tak moc ideální není, když mají 2 body..😄
Tak ta záchrana Michalovců byla epickým výkonem. Před tím se mu povedlo Trenčín udržet před baráží. Ale v těch Budějovicích je i Franz málo. Jak se říká z hovna bič neupleteš. Ale je pravda, že nechápu to, že si i stěžují na přístup hráčů, Franz byl známý tím, že dokázal skvěle ty hráče namotivovat, ale teď to jsou takové bezkrevné výkony někdy, to je pravda, tomu nerozumím.
"Politická kultura" is the name of the game...
Já nevím, jako jasně bylo by to gesto, ale za mě by to byl promrhaný den ve sněmovně, který by ve výsledku byla jen show a stálo by to peníze. Ta vláda by získala na 100 % důvěru. To ať raději projednají novely zákonů, které například musíme implementovat kvůli EU, abychom neměli pokuty.
104 není pohodlná většina, stačí pět hlasů a máš po většině. 😉
Tak stačí přesněji 4 a neprotlačíš nic aneb známá situace 100 na 100 v roce 2006. Ale 4 poslanci jsou v politice hodně, to je pořád relativně v pohodě většina. Topolánek to zvládal s 2 přeběhlíky, Špidla s většinou 101, tam to byly křehké většiny, tahle ne. Ke všemu tahle vláda patří k těm pevnějším v historii novodobé ČR.
Proběhlo to jako u nás, ale s jedním zásadním a podstatným rozdílem, ilustrujícím rozdíl mezi německou demokracií a českým absurdistánem:
1) Scholz odvolal ministra Lindnera (analog.Fiala odvolal Bartoše)
2) koaliční strana FDP opustila vládu (analog. Piráti opustili vládu)
3) jeden ministr FDP - Wissing - se drží křesla, vystoupil z FDP (analog.Lipavský)
4) Scholz vládu doplnil o nové koaliční ministry (dtto Fiala)
5) Scholz požádá (v lednu) parlament o důvěru (to Fiala odmítl)
Právě v bodě 5 je názorně vidět co je Fiala zač a jaká je politická kultura českého absurdistánu, který si na demokracii jen hraje. Ve volbách jim to budiž přičteno k tíži.
Rozdíl je v tom, že Fialova vláda většinu neztratila. Schulzova ano. Kdyby opozice chtěla, tak hlasování vyvolat může, ale k ničemu by to nebylo a jen bychom celý den poslouchali proslovy opozice, jak je vláda k ničemu a proslovy vlády, jak jsou skvělí. Ať se raději řeší zákony, kterých je tam zaparkováno hromada . 104 je pořád pohodlná většina.
Myslím, že lidstvo stojí před dalším etickým dilematem, podobně jako u otroctví. Otroctví bylo pro půlku světa velmi výhodné a vlastně by tu bylo dodnes, kdybychom si v jeden moment neřekli, že ho budeme považovat za neetické.
Pararelu vidím s AI; někdy se budeme muset dohodnout, že používání AI v určitých oblastech není etické, ačkoliv je velmi výhodné. Ale podobně jako u otroctví, kde ta změna trvala stovky let, to nebude za týden. Teď je otázka, jak moc velký průšvih se musí stát, aby to tu změnu nastartovalo.
Otroctví vyčpělo a končilo i díky ekonomické neefektivitě, což ve spojení s důrazem na lidská práva zapříčinilo jeho konec.
Otroka člověk musel živit, šatit, dát mu střechu nad hlavou. V raném kapitalismu na tom dělník byl vlastně stejně, ale byl více motivovaný. Mohl třeba doufat v povýšení či odměnu. Takže byl efektivnější než otrok nebo nevolník. Otrok věděl, že si stejně nepomůže. Když to přeženu, v komunismu člověku často scházela taková motivace také (ale samozřejmě podmínky se zlepšily).
U AI se nesmí zapomínat na energetickou náročnost, co to má. Stojí to energii a vodu. A nejsou tu nekonečné zásoby křemíku a dalších nerostů. AI se také nevylepšuje, ona se cyklí v tom co už ví, takže nebude progres, když nebude mít vstupy. Takže je možné, že se někde dostaneme do bodu, že člověk bude v některých profesích levnější a originálnější. Člověk zaznamenává progres, AI bez nových vstupů ne, a jen učení je extrémně drahé a ještě je potřeba ty vstupy získat, to si bude každý strážit, protože teď jsme zjistili jak je to cenné (fotobanky, knihy, písně, ...). Zde se musí stát naučit jak originální autory chránit před vykrádáním firmami, co učí AI, upřímně, je to těžké, zvlášť když budou sídlit ve státech, kde si s tím hlavu nelámou.
Polácí vždycky mířili výš, jsou prostě jiná váha, V4 pro ně byl jen nástroj, jak se společně dostat, co nejrychleji do EU. Pro ně je nejdůležitější vazba na USA. Momentální vazba na Německo je spíše dílem Tuska, vzhledem k historii jsou ty vztahy s Německem komplikované. Ke všemu Tusk byl předseda Evropské komise, pro něj jsme vážně svou váhou mimo zorné pole.
