Příště může přijít s kufrem roztaženým na tu větší velikost a chtít odbavení tak levné, jako kdyby předepsané rozměry splňoval. Vždyť zavazadlo přece má potenciál být menší, tak taky není důvod platit za aktuální velikost…
Když po ní můžou chtít nesmyslný poplatek, tak ať jí příště dají nesmyslnou slevu.
Bezdůvodná agrese a přímé fyzické napadení. Může být rád že nemá trvale poškozený zrak od brýlí.
Taky jí to mohl vrátit, prostě instinktivně taky dát ránu. To by najednou byl všude křik a řev, že je takový úder nepřípustný a že musí být vysoké tresty za násilí… a takhle vlastně o nic nejde. Takový pohled na věc, že když dala ránu jen žena, tak to vlastně ani nebylo násilí, nebylo to ani fyzické ani jiné napadení, vždyť chlapi jsou přece ti agresivní a ona přece byla skoro v právu…
Různých obhajovaných forem ženské agrese jsem v životě viděl dost, včetně situace kdy chlap skoro naboural protože si dovolil cosi říct a jeho budoucí manželka na něj v autě za jízdy fyzicky zaútočila. Naštěstí stačil zastavit. Bylo to kousek přede mnou, mohla mě ta kráva zabít a nikdo by to neřešil, vinu by měl řidič… obhajování dost běžné, ale skrývané a vytrvale omlouvané až popírané ženské agrese vede jen k zvyšování agresivity mezi lidmi, jak ženské obvykle skryté a pasivní, tak mužské obvykle přímočaré a aktivní. No, jen tak dál.
Praštila ho, tak ať jde sedět, stejně jak by tady asi řvaly feministky o něm, kdyby bezdůvodně praštil on ji. Nebo kdyby ji obviňoval a osočoval, kdyby ji slovně napadal a obtěžoval… Od chlapa vadí i pohled, od ženy nevadí ani rána do obličeje a neřeší se snad ani způsobená škoda.
Moc hezky si to spolu děláme. Bohužel musím dodat, že já na jeho místě bych měl silnou tendenci nestěžovat si a neřešit to jako napadení. Jenže bylo.
Silnice nejsou vždy v dokonalém stavu. Je nutné s tím počítat.
Kdo někdy vytáhnul zadek z města, ten ví, že tam venku se občas i pracuje. Že na venkově lidi jen nevysedávají v čistě uklizené kanceláři, ale pracují skutečně v blátě a s hnojem. To rozsáhlé území našeho státu kde nejsou města, ta velká plocha bez čistých měst, totiž neleží ladem, jak si asi čistě vyšampónovaní mamánci ve městech u počítačů představují. Žije tam hodně lidí a celou naši zem obhospodařují. Právě práce na polích nás živí, doslova, ne jen obrazně.
V době sklizně silnice na venkově slouží přednostně k práci. Proto tam jsou. Ne pro jízdu na hranici povolené rychlosti. Jezdí se tak, jak to zrovna jde, ne tak rychle jak se teoreticky podle radaru smí. Kdo tam někdy byl, ví to. Já tam žil jen pár let a nikdy jsem v té špíně nepracoval, ale nezapomněl jsem a umím si vážit lidí i jejich práce.
Když je námraza, musí se jezdit opatrně. Když je sníh, povodeň, listí, bláto nebo řepa při sklizni, potřeba opatrné jízdy platí pořád. A sklizeň je na venkově běžný, opakovaný, předvídatelný jev, který tam každý velmi dobře zná.
Hasiči evakuovali cestující? To už lidi neumí pár metrů od nástupiště vyskákat z vlaku a dojít ten kousek?
Ještě před pár desítkama let nejezdily nízkopodlažní vlaky, dveře a schůdky byly oproti dnešním vlakům o dost náročnější, zvlášť když v zimě namrzly, a někde se normálně šplhalo bez nástupiště. Obtížné, ale vždycky to všichni zvládli. Se zavazadly nebo s dětma prostě pomohl kdo byl zrovna nejblíž. Dneska jsou potřeba hasiči. Co budou dělat lidi, až se opravdu něco stane, bude potřeba zvládnout opravdu něco obtížného a bude nutné jednat hned?
Před nedávnem jsem jel trošku starším typem vagónu, takovým kde je na dveřích klika do které je potřeba se trochu opřít. Lidi to nezvládali, někteří přejeli na další zastávku, stěžovali si, nadávali… viděl jsem, občas jsem pomohl. Jenže u těch zoufalců kteří to nezvládli otevřít a tvrdili jak je to příliš obtížné, nad lidské síly, že by to nemělo vůbec jezdit… jsem vypozoroval zajímavou věc: zoufale tlačili, fakt se snažili, někteří tlačili ve špatném směru, někteří dokonce i správně, ale důsledně všichni ti neschopní tlačili jednou rukou, někdy jen třemi prstíčky. Že by pořádně oběma rukama zabrali a opřeli se do toho, to ne. Radši si stěžovali, že to je nad jejich síly a že oni, ubožáčci, nemohli vystoupit a přejeli. (Kdysi jsem pravidelně jezdil ještě starším typem vozů a tam šly dveře ještě hůř… co by se asi dneska stalo?) A tady čtu, že hasiči museli evakuovat 30 lidí. Vždyť je to jen kousek nad zemí, nízkopodlažní, moderní. Než by hasiči přijeli, dávno bych seděl v teple u kafe, i s kočárkem a dětma. Lidi degenerují.
