Z takových "akcí" je mi vždy smutno, protože kvůli ekoteroristům jsou ekologové, kteří jsou mnohdy kapacity ve svých oborech (a lidi opravdu věnující se biologii, ekologii, praktické ochraně přírody a krajiny či environmentalistice - odpadovému hospodářství, environmentální bezpečnosti, ekologickému zemědělství apod.), házeni do jednoho pytle.
Tohle je vandalismus a nic jiného. Když se takových lidí zeptáte, co je to ekologie, tak nejsou schopni říct ani základní definici a vůbec netuší, že ekologie jako taková, je věda, zabývající se vztahy mezi živými organismy a jejich prostředí. Mohou být čímkoliv, ale ekology opravdu nejsou.
Ekology, většinou vědce a akademické pracovníky, by ani nenapadlo dělat něco podobného, co hraničí s vandalismem ... jsou to lidi, kteří pomáhají životnímu prostředí tím, že dělají osvětu veřejnosti, firmám pomocí přednášek, workshopů, konferencí, exkurzí apod., aplikují výsledky z jejich výzkumů do praxe a opravdu se podílí na zlepšování životního prostředí.
Dnes už si můžete práci svobodně vybrat !! Pokud se vám nelíbí jdu jinam, a kuchařek je nedostek,
Kdyby všichni, kteří dělají svou práci rádi a od srdce, měli změnit své zaměstnání jen kvůli finančnímu ohodnocení, tak jsme všichni v bankovním sektoru a IT ... a to přeci nejde.
„Žádná práce není ostuda, ostuda je to, co za ní dostaneš“. V dnešní době je podhodnoceno nespočet potřebných a důležitých profesí.
Však podle činů jejich (resp. plodů) poznáte jich ne? 🙂 ... Až budou doktoři a inženýři, kteří odpromovali díky AI, reálně někde pracovat, tak se pozná, že jsou úplně neschopní hodně rychle. U učitelů, politologů, filozofů, specialistů na gender, ekologii atd. atd. to asi chvíli potrvá a možná se na to nepřijde nikdy, ale oni budou celý život vědět, že ten titul mají podvodem a bude je to pořád užírat, což si samozřejmě zaslouží. Jak si kdo ustele tak si lehne 🙂
Jo tak zrovna z ekologie jako takové se pozná hned, jak člověk schopný je. Nesmíte si plést environmentalistiku a ekologii, tedy vědu, která zkoumá vztahy mezi organismy.
Většina absolventů ekologických oborů (často kombinovaných s biologií) jsou absolventy přírodovědeckých fakult a vlastní výzkum, často terénní, je standardem takových oborů. Absolventi ekologové jsou zoologové, botanici, mykologové, hydrologové, krajinní ekologové a architekti atp. a např. při biologických průzkumech, nutných pro developerské záměry, kdy je cílem kompletní soupis druhů nalezených na lokalitě, včetně určení ekologických vztahů a vazeb, jaké na lokalitě panují, se ukáže hned, jak schopný člověk je.
Ekologie = přírodovědecké, agronomické fakulty a technické obory
Politologie, filozofie, geneder studia = filozofické fakulty
Učitelství = pedagogické fakulty, ale např. učitelství biologie, geografie apod. spadá také často pod přírodovědecké fakulty.
Nikdo nemůže vědět vše, ale ministři svých resortů by měli být odborníky v oboru, manažerské schopnosti nestačí. Asi bych chtěl moc, kdyby aspoň VŠ titul měli z oboru, kterému šéfují. I když ani to nezaručí kompetentnost. A platí to pro tuto i předchozí vlády, čest výjimkám ... viz třeba ministři ŽP.
A co vysoké školy například humanitní obory. Není jich mnoho? Nejsou jejich studenti zbyteční? Najdou pořádné uplatnění na trhu? Jsou přínosem společnosti? Nejsou spíše na obtíž?
Vysoké školství by se mělo zpoplatnit. Po vzoru západní zemi. Samozřejmě pro nejlepší studenty stipendia aspoň budou dostatečně motivováni se pilně věnovat studiu.
V článku jsou ale jasně napsány dva hlavní důvody, proč jsou "na pranýři" zrovna učiliště a ne vysoké školy: "Úspory ve školství je možné hledat v učňovském vzdělávání. Vyjde nejdráž, leckde zejí učiliště prázdnotou a jejich absolventi se svému oboru často ani nevěnují.".
