Jsem rovněž senior a nikdy jsem s neměl lépe. V roce 90 mi bylo 35, změnu jsem hltal plnými doušky a užíval si té doby, doby svobody, změny, možnosti něčeho dosáhnout, konečně zúročit své vzdělání. Měl jsem štěstí, začal podnikat a přes velké úsilí, pracnost, snahu, nutné vypětí, uspěl. Protikladem jsou spolužáci a spolupracovníci z té doby, kteří se mi po roce 90 smáli, že se honím, riskuji a oni přežívali flákáním v zaměstnání, v podstatě nezměnili svoje návyky ze socialismu a životní úroveň nechávali na práci odborů, kteří jim zajišťovali její růst. Dnes jsou naštváni, zhnuseni, nadávají na Fialu a natahují v ústrety ruce k Babišovi. Revoluci a změnu režimu považují za chybu a z toho že neuspěli, viní chronologicky, Havla, Klause, Topolánka, Kalouska a Fialu. A dnes se naopak směji, obrazně, já jim.
Pane Mareši, díky
Tomu, že nejvíc frustrovaní jsou lidé v předdůchodovém věku, se může málo kdo divit.
Jsou to lidé jejichž pracovní kariéra začínala(až na několik % studentů na VŠ) často před 20.rokem věku. Byla pracovní povinnost tak, že nebylo možné po maturitě se sebrat a odjet do zahraničí sbírat zkušenosti. Každý svátek který vyšel na pracovní den se nahrazoval prací v sobotu. Pracovalo se na HPP tj. každému zaměstnanci bylo strženo X% na sociální pojištění ať se mu to líbilo či ne.
Dovolená byla 14 dní za celý rok (až později se navyšovala).
Na pozici vedoucích musel člověk mít praxi (projít všemi provozy atp.) ne jako dnes, kdy na místo vedoucího nastoupí absolvent (synovec ředitele) který v rámci úměry -čím méně umím tím více mi zaplatí, se zkušeným pracovníkem jedná nezřídka tak, že mobbing je na denním pořádku.
Na přesčasy se jich NIKDO neptal, pokud vznikla nutnost (účetní uzávěrka) zaměstnanec zůstal pracovat několik hodin navíc atd.
Těmto lidem žádná ZŠ nedala základy počítačové gramotnosti, vše se učili sami a tzv. za pochodu.
Dnes každá 60 letá žena by své 80 leté nesoběstačné mamince ráda oplatila péči a pomoc s dětmi, ale jak když musí sama ještě řadu let pracovat ?
Je to generace kterou na počátku pracovní kariéry poznamenalo socialistické zřízení. Dnes před koncem jejich pracovní kariéry, ji poznamenává to že VŠECHNY VLÁDY od r.1989 umožnily do průběžného sociálního systému legálně(statisícům osob)odvádět minimum (OSVČ) nebo vůbec nic (DPP) a to po 40 letech práce zamrzí
Tak že to, že jsou předdůchodci NEJVÍCE FRUSTROVÁNI překvapí opravdu jen toho, kdo TOTO NEZAŽIL!
Patřím do generace, kterou popisujete, frustrovaná nejsem, patřím do %, kdo vystudoval VŠ, navíc od ZŚ jsem chodila na jazyky, rodiče se o mě starali, nevzpomínám ráda na období socialismu s lidskou tváří, jsme ráda, že jsem mohla děti vychovat v jiné době
Proč máslo v zahraničí je levnější a třeba u Poláků je za 35 korun? Protože tam nemají jednoho nenažraného slovenského oligarchu, který vlastní Hlinsko (Tatra), Olmu a Madetu, takže určuje cenu na trhu.. Tento soudem uznaný lhář během inflace hodně vydělal a pak si ještě drze dovolí do sněmovny přinést rohlík, u kterého má s pekárnami monopol...
Tak v Polsku okolo 60,- Kč, Německo také 60,-, dneska návštěva Rakouska máslo 3,09 EUR
Pan Plekanec není chlap ale zmetek, který ani nedokázal říct manželce do očí, že už je zamilovaný jindeNedokážu si představit ,co ti dva měli kromě dětí společného.Ona vysokou školu a on jen to honění puku po ledě a maturitu si dodělával (asi na praseti) až po tom co skončil s hokejem v Kanadě.
A vy si myslíte, že vysoká škola je záruka inteligence nebo čeho, ptám se normálně, vysokou školu mám 😉
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
vždycky jsem si myslela, že stáří je moudré a důstojné, leč toto neplatí v parlamentu, napříč politickým spektrem