"Kupka tvrdí, že národní dopravce má sídlit v hlavním městě. „A bráním se povinné regulaci. Obávám se, že by to ve výsledku přineslo všem vyšší náklady a nemuselo by to být vůbec funkční,“ doplnil."
Mrzí mě, že pan Kupka nebyl schopný nabídnout jakýkoliv inteligentní argument.
"Dopravce má sídlit v hlavním městě" proč? Proč tedy může být Ústavní soud v Brně?
"Obávám se, že by to přineslo by to všem vyšší náklady a nemuselo by to vůbec být funkční" má frajer čísla? Nebo studie? Nebo analýzy? Nebo se mu nad tím jen nechce přemýšlet, protože ví, že by nic inteligentního nevymyslel.
To už je lepší vůbec neodpovídat...
Navýšení určitě smysl dává, přece jen inflace existuje.
Co mi ale přijde naprosto šílené, je mít jako "důvod" existenci připojení k internetu či jen chytrý telefon. Ať už tomu říkají daň z internetu nebo cokoliv jiného, je téměř komické, že tohle prošlo, a že se jim v noci po takovém výmyslu dobře spí.
Tohle je velmi hrubý zásah do osobního majetku a práv.
Co když se tablet dostane do ruky někoho s horšími úmysly?
A kde to skončí? Teď budou moct motor auta vypnout, zítra budou na dálku kontrolovat bezpečnostní pásy, zapínat mikrofony a kamery v autě a kontrolovat, jestli se náhodou nebavím se spolujezdcem o něčem, co se pánovi v uniformě nelíbí atd.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Silně pochybuji, že pád ceny byl reakce na tuto zprávu. Proč?
Bitcoin, ale i jiné kryptoměny dnes využívají vcelku tradiční šifrovací a hashovací algoritmy. Některé z těchto algoritmů opravdu jsou prolomitelné (buď úplně nebo jen ve formě zrychlení prolomení) díky kvantovým počítačům.
Problém ale je (naštěstí?), že dnešní kvantové počítače mají jen malinké množství qubitů, jak je také v článku zmíněno. Dostat se na potřebné množství bude trvat ještě dost dlouho.
Co článek ale nezmiňuje, či dokonce rozporuje, je existence algoritmů, které jsou tzv. quantum-resistant - tedy odolné proti kvantovým počítačům.
"Stroje vybavené těmito čipy by totiž měly mít tak velký výkon, že budou schopné prolomit prakticky jakékoliv současné kryptografické zabezpečení, bitcoin nevyjímaje."
A pokud by byť jen vzdáleně začalo hrozit, že budou existovat dostatečně dobré kvantové počítače, kryptoměny jednoduše na jeden z těchto nových algoritmů přejdou.
3 odpovědi