Vážení vegani, když to vypadá a chutná jako maso, můžete se snad utěšovat tím že je to vyrobeno bez účasti zvířat a že to chuť a konzistenci zvířete jen napodobuje. Že jen vynahrazuje chuť masa masožravcům kteří si zrovna chtějí hrát na vegany, ale přece jen se ten výrobek nehlásí k živočišnému původu.
Když je to ale prodáváno pod stejným názvem jako kus zvířete, pokud není v názvu napsáno že jde o napodobeninu či náhražku, pak už parazitujete na výrobku z živého masa zcela, pokrytecky, naprosto a úplně. Nejen že jíte chuťově totéž, ale i stejně nazýváte. To už rovnou můžete jíst skutečné maso, bez něj by totiž ty výrobky nevznikly.
Název, tradice výroby, chuť a vzhled, jsou součástí výrobku. A všechno to pochází z masa zvířat, bez nich by ten výrobek nikdy nevznikl. Dokud je pojmenovaný jako napodobenina, lze chápat že to pro někoho má přínos a smysl. Pokud ale bude výrobek pojmenovaný autenticky, už je to parazitování na zvířatech kompletní.
Je to v souladu s důvodem, proč nejíte maso?
Pro úplnost dodávám, že jsem masožravec, mně osobně vadí jen to skryté lhaní a pokrytectví, maso mi nevadí.
Někdy zůstanu v práci dýl. Někdy je hodně práce, šéf se zeptá jestli zůstanu a já často souhlasím. Za hodinu a půl mám snadné tři stovky k výplatě.
Někdy jdu do obchodu. Abych měl co jíst. Mám seznam základních potravin, na kterých trvám a každý týden je potřebuju koupit všechny. Jenže to nejde.
Z mého základního seznamu totiž pokaždé 3 až 7 položek v obchodě nemají, protože ty položky jsou takzvaně v akci, tedy jen pro ty kteří nechodí ráno do práce. Pro mě nejsou.
Jdu tedy z obchodu a nákup nikdy není kompletní. Vždy musím jít nakoupit znova, do jiného obchodu, trochu dražšího.
Škrtnul jsem ten první obchod, ten zdánlivě levnější, ve kterém jsou ale levnější jen prázdné regály. Nechodím tam. Chodím do druhého obchodu, kde vždy nakoupím všechno.
Tím jsem ušetřil hodinu a půl času, který jsem předtím pravidelně ztrácel zbytečnou cestou do prvního obchodu.
Nákup je v mém druhém obchodě virtuálně dražší, než to virtuální, neexistující zboží v prázdných regálech. Jenže to zboží koupím, mají ho. Fakticky je nákup v druhém obchodě levnější, protože nenastřeluje „neakční“ ceny tolik, jako ten první obchod.
Ušetřil jsem rozčilování, ušetřil jsem nadbytečnou cestu, mám nakoupeno levně a každý týden ušetřený čas využiju k něčemu užitečnému místo zbytečné cesty do mizerného obchodu ze kterého jsem důsledně vždy odcházel naštvaný a bez nákupu. A když ušetřený čas strávím v práci, vydělám si víc, než by mi usetřily všechny akce dohromady.
Slevové akce konkrétní prodejny (Albert) mě donutily nakupovat jinde. Naučil jsem se vybírat si. A že můj čas má velkou cenu. Díky.
Chápu to tak, že jim tělo vyhořelo zevnitř. Že došlo k nějaké reakci na povrchu vnitřních orgánů, možná v břišní dutině.
Připadá mi, že měli nějak špatně fungující metabolizmus a v těle se jim nahromadilo něco, co spolu s tukem (a cukrem a bílkovinami) takový proces umožnilo. Možná jen aceton, možná ještě i něco dalšího důležitého co u zdravého člověka v těle nebývá. K tomu se třeba přidala dlouhodobě špatná životospráva, silná dehydratace, alkohol, nefungující játra, možná už byli tělesně ve stavu ve kterém by sami brzo zemřeli… když se to sečetlo, možná to překročilo kritickou mez a pak už stačil jen zdroj zapálení, třeba statická elektřina.
Zajímavé je, že se to obvykle týká lidí starých a osamocených. Nechtěl bych tak dopadnout.
