No na to, že se jedná o knihu dostupnou několik desetiletí, tak bych neřekl, že článek je příliš objevný 🙂 btw, doporučuji shlédnout i filmový seriál. Byl jsem zvědavý, jak lze takové téma uchopit a filmově zpracovat. Udělali to dokonale : slovo za slovem , obraz za obrazem přesně podle knižní předlohy.
nemylím se, když si matně vzpomínám, že Fiala vystoupil dramaticky před dvěma lety v přímém přenosu a že říkal, že bude vláda usilovat o to, aby vykoupila minoritní akcionáře ČEZ a získala tak 100% kontrolu nad výrobou a cenou elektrické energie? Bylo s tím nějak spojena heslo: Nenecháme nikoho padnout (tak nějak) - udělala s tím od té doby něco?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
K možnosti zásahu ČSLA po 17. listopadu 1989 - pan generál vůbec nemluví o akci "Zásah", která se připravovala na jednotlivých vojenských útvarech. O tom musel vědět. V roce 1989 jsem sloužil jako VZS v Lešanech u Prahy a sepisoval kolem 20. listopadu 1989 jména kluků z družstev, čet a rot a také zbraní a vojenské techniky, která měla vyjet v případě rozkazu do Prahy. My jsme měli být nasazeni v Praze u stanice metra Můstek. Co se týče vojáků z povolání: byl jsem písař na štábu pluku v kontaktu s celým nejvyšším velením velením, takže vím jaké byly nálady - okamžitě by tento rozkaz splnili. Naopak ten, kdo aktivně vystupoval proti byli právě obyčejní vojíni. Jako první pluk jsme se vzbouřili a vyhlásili jsme hladovku. Sjela se tehdy k nám celá generalita, aby nám to rozmluvila. Naštěstí to dopadlo, jak dopadlo, jinak bychom dodnes bručeli za zradu socialistické republiky.
1 odpověď