Slováci byli od dob Husa historičtí zrádci. Za svůj neúspěch vždy obviňovali nás. Chovali a stále se chovají často povýšenecky. Přesto jich máme stovky ne-li tisíce na vysokých školách.
Jsme prostě jiné krve a jiné mentality. Ne úplně “bratia”, spíš příbuzní, nebo sousedi, co se dívají přes plot.
A vlastně jsem za to rád, že nejsme pod jednou vlajkou.
Kdyby bylo z čeho tak bych policistům i strážníkům hodně přidal. Ale za každé auto které parkuje u přechodu pro chodce, na chodníku , pěší zóně či Zastávce MHD 10 % z platu dolů a ředitelům a náměstkem 20 % Platit se má za práci a ne za bloumani po ulicích nebo vysedavani na sluzebnach...
Víte, policista a strážník je rozdíl. Strážník (městská policie) je zaměstnanec města. Město je zpravidla mnohem bohatší než stát a strážníci nemají platy malé - strážník na ulici si příjde v průměru o 15 tisíc vic, než policista na ulici. Strážník má lepší oblečení (materiál), lepší služební zbraň (CZ p10 oproti CZ 75d comapct, což je už kousek do technického muzea), lepší vozidla (v Brně běžně octavia 4. gen oproti scale). Za podobnou práci (čurbes na ulici) s menší pravomocí (pouze přestupky), lehčí hlavou (co nemůže, předá PČR). Můžeme mít na MP všelijaký názor, nicméně bez MP by se PČR neobešla. Vykonají spoustu nepříjemné práce.
Jo a k těm stojícím autům. PČR nemůže pokutovat někoho, kdo není fyzicky na místě. Pouze MP může dát “lísteček” za stěrač. PČR může maximálně věc nafotit a oznámit správnímu orgánu. Takové zpracování přestupku a jeho zaslání úřadu trvá PČR třeba 2 hodiny práce skrz jedno vozidlo. MP má za chvilku vypsaný lístek a řidič (ten kdo pro vozidlo přijde a lístek za stěračem uvidí) je efektivně potrestán hned.
Pakliže je to skutečně takhle, tak je celý ten systém skutečně špatně nastavený a v prvé řadě nejde o zajištění bezpečnosti, ale o výběr peněz pro stát, jak kdyby to nebyli policajti, ale úředníci z berňáku...
Problém je, že odměnu z toho nevidí ten policista z ulice ale jeho vedoucí, který se zase před svým nadřízeným může poplácat po ramenou a dostat odměny. Většina (nepřeháním) řadových z ulice nedostane odměnu ani jednou za celý rok. Odměny na “baráku” přerozděluje právě vedoucí. Tento určuje, kolik dostane i on sám.
rekl bych, ze soucasnou pcr nejvic poskozuje jeji vedeni a ministr, nikoliv stavkujici...
Vedení, které pobere statisícové odměny na jednotlivce. Částky, které policista na ulici neuvidí za celý rok se jednomu člověku dají jako prémie.
A řadový policista ze sebe musí dělat šaška na ulici pro ušmudlaných “možná” 2000 v hrubém jako odměnu z čtvrtletí.
V úvodu se píše o řešení přestupku “dohodou”.. takové řešení v praxi neexistuje. Existuje řešení “domluvou”. A není to ve smyslu, že se úřední osoba s přestupcem “domluví” na tom, že pokuta nebude, ale o tom, že úřední osoba domluví přestupci ve smyslu pokárání, jedná se tedy o formu trestu u vybraných přestupků. Domluva tedy neznamená, že se přestupek nestal, ale že společenská škodlivost přestupku je tak bagatelní, že stačí přestupci “domluvit”, aby to už nedělal.
Jednoduchá Matematika
Z ekonomického hlediska je zřejmé, že zrušení výsluh by mohlo přinést úspory do státního rozpočtu. Pokud mají policisté a vojáci platy srovnatelné s civilním sektorem, není důvod, proč by měli dostávat další finanční odměny po odchodu ze služby. Tato jednoduchá matematika vede k závěru, že by bylo efektivnější investovat tyto prostředky do zlepšení pracovních podmínek a platů během aktivní služby.
Zrušení výsluh pro policisty a vojáky je téma, které si zaslouží důkladnou diskusi. Je třeba zvážit nejen finanční aspekty, ale i morální a sociální dopady tohoto kroku. Pokud chceme mít motivované a spokojené příslušníky ozbrojených složek, je nutné hledat nové a efektivnější způsoby, jak je odměňovat a podporovat.