Naše jediná síla je u Polska "soft" power. Poláci milují naše pivo, naše knedlíky, náš humor a to jací jsme pohodáři. Pro liberální část Polska jsme vzorem postkomunistického státu, kde nemá církev moc, kde jsme liberální vůči LGBT, vyzrálá politická scéna, ano zní to paradoxně, ale proti tomu, co předváděl PiS, ale koneckonců i jako silou to teď tlačí nynější vláda je to ještě u nás soft 😄 . Takže kulturní vliv tam máme, ale přetavit ho v něco reálného už není diplomaticky tak jednoduché. A na druhou stranu okraj zájmu, znamená, že ani nebudou problémy, vyhrocení jako byl Turów u nynější vlády neočekávám. Ale o koho se opřít v Evropě je těžké, když nad tím přemýšlím. Slovensko s Maďarskem jsou momentálně mimo, Polsko jede vyšší ligu, pobaltské státy se orientují na Skandinávii a ta na ně. Pro západní státy jsme postkomunistická díra. Jedině ten Balkán asi, ale tam je to takové složité no. Samozřejmě je tu Ukrajina, ale to je vzhledem k válce něco jiného.
Ke stávce zemědělců (nějak se o ní nepíše) se připojí i strojvedoucí takže zablokované dálnice, zablokované železnice...ustane pohyb zboží, surovin,lidí...
Generální stávka v lednu 1918 znamenala do 9 měsíců definitivní konec císařského Německa.
Třeba stávka v lednu 2023 bude znamenat konec zeleného ekofašismu a grýndýlu.
Tohle vypadá hodně nadějně...držím palce kluci Německý!
Ale vždyť těm strojvedoucím vůbec o ekofašismus nejde. Chtějí jen vyšší mzdu a menší pracovní dobu. Zemědělci ano, tam jde zčásti i o ekologickou politiku vlády, ale ne jenom, taky jde hlavně o prachy. Takže ano, s vládou to zamávat může, ale Green deal není podstata.
Dobrý článek, jen technická připomínka, ten přehled titulů je úplně špatně. Od osamostatnění Moldavska, to nevychází na 21 titulů pro Sheriff a 2 pro jiné 😄 . Před nástupem Sheriffu získalo 8 titulů Zimbru a 1 ještě jiný tým z Kišiněva. Od roku 2001 nevládne nepřetržitě, tam jsou právě ty 2 tituly jiných týmů.
Já bych chtěla autora článku poprosit, aby pro nás neznalé, připojil info kdyžesetobudekonat a skýmžetomajíhrát. Ocenila bych ucelené informace. A ANO na světě existují lidé jako já, kteří vůbec nevedí a co víc ani se nezajímají o fotbal. Pardon :)
Dnes od 7mi hrají na Letné se Spartou odvetu dvojzápasu o Evropskou ligu. První zápas Chorvaté vyhráli 3:1. Sparta tudíž musí vyhrát alespoň o 2 góly, aby se alespoň prodlužovalo.
Pokud by to Sparta zvládla očekávám, že by to fanoušci Záhřebu nenechali jen tak a bylo by to v Praze pak veselé.
Pane Škopku, co takhle článeček o tom, kterak "velkou vodu, kupř. v Praze 2002, neřku-li v Troubkách 1997, vyřešila - česká vláda"...!? CO!!?
Je to 21 let a takových článků už bylo. Tohle se děje teď, tak je jasné, že se o tom píše. Dokonalá Čína, která konečně sesadí nenáviděné USA něco podělala a někteří to nedokážou zkousnout vidím 😃.
Tak i tady i čtu pochvaly na statečný boj Bohemky.
Není se za co stydět, jak někteří píší a nejen tady.
Sice Bohemka nezískala ani bod, do koeficientu pro ČR tak připsala nulu, ale přeci jenom hrála proti klubu špičkové evropské úrovně, Bodö/Glimt a vstřelila mu dva góly a jen pouhých 7 dostala. Přeci i úplní fotbaloví laici znají ten slavný a úspěšný norský klub, otrkaný a úspěšný v evropských pohárech, jenž má zřejmě potenciál (nejméně) na semifinále Konferenční ligy.
Jen si na nějaký ten větší úspěch B/G v Evropě nemohu vzpomenout. Ale to je určitě jen a jen moje chyba.
Jojo. Takové nadšené reakce jen potvrzují, že se dostáváme na klubové úrovni na úroveň klubů z Lucemburska, Faerských ostrovů, Makedonie San Marina apod., pro které je každý vstřelený gól svátkem.
Bodo Glimt byl schopný nasázet 6 gólů AS Řím. V sezóně 21/22 byl ve 1/4 Konfereční ligy, jako Slavie. Ten tým je oproti Bohemce jinde. V 2. předkole moc horších soupeřů nebylo. Bohemka samozřejmě slabá, ale to se čekalo, vždyť sezónu před tím hrála baráž.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
A co na to slavná pětikoalice? Bude mlčet nebo jako obvykle lhát a lhát a svádět vinu na někoho jiného?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tohle je problém, co se tu táhne od 89tého. Největší problém je, že se fungující systém rozbil po revoluci. Tahle vláda tomu může přispět a mohla udělat víc, ale viník to není.