Dvouletá ZVS (základní vojenská služba) v tehdejším pojetí je blbost. Kvůli tomu, že to nikoho nezajímalo, všichni se to snažili ošidit, co to šlo, a učili jsme se tam věci vhodné pro 19. století (např. pochodový krok). Ale moderní tříměsíční výcvik (střelba ze samopalu, ochrana proti bojovým látkám, přežití, základy zdravotnického ošetření, vztahy v různorodém kolektivu) by možná smysl měl (i pro ženský).
Ten by měl hlavně smysl pro politiky, aby měli kanonefutr.
Ano, je na čase, aby opět v rozumné a zkrácené formě byla povinná vojenská služba zavedena pro všechny mladé muže a ženy a naprosto bez výjimky. Základní dovednosti a znalosti jsou naprosto klíčové a nikdo nikoho nebude nutit k obraně v první, linii, ale podpora skutečných vojáků je nesmírně důležitá.
Jen úplně nevím, jak se na to budou tvářit rodiče našich "mamánků a barbín" a i oni samotní ....
Sláva všem v aktivních zálohách a buďme na ně hrdí!
Tvářit se na to budou jednoduše. Zvolíme si Babiše, a ten nám v koalici pidistran pošuků dopřeje klid. Můj hlas má jistý.
Píšete nesmysly. Ano, profík Vás může zabít třeba srolovaným papírem. Zkuste někomu ublížit autem třeba v pokoji nebo zkuste na chlapa vážícího 150 kg použít kuchyňský nůž. Kolik lidí zabila třeba náklaďákem Hepnarová? Asi 8. A kolik střelnou zbraní amatér Kozák? 17!.
Třeba v Cině nedávno zabil jeden vejlupek autem 35 lidí. A při útoku v Nice jich bylo kolem 80.
Moment, oni v Dubaji mají české architekty? On někdo v Česku má ty prachy? A když je má, tak si vybere ausgerechnet českého architekta hned po studiích? A to, co si naši bohatí spoluobčané nechali spáchat - podnikatelské baroko - není dílem architektů?
V Dubaji nemají české architekty. Tam nemají nic, akorát ropu. Všechno jim navrhují věhlasná studia z Londýna a staví chudáci z Bangladéše. Ale v těch studiích pracují špičky z celého světa a pokud je někdo talentovaný, tak český původ a škola určitě nebude překážkou, aby ho tam vzali. Jestli hned po studiích nevím, ale někde se začít musí a přijímačky na školu jsou první krok, bez kterého to nepůjde.
Co se týče podnikatelského baroka, tak je to věc vkusu. Mně třeba nevadí, něco se mi i líbí. A minimálně je to produkt určité epochy, který vypovídá něco o lidech, kteří v ní žili. Někomu se povedlo různými způsoby zbohatnout, a chtěl se vymezit vůči minulé době plné šedi, špíny a zanedbané údržby. A taky lidem, kteří měli méně štěstí, schopností a třeba i víc skrupulí, takže v těch pozůstatcích socialismu museli ještě žít.
Jako projetaktant můžu říct jediné, z cca 100 architektů co jsem za profesní karieru stavebního inženýra/projektanta/statika potkal, byli jenom 2 rozumní a uvědomovali si, že potřebujíí někoho, kdo jim spočítá, že jim to nespadne. Ostatní architekti nic moc, a ing. arch. naprosto největší tragédie.Ing arch. totiž dostane titul ing za jeden ročník několi předmětů z inženýrského stavařského studia. Přitom jim schází 4,5 roku studia stavařiny, Za mě největší průšvihy a nesmysly jsem vždy řešil po ing.arg.
A kde se vezmou ti dva rozumní, co uděljí všechnu tu krásu, co vidíme třeba v Dubaji, když už u nás na ní nejsou peníze? To chcete jen králikárny?
Hezky a osobitě napsaný článek, popisující problematiku, o které se moc nehovoří. Mnohým se to nebude líbit, ale některé obory jsou prostě přežitkem. Standartní architekturu již nemusí dělat architekt, ale zvládne to každý kdo umí základy CADových programů, přitom si může pomoci nepřeberným množství templatů. Pak si může také vybrat z nekonečného množství již typizovaných projektů. A ten zbytek, tak tam je poptávka po začínajících architektech prakticky nulová, protože ani těch projektů moc není. Situace je ještě daleko horší v takových těch pseudo-humanitních oborech, které jsou díky nástupu AI naprosto zbytečně a jen přiživují samy sebe. Tedy že studenti takových oborů končí buď zase zpět v akademickém prostředí, nebo v tom oboru v reálné praxi nikdy neseženou práci.
Prostě je na čase si připustit, že je potřeba se vrátit k pracím s vysokou přidanou hodnotou a administrativní a duševní práce přenechat počítačům. Stejně jsou v ní lepší.
A jak se odlišuje pseudohumanitní obor od humanitního?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V roce 1858 se v Rakousko-Uhersku povinná služba nezavedla, protože ještě neexistovalo a cestovat časem neumělo.