Výsledky vědy nejsou od konce 20. století zrovna oslnivé vzhledem k tomu, jak rychle se věda vyvíjela v 1. polovině 20. století. Zajímavě to popsal filozof vědy Feyerabend, věda je dnes podle něho moc uzavřená, příliš specializovaná. Vědci jsou málo odvážní a ideologicky ovlivnění. Vědci by měli být rebelové.
Článek mi přijde jako jeden z dalších útoků na základy evropské kultury. Vše evropské je podle liberálů špatné nebo ukradalené. Aristotela přitom uznavali i takoví dogmatici, jakými byli středověci scholastici. Aristoteles rozdělil vědy, popsal metody rozumového poznání, vyzdvihl lidské cnosti uznávané dodnes. Aristoteles přitom vycházel z Platóna a Sokrata.
Dluhové brzda nebyla největší chybou Německa, krize vznikají špatnými investicemi. Německo si díky zelené ideologii poškodilo energetiku, automobilový průmysl a řadu dalších oborů. Německo nevyrábí, co trh chce, ale co mu diktuje zelená ideologie. O německé výrobky není takový zájem i kvůli jejich vysoké ceně. Každá ideologie je pár jednoduchých myšlenek, které se vydávají za vědeckou pravdu, racionální Němci jim kupodivu snadno podléhají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zelenÿ liberalismu snad bude v Německu i ve Francii volbami brzy nahrazen realistickým konzervatismem a situace se zlepší.