Ukažte mi jídelnu, která si nechá vozit maso s kostí. Tedy kromě kuřecích stehen. Jsem vyučená 35 let a od té doby jsem maso nevykošťovala. Řeznický servis je úplně někde jinde.
Píšu, jen co jsem přečetla a jak to chápu já. Ony ty změny ve spotřebním koši nemají být tak drastické, tyhle články jsou vždycky nafouknout, takže něco se musí brát s dost velkou rezervou.
Ale o tech kostech máte pravdu, v jídelních z nich dělají jen polévky, na pokrmy jsem maso s kosti fakt neviděla. 😉
Zdravě jedli ve školce i moje už 30 leté děti. Podle opravdu zdravých zásad. Neprepalované tuky, celozrnná mouka, méně mléka, ovoce, zelenina. Co se objevilo teď? Méně masa? Toho už v jidelně méně mají... co si představit pod většími porcemi? Více pšeničných příloh?
Ono ten pojem "méně masa" je zavádějící. Je tím míněno více bezmasých pokrmů. Takže množství spotřebovaného masa má zůstat, resp. se navýšit ( protože už se do toho nebudou počítat ty kosti). Dnes mají mít 4 bezmála nesnadné pokrmy za měsíc a teď jich asi bude třeba 5.
A včem jako pomůže školní jídelna, aby jedli děti zdravě????
přestanou chodít na obědy a budou se stravovat doma a nebo jinde a tam asi nebude nic tam zdravého jak si oni myslí.....
Zase kraviny co jdou z chytrých hlav, které nemají žádný význam, 5tak jak vše co se tu děje 🤦🤦🤦🤦
Ale ty jídelny jsou tady pro děti, ne děti pro jídelny!!!!
Tak zenska tam stoji u stolu, kde ukazuje na sladkosti, velke mnozstvi sacharidu atd. … Tudy cesta asi nevede. 1.) zakazat na ZS veskere automaty s limonadou, slazenou vodou, sladkostmi atd. 2.) ve skolni jidelne omezit cukry a snizit sacharidy, pridat zeleninu, maso a vajicka.
1. Je již v akci v tzv.pamlsko e vyhlasce
Není to tak dávno, co byla snaha o zrušení školních jídelen a takto se tak s obklikou i stane. Děti se špatně stravují, ale ve školách jsou automaty na sladkosti? Děti jsou zmlsané a i dnes všechno nejí a vyhazují i maso.
Pokud o něčem takovém víte, tak konečně, protože existuje tzv.pamlskova vyhláška a ta sladkosti ve školách zakazuje
Skutečně - ale kdy přesně? Možná do roku 1955, max. 1960. Nebo za první republiky, ale to by byl pán opravdu senior.
Já si docela jasně vybavuji, jak jsme na začátku 80.let pravidelně chodili prohlížet nástěnku, kde byl pořadník. Chodila jsem do 1. třídy a byla jsem jediná, která neměla pokojíček. A dost se mi vrylo do paměti, jak nás neustále přeskakovali "více" nebo více potřební. Bytu jsme se nedočkali. A to můj otec pracovala a dost těžce, byly pracovní soboty a ještě chodil na brigádu na nádraží. Matka pracovala v kanceláři. Neměli jsme prostě žádnou tlačenku, jedna babička předválečná komunistka, druhá katolička. Dnes se dá relativně jednoduše koupit nebo pronajmout byt, když si dostatečně vyděláte. Je to ale jinak složité. Ale určitě bych pana autora neobviňovala, že lže.
Sleduji skoky na lyžích a tam se velmi často objevuje polská vlajka, a téměř každá má na sobě název nějakého města. Nedávno jsem se dočetla, že u nás se stejně jako v Polsku jedná vlastně o hanobení státní vlajky, nicméně u nás se jedná o přestupek, v Polsku o trestný čin. Pravdou je, že na jiných vlajkách jsem si tohoto "nešvaru" všimla jen ojediněle.
Ale o to přece nejde: je jasné, že je to vždy souběh více faktorů. Očkování podstoupilo miliony lidí a určitě to není tak, že by teď všichni měli jen čekat, kdy to s nima sekne. Ale pokud se přidala nějaká predispozice, očkování se třeba "nepovedlo", nebo nebylo dobře načasované a např. při souběhu s infekcí (covidu nebo jinou) poškodilo srdce, tak se to může projevovat teď vyšším výskytem náhlých srdečních selhání. A kdo je seznámený s výsledky 3. fáze testů vakcíny od Pfizeru po 6 měsících od podání druhé dávky, tak už se nebude divit vůbec ničemu. Z 'dobrých' důvodů byly tyto varovné výsledky naznačující, že by vakcína mohla zvyšovat riziko fatálních srdečních selhání, všemi masmédii ignorované.
Uplně stejně bychom se na to mohli dívat z druhé strany, že tato všechny prodělané potíže mohou být následky prodělané nemoci, a třeba se ani nemusela příznakově projevit. vše, co píšete jsou pouze jen domněnky
A kdo a podle čeho posoudí zda 34 žáků ve třídě neohrozí kvalitu výuky a hygienické podmínky?
tak na to máme legislativu, zatím, kde je přesně napsáno kolik dětí potřebuje mít kolik záchodů. kolik m2 plochy, kolik m3 vzduchu atd., co ve škole má být k dispozici a v jakém počtu, kvalitě atd. vyhl.410, jak často se má malovat.....
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Zajímalo by mě, kdo ohlídá, aby do Dětské skupiny dítě nechodilo víc, než oněch X povolených hodin:). Dětská skupina není MŠ a pravidla v ní jsou ohebná.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
myslím, že spadají pod kontrolu MPSV
1 odpověď