní i podle umístění ambulance a složení "klientely". Jsou místa, kde se objedná třeba 30 pacientů na den a z toho vám půlka nepřijde. A jsou místa, kde objednáte 20 lidí a přijde vám 30.
Navíc zásadní je také jakou ambulanci máte. Zda musíte mít k dispozici přístroje za miliony nebo vám stačí EKG, špachtle a fonendoskop.
Tohle je prostě neporovnatelné.
2 odpovědi