Blbost. Žádná vláda ceny nemovitostí netvoří.
Ceny tvoří poptávka a vzhledem k tomu že se do bydlení pustila většina investičních skupin ceny porostou a byty pro lidi budou jen nájemní.
To jediné co vláda mohla tak podpořit obecní bydlení vlastní výstavbou,jenže to lobisti nedopustí neboť by přišli o kšeft.
Já jsem o cenách přece nic nepsal
Frederic Forsyth v jednom ze svých románů napsal: má li vláda dvě řešení, z nichž jedno je levnější a efektivnější a druhé dražší a méně efektivní, vždy si vybere to dražší!
Takže most, který mimo jiné nese rekord v rychlosti výstavby, myslím že byl postaven za 36 hodin, půjde k zemi a nový se bude stavět léta a draze.
V této souvislosti by mě zajímalo, jak je možné, že Mercedes, BMW, nebo i VW vyrobený v USA se dá i s 10% clem a s výměnou světel za evropské dovézt levněji, než za ceny za které ty stejné modely automobilky prodávají v EU. Vyplatí se to především u luxusních verzí jako je Mercedes třídy S, nebo 7mičkový bavorák.
Odhlédneme-li od "pocitů", politiky a dalších podobných dojmů jako >>> "...já si myslím .... určitě to tak bude ... je to nezpochybnitelné ... ", >>> pak zjistíte, jak váš místně příslušný soud vám vysvětlí, že vyloučit pochybnosti může pouze d ů k a z.
Je to stejné, jako když se třeba objeví něco odcizeného u někoho, kdo to popírá, a pak je na soudu, aby p r o k á z a l, že mezi krádeží a označenou osobou je nezpochybnitelná souvislost.
A nemá-li soud k dispozici takový jednoznačný a nevyvratitelný d ů k a z - pak podle demokratických zásad musí domnělého pachatele zprostit viny a občané i instituce jsou podle stejných demokratických zásad povinni na osobu zproštěnou soudem obvinění, pohlížet jako na osobu nevinnou.
A právě respektování soudních výroků ukazuje na kohokoliv, zda se chová jako demokrat, nebo v opačném případě - zda je mu bližší chování diktátorské, které nad rozhodnutí soudu dává větší váhu rozhodnutí někoho z "vyvolených".
Záleží na tom, jak soud rozhodne. Pokud dle našeho očekávání, je rozhodnutí zprávné a pokud proti našemu očekávání, je rozhodnutí špatné. Potom si prostudujeme spisy a jsme chytřejší, než soud, který je potřeba označit za zkorumpovaný. Tak se dělá svoboda a demokracie.
docela by mne zajímalo kolik činí vlastní provozní náklady zdravotních pojišťoven + počty jejich zaměstnanců. Nejsou tam náhodou dost vysoké zbytečné náklady zejména v administrativě...Někdy si připadám jako rukojmí - když je někdo s něčím nespokojen tak to odnese řadový občan - zvýšení cen, neposkytování služeb atd.
Podle zákona smí pojišťovny použít maximálně 2% prostředků na provoz. Ale i tak to dělá pěkný balík.
Nejdříve by měly pojišťovny prověřit, jak jsou obvodní a ambulantní lékaři opravdu vytížení! Papírově dělají 8 hodin, ve skutečnosti 4, ti šikovnější 6. Potom si napíšou hodiny "jen pro objednané" a ordinace jsou prázdé a lékaři sedají do svých luxusních aut a jedou domů.
Jestli někdo bude argumentovat, že nejedou domů, ale na příslužbu do nemocnice, tak ať to nedělají v oficiální pracovní době ordinace. Potom pojišťovna platí jednomu člověku dvakrát a všichni se diví, že v systému nejsou peníze.
Ať to zkusí jako veterináři. Těm nikdo nic nezaplatí za to že mají někoho registrovaného. Jen za skutečný výkon.
BYTOVÁ KRIZE je velmi vtipný pojem. V roce 1990 měl kždý kde bydlet a od té doby se postavilo, nebo zrekonstruovalo tisíce domů a bytů.
Takzvanou bytovou krizi vytváří vláda tlakem na koncentraci lidí ve velkých městech. Dříve byly na vesnicích školky, školy, ordinace lékařů a zubařů, samoobsluhy, hospody a práce a také dopravní obslužnost. Veškeré veřejné služby se z venkova vytrácí, investiční pobídky směřují do průmyslových zón u velkých měst a tak se venkov vylidňuje a zvyšuje se poptávka po bydlení ve městech. Buď budeme řešit nekonečné nafukování měst, nebo podporu venkova. Ale k té není politická vůle. Lidé ve městech jsou lépe manipulovatelní tím zprávným názorem o kterém se nepřemýšlí.
Tenhle článek je kompilace manipulací a lží. Autor zřejmě v Číně nikdy nebyl a většinu informací má dle dojmů.
Dluh, který se uvádí je vnitřní dluh Číny, který si dluží sama sobě.
Skutečný největší mezinárodní dluh mají USA 34 trilionů dolarů, následována EU 18 triliony a UK 10 triliony. V EU ten dluh tvoří především ty nejbohatší země Francie, Německo, Lucembursko, Itálie. Čína je až na 13 místě s dluhem 2,45 trilionů dolarů. Přepočteno na obyvataele je na to Čína podobně jako Kuwait, téměř bez dluhu. Přes dluhy, které Čína má, jak mezinárodní, tak vnitřní je největším světovým věřitelem většiny států, včetně USA a když se sečtou půjčky jiným zemím a dluhy, které Čína má, tak je jako jedna z mála zemí na světě v plusu!
S tou informací o nízkých mzdách to také není úplně pravda. Na nejvíce obydleném východním pobřeží Číny jsou mzdy na všech pracovních pozicích vyšší, než v ČR. Jen mzdové rozdíly mezi lidmi ve výrobě a v kancelářích jsou větší, než u nás, potažmo v Evropě.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ale houby, okolo každé vesnice v Česku vyrůstají "paneláky naležato", satelitní městečka s bungalovy. Spousta lidí pracuje z domova a s minimálně dvěma auty v rodině je jedno, jestli máte školku, zubaře nebo práci daleko pár metrů nebo kilometrů.
Zato rádi zapomínáme, jak jsme sice všichni bydleli (ano, tenkrát jako i dnes 😄), ale vyrůstali jsme běžně třeba tři sourozenci v jednom pokoji.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To se týká jen velkých měst, do kterých je směřována koncentrace lidí. Tzv. paneláky na ležato. Skutečný venkov umírá.