Co si o tom myslíte vy? Měly by se výsluhy zrušit, nebo je stále považujete za důležitou součást odměňování našich policistů a vojáků?
Řekněte mi prosím Váš názor, za co si myslíte, že ty výsluha vlastně je?
Celkově je moc státních zaměstnanců.
Jak mají růst mzdy, když dříve měla bez problémů učitelka ve třídě 20-30 děti s dneska klidně jenom 10 a ještě k tomu dva asistenty.
Děti je méně a učitelů o několik desítek tisíc více.
Protože teď je ve třídě autista, přistěhovalý ukrajinec, rumun a vietnamec a to se nedá v jedné učitelce zvládnout.
Ach ano, jednou půlkou zadku na rozžhavených kamnech, druhou půlkou zadku na kostce ledu. Statisticky takhle nemůžu strádat, ne?
Vzít číslo a podělit ho druhým, dostat tak počet policistů na hlavu je absolutní paskvil a nedává smysl už vůbec do hloubky, natož trochu povrchově. Problém je systém. Není možné mít na maloměstě, které má pod sebou několik vesnic o rozloze několika desítek km2 v pátek v noci jedno auto se dvouma chlapama. Kteří mají dělat vše, od přijetí oznámeni, přes jeho řešení, do toho řešit liskačku v hospodě a nedej bože odhalit chlast/fet za volantem. Těch dole, co dělají policejní práci je žalostně málo.
Problem je, ze se to bere jako v průměru, kdy ve větších městech mate policistu dost, ale na malém městě vám slouží jedna hlídka na cele město a kdyby neměli začínající policisty, kteří tam jdou na praxi v rámci výcviku tak mozna ty hlídky nedají ani dohromady. Tam by se mělo jit kraj po kraji, zrušit krajská ředitelství a ty lidi poslat do ulice. Jak je možné ze pred x lety bylo pro cely Západočeský kraj 1 ředitelství a ted od doby co mame kraje mate 2 ředitelství s mnohonasobne větším počtem zaměstnanců.
Jinak s vámi souhlasím, kdy dnes kdyz vidíte jaké mají vozidla, jak jsou vybaveni po vzoru “zasahove jednotky” , to přeci nepotřebujeme na ulici. Tam jsou potřebné jiné věci, jako treba měření rychlosti, kontrola vozidel atd. A toto jim vydělá peníze
S posledním odstavcem nesouhlasím. Když dá pčr pokutu, peníze jdou převážně obci. Policii nejde nic. Kdyby ano, byl by na tom založen odměnový systém a to není morálně správně - tedy nastavené je to dobře. Co se týče výbavy policistů - jsou připraveni na vše a mají to holt na sobě, ušetří čas. Jsou připraveni na resuscitaci, střelbu, pátrání po osobách, agresivního jedince…… rychlosti a vozidla má dělat DOPRAVNÍ policie, nikoli POŘÁDKOVÁ, což jsou ti jak říkáte po vzoru zásahové jednotky. Nicméně i POŘÁDKÁŘI dělají DOPRAVU ve velkém, ptejte se jinde, zda je to správně a proč to tak je.
A kolik tĕch lidí co mají 20-30 k dĕlají 24hodinové šichty ? I lékáři chtĕjí mít pohodlí domova a třeba jednou za čas vidĕt rodinu. A človĕk co má 20-30 K nemá takovou zodpovĕdnost jako lékař...
Třeba policisti a hasiči dělají 24ky a mají když dobře tak těch 30 (ti na ulici a v zásahu, co jsou v nižších hodnostech a dělají tu viditenou práci). Spadají pod stejný zákon a tedy mají stejné tabulky a platy. Plus, do vnitra (oproti školství nebo zdravotnictví) netečou skoro prachy na odměny. Někteří “na ulici” neviděli odměnu několik let.
O peníze by ani nešlo. O žebrotě zatím nechodím. Ale proč bych do tohohle zk******ho světa a nemocné společnosti zatahoval další lidskou bytost? Aby měla vrchnost dalšího budoucího otroka? No to ani náhodou.
A řekl bych, že v mojí věkové kategorii (21-31 let) je tento názor dost častý.
Víš co by to znamenalo, kdyby si tohle řekl jen jeden ze tvých předků?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak na místě tomu určeným, jako airsoftový hřiště, kde to kluci šperkujou do detailů (výzbroj i výstroj) to pochopím. Ale na veřejnosti je to špatně a zpřísnění je na místě. Za policistu se vydávat je taky postih nemalý, tak proč ne za vojáka.