Tak to paní “blbě začatý systém” může opravit. Jinak “knihovník” je opravdu něco jiného. Zkuste se neztapňovat víc, než je nutné. Obzvlášť v době, kdy se dá vše dohledat. Navíc si zřejmě myslíte, že to programoval sám po večerech bez realizační firmy 😉
“V devatenácti letech začal studovat v Praze na dvou vysokých školách: teologii na Husitské teologické fakultě a informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nakonec se rozhodl více zaměřit na informační studia, v nichž získal i velký doktorát. Během studií se také ještě jednou vrátil do Ameriky, kde absolvoval jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans.”
To je určitě velmi hezké a chvályhodné, je to úspěšný muž, ale dle vlastních zkušeností moc dobře vím, že velmi důležitá je také praxe v oboru. Pan B. je poměrně mladý člověk a v politice je již dlouho, takže tu praxi (jako mnoho dalších našich politiků) v oboru zřejmě moc dlouhou nemá. Na IT specialistu je to ale všestranný člověk, který se věnuje i dalším činnostem, takže já osobně si myslím, že nepraktický nebude a tady bude možná zakopán pes opravdu spíše v týmu, se kterým na daném problému spolupracuje. No a pokud nikdo z nich na těch stavebních úřadech dlouhodobě nepracoval, tak je zákonité, že o praxi takového kolosu budou znát pramálo. Což bych já považovala za osudnou chybu, co mu zlomí vaz. Nicméně to ani jednoho z nich nezbavuje kolektivní odpovědnosti, že dali do oběhu takový neodzkoušený produkt. A v první řadě to vždy většinou odnese ten, co to schválil a pak to jde dominovou řadou. O tom se už ale moc nedozvíme a těch problému, co se s tímto zmetkem nashromáždí kolem bude nepočítaně.
Sekat ruce? Na vašem místě bych o demenci raději nepsala...
Hm. Vyjadřujete se k něčemu, co proběhlo již dávno. A v historii se tohle nepovedeným jedincům dělo. A leckdy by to pomohlo třeba i dnes. Ale ode mne to byla nadsázka proti tvrzení, že tihle jedinci to mají O.K, protože ničení cizího majetku O.K. prostě není.
V čem vy konkrétně vidíte tu podobnost scény s Poslední večeří?
Vy jste asi ten obraz poslední večeře nikdy neviděla a možná ani zahajovací ceremoniál, jinak si to neumím vysvětlit. Vůbec nejde o to foto v článku, ale o záběr kamery v zahajovacím ceremoniálu, kde první záběr byl na celkem 12 osob + madam DJ uprostřed s monstrancí (nebo co to měla) na hlavě a pak se rozjela ta ,,módní" přehlídka nejrůznějších možných bizarností včetně hadrů a osob. O tom se mluví. Byla to i moje první myšlenka, když jsem to viděla a to ani nejsem věřící. Na fotografii v článku je už celý ansábl ,,umělců", co v této sekvenci ceremoniálu vystupovali. A také jsem si všimla, že ani ti naši komentátoři to nějak zvlášť nekomentovali raději. Se ani nedivím. Bylo to francouzské faux pas.
Problém je, že někdo posuzuje jídla z dob, kdy se žilo jinak a nic jiného dostupného nebylo a pokud bylo, tak za draho. Spořádat k snídani 6 míchaných vajec byl např. v 18. století kurňa luxus, tak jedli kyselo. Chlebová polévka byla ušetření. Moje prateta ji jedla když už chleba nerozkousala a obalit si ho ve vajíčku a usmažit si ho ji ani nenapadlo. Je pravda, že sloužila u pražských židů a ti měli jiný jídelníček. Třeba škubánky. To když uvařila mému pradědečkovi na jižní Moravě, konkrétně v Podivíně, a to byl švec se záhumenkem a 9-ti potomky, tak prohlásil, tak toto Mařka, tak toto ne! To jestli ses nenaučila vařit nic lepšího to to raději nevař vůbec. Takže je vidět, že je to krajně subjektivní názor a není možné volit nejhorší nebo nejlepší jídla. K tomu si myslí, že 14 dní o hladu a budete vychvalovat chlebovou polévku do nebe.
Přesně. Hlad na ně.
