Svoji jednu elektrárnu zobecňujete a snad si i opravdu myslíte, že když to tak máte vy, tak to tak mají nebo můžou mít všichni. Nemají a ani mít nemůžou.
.
Stejně tak nefunguje přímá úměra mezi výkonem/spotřebou/návratností, protože např. pro tu 5 MWh roční spotřebuje 5kWp FVE poddimenzovaná a kvůli tomu se výrazně zkracuje obodbí, kdy je pro ten barák využitelná a edy návratnost "investice" se prodlužuje. Mimo jiné i proto, že 5kWp FVE nestojí jen půlku toho, co 10 kWp FVE, ale je dražší.
.
To jsou stále suchá a snadno ověřitelná fakta, tak byste je už konečně mohl vzít na vědomí a přestat si vymýšlet kraviny.
Dohledejte si ty ceny. Pak diskutujte. A co se týče poddimenzování, to je nesmysl, zvlášť když budete mít k 5 kWp elektrárně 10 kWh úložiště.
Zase to s tím přeháněním tak nepřehánějte 🙂 10 kWp FVE vám v našich podmínkách vyrobí za rok cca 10 MWh, víc těžko, na spoustě míst nedá ani tolik.
.
Kolik ušetříte záleží na vaší spotřebě, běžný barák se ročně vejde pod 5 MWh, což je tak právě hranice, kdy se ještě do mluvit o nějaké šanci na návratnost investice - opakuji, návratnost, nikoliv zisk. Reálně má FVE návratnost cca 10 a více let, jen výrazná manšina instalací má tu návratnost o pár let kratší.
.
To jsou suchá fakta a kdo FVE vlastní, nebo se kolem nich pohybuje, tak by je měl znát a nelakovat tu realitu na růžovo.
Za poslední rok, tedy od 20.12.2023 do 19.12.2024, mám vyrobeno 11002,9 kWh. A to nemám úplně ideální umístění, protože zhruba od listopadu do února mám půlku panelů zastíněných.
Běžný barák, který se vejde do 5 MWh, vystačí s FVE o výkonu 5 kWp a úložištěm do 10 kWh. Náklady jsou také zhruba poloviční, čili návratnost zůstává pořád okolo 8 let.
Já FVE vlastním. Proto píšu to, co píšu. A Vy?
jaderná energie je stabilní..ty placky a vrtule jsou nestabilní.. plete se vám to..mě jako odběratele nezajímá odkud..ale funkce..a to má jen jádro a uhlí...připojením paskvilu z toho lepší síť nikdy nebude..možná tak drahá
JE je stabilní, ale odběr ne. A je v podstatě jedno, jestli máte drahou energii proto, že máte předimenzované nebo poddimenzované zdroje. V Evropě jsem na území, kde mezi východy slunce na východě a západě jsou nějaké 2 - 2,5 hodiny, takže špičky jsou z velké části společné a sedla také.
Máte pravdu, že je to cesta, jen kdyby bohužel nevedla do pekla. Měli jsme levnou elektřinu, stabilní zdroje a stabilní síť. Stačilo jen uhlí nahradit jádrem. Teď budeme mít velkou nestabilitu, brutálně dotované OZE (čti občasné zdroje energie). Díky tomu všemu budeme mít drahou elektriku a budeme se modlit, abychom tu elektriku vůbec měli k dispozici 365 dní v roce a 24 hodin denně.
Vaše zásadní chyba v úvaze spočívá v tom, že JE jsou samospasitelné. Ale i JE, aby pracovaly efektivně, potřebuji obrovská úložiště, protože vyrábějí proud v době, kdy ho nikdo nepotřebuje a nejdou prostě na pár hodin vypnout. Čili i tyto elektrárny přispívají k nestabilitě sítě.
A pokud se chcete ohánět tím, jak na FVE nemáme suroviny, což mmch není pravda, podívejte se, odkud budeme nakupovat nové bloky Dukovan a kdy budou spuštěny. A kolik bude stát provoz.
Systém dotací na OZE pro soukromé subjekty aktivuje i nemalý soukromý kapitál, protože dotace nepokryjí ani polovinu investice. Kolik soukromého kapitálu aktivují JE. Navíc postavit 1 GW v OZE trvá pár měsíců. Za jak dlouho postavíte jeden blok JE?
To tedy máme cca 2/3lidí v republice,takže je nás nějakých 7 mega frustrovaných-i když já si tak nepřipadám a asi i spousta dalších-no,nikdo vám nebere právo si to myslet-stejně jako nám chudákům myslet si o vás-víte,co-že?
