To jsem se vam takhle jednou zamysel....a prisel jsem na napad jak ukladat energii. Proste vezmu elektron, dodam mu dva kladne naboje a vytvorim z nej antihmotny elektron. Jednoduche, no ne? Staci na to zarizeni velikosti pracky. Ldyz na to dostanu grant 3 miliony EUR, tak to rozpracuji do vetsich detailu!
Nikoli, psal jsem zhruba to, že v létě jsou přebytky a v zimě můžou být občasné přebytky, které můžou zpomalovat úbytek "vápnového paliva" tím, že si nějaké dovyrobíte. Samozřejmě většina toho musí být z léta.
Neumite cist? V zime prebytky nejsou! Opakuji: v zime prebytky nejsou. A do tretice: v zime prebytky nejsou. Pochopil jste to?
Píšou, že těch 100 tun vápna mají uložených v "zařízení zhruba velikosti běžné pračky". Asi v prezentaci to tak mají... Celé to působí jako eko-tunel na dotační program "Vývoj nových technologií / placeno z EU".
Takova pracka muue mit 0.5 m3 objem, to je asi 400 kg vapna, takze kapacita 5 kWh. To je jak nic, i baterky do BEV, ktere skoro nikam nedojede, maji 60 az 90 kWh!
Pane Jelínek, nemáte žádné osobní zkušenost s fotovoltaikou a tak tady ventilujete neseriozní poznámky.
Teď k Vaším bodům s Vašeho článku.
OZE mě ročně příjde na 350 Kč díky fotovoltaice, která mě snížila roční spotřebu.
Dnes o půlnoci mi fotovoltaika nic nevyrobí, ale pokrytí domácnosti zajistí baterie, která již byla nabitá kolem oběda. Pouze na baterie jsem schopen fungovat bez jakéhokoliv omezení několik dnů
Žádnou zálohu na svoji FVE jsem nedával.
Stabilizace sítě u mého RD je nižší, než u Vás, protože po dobu 6 - 7 měsíců nic z distribuční sítě neodebírám, ani do ní nic nedodávám.
Počátešní náklady na výstavbu JE jsou obrovské. Samotný provoz je drahý. A poté se musí ještě řešit uskladnění vyhořelého paliva, což zase něco stojí. Proti tomu vybudování 1 GW ve FVE je investičně podstatně nižší a náklady na provoz FVE oproti JE jsou minimální.
A autor tam právě píše o tom, že JE se dobře budou doplňovat s FVE, nebo větrnými elektrárnami.
<citace>
V další fázi energetické tranzice nás čeká vodík, který budeme pravděpodobně vyrábět nejen z obnovitelných zdrojů, ale například i z elektřiny z jaderných elektráren. Tím naplníme zásobníky vodíkem namísto plynem, a pokud bude v síti scházet dostatek elektřiny, stačí jen na chvíli zastavit elektrolyzéry a elektřina z jádra může okamžitě putovat do sítě a pokrývat spotřebu v době, kdy nesvítí ani nefouká.
Nejspis jste lhar. Aby jste mohl na baterie fungovat nekolik dnu (napriklad 5), tak pri denni spotrebe cca 13 kWh (predpokladam ze nevytapite bazen ani nemate pustenou klimatizaci) potrebujete baterii cca 80 kWh a velmi pochybuji ze tak velkou (a drahou) baterii mate.
Ale tím pádem cokoliv si Vy zapnete do nabíječky anebo kdykoliv si uvaříte kafe, tak jste to udělal z uhlí. To by byla stejná logika. Neumíme říct, které spotřebiče jedou na jaderný baseload a které ne.
Právě že ne. Kdo spotřebovává přes den, tak má velkou část energie (třeba 80%) z obnovitelných zdrojů, ale kdo dobíjí v noci (většin majitelů EV), tak jede třeba z 70% na uhlí (záleží zda nestojí JE a kolik je vody).
O čem to ten autor píše? V Maastrichtu jsem žila tři roky a na kole jezdila každý den. O jakých kopcích mluví, to má na mysli ty dvaceti metrové nájezdy na mosty? Teda ať jde do háje. Aspoň kdyby nelhal. U Maastrichtu je jen jedena cyklostezka do kopce a to je do Berg end Terblitu cca 1 km.
Autor doufal ze nikdo, kdo to tam zna, se neozve. Dekuji za vasi poznamku!
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Co je tohle za blabol? Clanek na urovni chovance v ustavu. Ja jsem rad, ze vynosy z PET v soucasnosti pomahaji resit separaci a sber dalsich druhotnych surovin. Jasne ze Kofola a Mattoni chteji usetrit a namastit si kapsy na nevracenych zalohach. Lide radeji hodi plast do kontejneru, nez aby museli jet autem s pytlem nezmackanych lahvi az do obchodu.