Autore, píšeš nesmysly. Zdroj světla je něco, co světlo vytváří. Když ho jen předává zvenčí dovnitř, je to díra ve střeše, jako třeba okno nebo světlovod.
Ta flaška fakt světlo nevyrábí, „svítí“ jen když na ni svítí denní světlo. Úspora energie to taky nebude, vzhledem k tomu že udělá velkou díru do tepelné izolace (vytvoří velice silný tepelný most).
Jó holky, podle zákonů do patnácti nemáte právo nic zažít. Nesmíte a hotovo. A rovnou si na to zvykněte 😕 Děsná představa.
A protože jsou v tomhle holky věkově napřed, kluci by tedy měli adekvátně čekat do osmnácti, aby všichni věděli jaké to je… Proto tolik lidí radši chlastá nebo čumí do mobilu a na skutečné zážitky radši zapomene, než aby šli domů do osobních vztahů které už jsou dávno bez skutečné vášně. Co se v mládí nenaučíš, ve stáří už nedohoníš. Když jsou mladí věkově k sobě vhodní, připadá mi takové zasahování do jejich života a soukromí špatné.
Pochopitelně na tento názor očekávám negativní reakce, ale čekám konkrétní, skutečné výhrady. Odpovědi a zdůvodnění případného nesouhlasu. Obyčejné mračouny bez vysvětlení mi připadají jako reakce lidí, kterým jejich mládí už dávno uteklo a teď svoji nespokojenost s vlastním životem skrývají za jakousi všeobecnou mravnost, kterou je nutné mladým vnutit, aby jim překazili i jejich chuť něco zažít. Jako reakce starých vyschlých rachomejtlí, které druhým kazí co můžou, protože nic jiného samy zažít nemůžou.
Český dabing se mi dávno zprotivil.
Jednak tím, že v mých kdysi oblíbených seriálech sice mluví hezky, vypadá to dokonale a zní to perfektně, ale bohužel občas plácají úplné nesmysly a zápletka celého dílu pak je nesmyslná. K čemu je, že mluví hezky, když pletou slova a smysl dialogům chybí. Líp to často pochopím z originálu a to cizí jazyky neovládám.
Podruhé tím, že u některých filmů je naprosto úchvatná, jedinečná hudba, děj filmu vrcholí, pak končí a ve chvíli nejsilnějších dojmů, kdy po poslední scéně začíná dlouhá, úžasná, silně emotivní hudba, místo té hudby poslouchám jména dabérů. Nenávidím je. Naprosto zkažený dojem. Nechápu, jak někdo kdo pracuje se zvukem, může mít takovou neúctu k originálu.
Staré filmy mi připadaly dabované úžasně, ale poslední dobou se skoro na nic nedívám a dnes jsem zjistil, že jména dabérů nechci ani číst, ani znát.
Žádná rozbouřená řeka. Normální jednička, zvýšená hladina. Rozbouřená řeka vypadá úplně jinak, povodně při trojce někdy přinesou i stromy a domy ale při takto mírně zvednuté hladině ne. Na kajaku se sjíždí úplně jiné peřeje než takto relativně klidná a bezpečná voda.
Když na to má, ať se potrénuje. Až bude někde skutečné nebezpečí, může se nám hodit že máme lidi kteří se hned ze všeho nepokakají, takoví pak můžou i někomu zachránit život ve skutečném nebezpečí.
Lidi žijí víc sociálními sítěmi než vlastním životem, věří víc řetězákům než vlastnímu úsudku, znalosti jim nahrazuje Google a AI. Internet a tabletky mají nahradit vlastní život a vlastní štěstí a lásku a přátelství a zdravý rozum a moudrost a znalosti a osobní zkušenost… Je to smutné.
Tady zemřelo nevinné dítě, kvůli zdeformovanému způsobu života, kvůli nemocné společnosti. Mnohem víc lidí přežije, ale jejich životy jsou stejně zoufalé jako by nežily. Lidi neumírají, ale ani nežijí.
Bělorusko prý poslalo třetinu armády, nikdo ale nic neviděl.
Rusko napadlo Ukrajinu, ale Ukrajina prý má agresivní politiku.
Ukrajina prý jistě brzo provede ozbrojenou provokaci na Bělorusko.
Hranice je prý zaminovaná jako nikdy.
Ukrajinci by prý při pokusu o překročení hranice utrpěli velké ztráty.
Nějak tomu Běloruskému jakožeprezidentovi nevěřím.
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
„Odkazují se na návrh dohody z dubna 2022, který často zmiňuje i Putin. Podle něj by Ukrajina měla být neutrální a její bezpečnost by mělo garantovat pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN (USA, Rusko, Británie, Francie, Čína).“
Jedna taková dohoda už dávno je podepsaná. Taky se v ní Ukrajina v roce 1994 vzdala zásadní možnosti obrany a taky jí mělo garantovat bezpečnost a platnost hranic Rusko, USA a Británie, později se připojila i Francie a Čína… jenže to nefunguje.