Víte co, dělám na plicní ambulanci. Každý měsíc vyšetřime 2000-2500 pacientů v 8 lékařích, kdy jen 3 dělají na plný úvazek. Od pacientů slyšíme dnes a denně nadávky, urážení, slovní napadání a kolikrát jsme na agresivní pacienty volali i policii. To, že lékař nemá nikoho v ordinaci, neznamená že se v ordinaci válí (dost častá slova pacientů). Když máme terminy za 2 měsíce, je to špatně protože každý s kašlem (který trvá půl roku, do toho cigára a obezita) přeci do té doby umře. Když naopak místo 30 minut na pacienta máme na 20 nebo 10, protože je většina "akutní" a jejich PL si s kašlem neumí poradit, tak pak se zase křičí, že se dlouho čeká v čekárně. A pozor, u někoho je dlouho i 10 minut. Prosím tedy ty, kteří mají nápad jak vyjít vstříc všem, přijímám každý váš nápad.
Nemluvím o tom, že jít na WC nebo mít pauzu na oběd je trestný čin.
Děkuji
Naprostý souhlas.
Máte pravdu, já nebudu specifikovat, abych ještě nebyla nějak popotahovaná, ale nejlepší kamarádka je sestra na sálech a na nočních je běžné, že když nemají pacienta na operaci, tak pijí sestřičky víno a třeba v 10 jdou spát- mají normálně postele, peřiny, jako doma 😄 Buď spí až do rána, nebo vstanou kdyby přivezli urgent na operaci. Taky se mi stalo, že jsem kamarádce volala (netušila jsem, že má službu) a ona zvedla telefon a šeptala. Říkám co šeptáš? A ona: No, my teď operujeme. Takže na sále, ve sterilním prostředí se používají mobilní telefony. Takže tak. K lékaři opravdu jen když jste v přímém ohrožení života.
Když má někdo IQ tykve, šíří bludy
Víno si můžete dát tak vy doma, a samozřejmě, že "obíhací" sestra může vzít telefon, ta totiž není ve sterilním, ale je tam právě proto, aby těm, co jsou ve sterilním, mohla podat, co potřebují.
Směnný provoz jako sestry, to by se jim asi nelíbilo.
Ale líbilo, ale kdo by pak zůstal ve dne na specializovaných ambulancích, na sále, na ultrazvucích atd, je vidět, že o tom nemáte ani páru, kolik pracovníků je potřeba do směnného provozu.
Směnný provoz jsem zažila před lety, super život, volný čas, ale doplatili na to hlavně pacienti-odložené výkony, vyšetření ....
Jo, běžně přes 150 hod. vyplacených jednou za půl roku v odměnách(samozřejmě bez příplatku). Neříkám že doktoři nemají pravdu, ale že na sestry se se.. . Ano bez doktorů špitál nebude fungovat, ale bez sester bude v prd… .
Takže 25 hodin v průměru na měsíc, to není ani polovina, co lékař ve službách za týden, a to si ještě může gratulovat, že neměl 2 dny víkendovou. A že jsou daleko delší přesčasy dle oborů a nemocnic, o tom nemluvím.
V podstatě máte praudu. Klidně si sám udělám stěr z krku před zrcadlem, pak to donesu do laboratoře, jenže antibiotika jsou na předpis. Kdyby mě laboratorní výsledek opravňoval k nákupu určitých léků, tak by to byla reálná možnost.
Je s podivem že se to ještě nezavedlo.
Jen by si pak každý jouda koupil antibiotika, která už teď přestávají zabírat.
Dostatek léků? Ha, ha. Tak akorát Algena. Ani Acylpyrin nebyl k sehnání.
Přesně tak, připadá mi, že jsem žila v jiné ČSSR.
Nebylo nic, možná tak jedovatý chloramfenikol, léky pro horní komanče v Sanopsu,/ dnes Homolka, dřív jen pro kádry / cukrovkář nebo člověk nad 50 bez šance na dialýzu, hezky se to zapomnělo, že ?
18
Sledujících
0
Sleduje
18
Sledujících
0
Sleduje
Já mám souseda který má Porsche... Ani boty, které má dítě jednou na sobě (protože se ochladilo a přes zimu z nich vyrostlo), po něm nedědí ten mladší.. Ano, když začínal, tak tři dny jedli kaši z ovesných vloček... Ale to už je pryč. Teď má, tak si užívá života a dopřává luxus i své rodině.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Porsche nemám, ale boty děti po sobě opravdu nedědily, každý normální rodič totiž ví, že to není vhodné pro vývoj dětské nohy.