Démoni v hlavě??? Jistě, i tak se dá zaručit beztrestnost po všech prasárnách, které udělal. Budou se s ním patlat někde v zařízení, které není na trvalý zámek, takže si bude moct na legální nebo nelegální vycházce ulevit a znovu si to prožít:
"Když jsem přišel domů, byl jsem v agonii, bylo mi chvíli dobře, chvíli zle, měl jsem v hlavě neustále hlasy. Říkal jsem si, že toto byl největší akt mého života,“ popsal muž
P.S. Je to smutné, bylo to drahé poničení přírody i majetku a připomíná i paliče mezi hasiči. To není časté, ale ani úplně výjimečné a taky mají jistě poté, co něco zapálí, skvělý pocit. K tomu pak mohou hasit a sklízet za to vděčnost.
Když jsem přišel domů, byl jsem v agonii, bylo mi chvíli dobře, chvíli zle, měl jsem v hlavě neustále hlasy. Říkal jsem si, že toto byl největší akt mého života,“ popsal muž.
No, když si tohle uvědomuje, tak asi tak úplně magor není. Jako trest bych mu dala co možná nejvíc k náhradě ty poničené stromy a živočichy. Sadit stromky a krmit zvěř.
Nezlobte se,ale řeknu jen svůj názor. 3 takové jak byl náš malý by jste zvládla možná týden. Pak by jste je s radostí předala dál a řekla že raději oželíte peníze. Jak by to bylo se škodami, které by náhodou u vas doma dítě způsobilo? A přizpůsobila by jste domácnost aby se mu nic nestalo?
Také jsem řekla jenom svůj názor. Všechny děti evidentně nejde hlídat tímto způsobem. Možná i otázka pro psychology a jejich doporučení. To vaše by možná mělo problém i ve školce 🙂, nevím. Já měla děti hodné a klidné. Mluvíte o případných škodách. Myslím, že pokud by dítě bylo v kvalitní péči, ke škodám ani úrazům by nemělo docházet. To by jinak znamenalo, že se dítěti ten člověk dostatečně nevěnuje i když chápu, může se stát. Ale to se může přihodit i doma. A existuje přece i pojištění. A také je to otázka mantinelů, co který rodič nebo vychovatel svému dítěti povolí. Když je dítě jak utrženo z řetězu a neposlouchá, někde je chyba a takové bych nikomu hlídat ani nedala a nepřála. Ovšem málokterý rodič si je toto ochoten přiznat. Vždyť ani školky nejsou úrazové. Nebo snad jo? Svým způsobem jsou to velké domácnosti, s obývákem, ložnicí, kuchyní a sociálním zařízením pro velký počet dětí, ne jenom pro 2-3. Mají také víc pracovníků a dovedou si děti udržet na uzdě. Je to věc přístupu. I malé dítě je schopno pochopit co lze, co nelze a proč. Jenomže když je školek málo a dětí hodně, je potřeba hledat i jiné možnosti a vyjít jim vstříc, když to jinak nejde. Neodsuzovala bych to tak šmahem. A možná leckterá babička, sousedka, by za takovou možnost byla vděčná. Navíc, pokud by to bylo posvěceno zákonem, šlo by o smluvní vztah a pokud do toho ,,jít nechceš, nikdo tě nenutí". To platí oboustranně. A určitě by byly stanoveny bližší podmínky. Bavíme se čistě v obecné rovině a to je spíš k zamyšlení pro osoby odpovědné za současný stav.
Jen aby na základě této MOŽNOSTI stát potažmo obce jako zřizovatel nezanedbávaly službu veřejných školek. Jakožto službu pro rodiče, kteří chtějí jít do práce a nemůžou, protože se jim nemá kdo postarat o dítě. Vím o čem mluvím. Naštěstí se pro naše děti ve školce místo našlo, ale babičky pohlídat nemohly protože jsou ještě v pracovním procesu. A kdyby náhodou nebyly - tak svěřte na hlídaní 68leté babičce malého caparta na pul dne.....
No, jestli zde mohu projevit svůj názor, tak já bych do toho šla. Je mi přes 60, taky ještě pracuji, ale otravuje mě dojíždění do práce, ráda bych byla doma, kde mám zahradu a přírodu na dosah. Jenomže vyžít pak jenom z důchodu by také sranda nebyla. Klidně bych si vzala na placené hlídání 2-3 děti, sil mám ještě dost a kladný vztah k dětem taky. Zdravá jsem, vařit umím a myslím, že i dětem bych dovedla dát to správné zázemí a kromě hraní bych jim předávala i určité vzdělání, rozvoj v oblasti tvůrčí činnosti, kladný vztah k fauně i floře, protože mě to baví. Sama mám 4 vnoučata a zatím jsem si je moc neužila, protože prostě práce. A rostou mi před očima. Kolem mého bydliště je dost mladých rodin s malými dětmi. Bydlím na vsi v RD s velkou zahradou i bazénem. Děti by u mne jistě nestrádali. Kdybych byla mladá máma a nevěděla bych kam s capartem, když bych potřebovala pracovat, takovou možnost bych asi v sousedství uvítala, když by to u babiček nebo ve školce nešlo. A taky si myslím, že i pro starší lidi je tohle jedna z cest, jak ještě nejít do starého železa, ale žít nadále plnohodnotný život a mít nějaký cíl. Strávila jsem svoje rané dětství u své babičky a až do konce svého života budu všem říkat, jak bylo moje dětství šťastné. Moje máma měla mateřskou 2 měsíce a s tátou stavěli dům. To mluví za vše.