Tak at' jdou do obchodu např.tam jsou platové podmínky vyšší co inzerují,nikdo je na jejich postech nedrží,ale v takovém řetězci když budou makat,to nebude žádné kafíčkování,anebo se bavit co jsme dělali o víkendu,v posilovně,atd.
Můj komentář reagoval na slova p. Berana, že státní zaměstnanci jsou přepláceni ... Nejsou, určitě ne ti řadoví. A o tom, proč lidi s vysokoškolským titulem nejdou prodávat do obchodu je asi zbytečné se bavit, to nechme na nich. Mimochodem, to zmíněné kafíčkování a klábosení zaměstnanců vídávám běžně např. v Kauflandu.
Nikomu ani korunu. Státní zaměstnanci jsou přeplácení, a jejich pracovní výkon tomu mnohdy neodpovídá. Nicméně vláda to asi udělá, jelikož se jedná o silnou voličskou skupinu, která pak bude vládní strany volit.
Ti, kteří kritizují "nenažrané" úředníky, prvně se podívejte do platových tabulek státních zaměstnanců (tab. č. 1), které jsou volně přístupné každému. Nejčastěji jsou úředníci zařazení do 10., 11. a 12. platové třídy, ústředí různých státních podniků výjimečně do 13. Do 10. platové třídy spadá třeba většina úředníků z krajských úřadů.
Takže úředníci, kteří jsou čerstvými absolventy a spadají do 1. stupně (praxe do 1 roku) a u kterých jsou podmínky přijetí do pracovního nebo služebního poměru mít ukončené vysokoškolské vzdělání a hotové úřednické zkoušky, nastupují za 23 390–27 250 Kč hrubého, odměny jsou naprostá bída ... opravdu si myslíte, že mají nadprůměrné platy? Nadprůměr mají jen ti, kteří jsou na nejvyšších postech, taktéž odměny.
Průměrné mzdy se dočkají úředníci, kteří mají praxi nad 32 let (34 370–40 120 Kč hrubého).
Proč nastupují za 23390-27250 Kč? Přeci je to jejich volba, každý, kdo jde do státní správy ví, že u řadových úředníků jsou platy bídné.
Nepochybně je to jejich volba, ale já tady řeším to, proč jsou tedy úředníci pořád na pranýři? Očividně má mnoho lidí o platu řadových úředníků přehnané představy .... Kdyby měli průměrnou hrubou mzdu (tedy +- 40 tis. měsíčně) a chtěli ještě víc, pochopil bych, že by lidi brblali, ale s takovým platem, jaký teď mají, se nedivím, že v dnešní době chtějí více. A mezi úředníky nepatří jen typičtí úředníci, ale mnohdy je jejich práce vědecko-výzkumná, na těchto pozicích musí být lidi s vysokou odborností a znalostí oboru. To politici by si zasloužili mít max. průměrnou mzdu, vláda opravdu šetří tam, kde nemá ...
Ti, kteří kritizují "nenažrané" úředníky, prvně se podívejte do platových tabulek státních zaměstnanců (tab. č. 1), které jsou volně přístupné každému. Nejčastěji jsou úředníci zařazení do 10., 11. a 12. platové třídy, ústředí různých státních podniků výjimečně do 13. Do 10. platové třídy spadá třeba většina úředníků z krajských úřadů.
Takže úředníci, kteří jsou čerstvými absolventy a spadají do 1. stupně (praxe do 1 roku) a u kterých jsou podmínky přijetí do pracovního nebo služebního poměru mít ukončené vysokoškolské vzdělání a hotové úřednické zkoušky nastupují za 23 390–27 250 Kč hrubého, odměny jsou naprostá bída ... opravdu si myslíte, že mají nadprůměrné platy? Nadprůměr mají jen ti, kteří jsou na nejvyšších postech, taktéž odměny.
Průměrné mzdy se dočkají úředníci, kteří mají praxi nad 32 let (34 370–40 120 Kč hrubého)
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Nikoho se tímto komentářem nezastávám, taky mě spousta věcí štve, ale podle informací má Z. Stanjura vysokoškolské vzdělání, magisterského stupně na VUT v Brně. Kde berete informace, že vysokou školu nedokončil?
Na webu vlády je:
Ing. Zbyněk Stanjura, narozen 15. února 1964
Vzdělání
1982–1987: Elektrotechnická fakulta VUT Brno, obor elektronické počítače
1978–1982: Gymnázium Opava
16
Sledujících
0
Sleduje
16
Sledujících
0
Sleduje
Na pagery jim přišly výbušné zprávy...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je bomba! :D