Rozdíl mezi námi je v tom, že my, kteří to máme, nemáme žádné ideologické důvody stavět se k OZE negativně. Ostatně dnes můžete pořídit FVE s výkonem 10 kW a úložištěm 15 kWh za méně než 400 tisíc Kč bez dotace. Roční výroba cca 11 - 12 MWh, pokud jste schopen je využít a při ceně okolo 7 Kč za 1 kWh ušetříte ročně na elektřině okolo 50 000 Kč. Za 8 let to máte zpět. Servis během těch 8 let nestojí nic,nepotřebuje to žádné palivo ani obsluhu.
Pokud se umožní pronájem úložiště, zvýší se jak Vaše ekonomika provozu, tak i efektivita celé sítě, což v důsledku zlevní energii všem. Tak to prostě je.
kolik fabrik se zrušilo po roce 1989? Tisíce, jsem z malého Tachova a zde se zrušilo 18 fabrik. Například Rybena. Pila, Delta, Mlékárna, Kozak, Plastimat, Snaha, Státní statky, ZLT a několik dalších. Jste ignorant, když nevidíte co se stalo z naší republikou po roce 1989, nic nám tady nepatří, vše patří cizákům
A ještě k těm fabrikám, co "Vám" nepatří. Jak jste se o ně zasloužili? Ukradli jste je, a podle toho jste s nimi taky zacházeli. Nechali jste je spadnout na hlavu a teď fňukáte. Tfuj!
kolik fabrik se zrušilo po roce 1989? Tisíce, jsem z malého Tachova a zde se zrušilo 18 fabrik. Například Rybena. Pila, Delta, Mlékárna, Kozak, Plastimat, Snaha, Státní statky, ZLT a několik dalších. Jste ignorant, když nevidíte co se stalo z naší republikou po roce 1989, nic nám tady nepatří, vše patří cizákům
Přečtěte si tohle. Sepsal to Váš zcela jistě oblíbený Miloš Zeman. file:///C:/Users/PC-09/Downloads/VY_32_INOVACE_6A_03__Prognostik_Milos_Zeman_v_Technickem_m%E2%80%A6.pdf
To, že "Vám" tady nic nepatří, za to si Vy a Vám podobní můžete sami. Generace osmačtyřicátníků ukradla svým předkům vše, co vytvořili, sama k tomu nic nepřidala a navíc ještě doslova projedla (a to jsem kvůli adminům velmi mírný ve výrazech) budoucnost svých dětí a vnuků. Bohužel naše generace zrozená v šedesátých letech se k tomu srdnatě přidala, a dopadlo to tak, že z jedné z průmyslově nejvyspělejších zemí světa jsme společně udělali rozvojovou zemi, na míle vzdálenou vyspělému světu. Tak je to, pane Horkele. Ty fabriky, které jmenujete, a tisíce dalších, by stejně do pár let krachly. bylo to šrot uměle udržovaný v chodu obrovskými dotacemi na úkor všeho ostatního. Bydlel jsem v Teplicích, kde lidé dostávali ročně 5000 Kčs jako kompenzaci za zničené životní prostředí. Říkalo se tomu pohřebné. Takhle to komouši vedli! Levnější bylo lidem zavřít hubu dvěma výplatami navíc, než odsířit elektrárny nebo vyčistit řeky. V Jizerkách měřili kyselost dešťů, a nebylo výjimkou naměřit i hodnoty pH nižší než 3! Pršela tam normálně kyselina siřičitá!
Chápu, že se Vám s tím nežije dobře, a doufám, že ani do budoucna nebude. Tohle už se nesmí nikdy opakovat. Tohle fakt už ne, pane Horkele.
Jasně. A co vyráběla třeba ta Praga? Vétřiesky do každé rodiny? Nebo bagr od Tatry?
To byly takové střepy, že už je nechtěl ani Sovětský svaz, přítel nejvěrnější, a od roku 1987 místo tater nakupoval radši DAFy a MANy...
Co udelai komouši z Jawy? Víte, že Praga byla před válkou největší výrobce motorek u nás?
Takhle by šlo pokračovat do nekonečna, bolševičtí noci.
Jasně. A co vyráběla třeba ta Praga? Vétřiesky do každé rodiny? Nebo bagr od Tatry?
To byly takové střepy, že už je nechtěl ani Sovětský svaz, přítel nejvěrnější, a od roku 1987 místo tater nakupoval radši DAFy a MANy...
Co udelai komouši z Jawy? Víte, že Praga byla před válkou největší výrobce motorek u nás?
Takhle by šlo pokračovat do nekonečna, bolševičtí noci.
0
Sledujících
4
Sleduje
0
Sledujících
4
Sleduje
Když chce získat Gronsko, tak ať tam také udělá referendum, když se to s Krymem USA nepovedlo
1 odpověď
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je pravda. Na Krymu proběhlo spravedlivé ruské referendum, pod dohledem ruských tanků.