A co dál? Změnit přemýšlení lidí o ženách, o hodnotě každého člověka, lidského života, učit lidi empatii a vzájemné úctě. A to nejde jinak než od malička ve školských zařízeních, ale hlavně v rodině. Bohužel, je to běh na dlouhou trať a s lidmi, kteří jsou zabednění a sami nemají v hlavě nic pořádného, je to možná i nesplnitelné přání. A takových lidí tu není málo..
obávám se, že máte pravdu. Na tyto změny je v naší společnosti již příliš pozdě.
Tak o té "tchyni" už vím asi půl roku, ale něco takového mi prostě nejde přes pysk. Takže i když jsem předpokládal že je správně "balicí" papír, dal jsem schválně "tchýni"... protože jak může být papír "balicí", když se do něj věci "balí", to jsem dodnes taky nepochopil.
A pokud jde o hranolky... jsem odjakživa přesvědčen, že tato pochutina se skloňuje podle vzoru "žena", ne podle vzoru "hrad".
jenomže to je ten hranol-hranolek (zdrobnělina) a ne ta hranolka. To je jak u brňáků hadra (místo hadr). U nás na Slovensku ,,handra" (ta)
A který Němec by mezi ně lez, jedině blázen. Chlapi se cachtají v bazénu a ženský se paří v pytlích.
Jj. A zdá se, že jen málokdo z nich umí plavat. Řešení by se mohlo najít: více hlubokých bazénů a brouzdaliště jenom pro děti tak do 10 let a pod vysokou pokutou, pokud do něj vleze dospělák. A proč vůbec neudělat koupaliště pouze pro domácí, nebo koupaliště pouze pro imigranty, když mohou existovat například letní destinace pouze pro dospělé? To není nic proti demokracii, ale pro zachování pořádku. A každý si pak může vybrat, když bude více možností. Kdo se neumí přizpůsobit tak bude mít smůlu. Tam, kde demokracie nikdy nebyla, se jen těžko zplodí z ničeho. A upřímně, pokud by měli tihle nepřizpůsobiví své vlastní brouzdaliště, tak ať se v něm třeba poperou, nebo pozabíjí. Jak je libo. A ostatní budou mít klid.
Navozit většinu firem do Číny byla ta největší chyba Evropy potažmo celého světa. Pamatuji, když jsme si začli kupovat po revoluci boty Adidas ještě vyrobené v Německu. Na tehdejší platy to byla opravdu drahota. Ale boty byly opravdu kvalitní a vydrželi hodně dlouho. To samé elektronika vyrobena v Německu a tak bych mohl pokračovat. Firmy aspoň některé by se měly vrátit zpět. Lidi si rádi připlati za kvalitní výrobek, jelikož už ma většina plné zuby těch šmejdů na jedno použití.
Jen mám obavy zda už není pozdě. Technologie a veškeré know-how mají už okopírované a za chvilku nás nebudou na nic potřebovat a ještě si budou dirigovat. Je jen otázkou času, kdy začnou chrlit do světa levné auta a další levné haraburdí.
Ve finále možná ten jejich komunistický režim vyžene ty zlé kapitalisty sám.
Taky si myslím, že to nebyl zrovna šťastný nápad. Strašná hromada výrobků všeho druhu, co se vyrábí hlavně v Číně. A pak jenom odpad, odpad a odpad. Zahlcuje celou planetu pomalu. Kam s ním, když recyklace je jenom na něco. Člověk si kdysi koupil lednici a vydržela hodně dlouho. Teď aby po dvou letech kupoval pomalu vše nové. Taky bych si raději připlatila za opravdu kvalitní věci, co vydrží. Nemuselo by se jich pak tolik vyrábět a nebylo by tolik odpadu. Šmejdů a jejich šuntů mám opravdu už dost. A aby bylo všechno na elektřinu - no ušlechtilá myšlenka, ale nedotažená. A myslím si, že v tuto chvíli i nereálná.
to by musel někdo z těch co to točili najít odvahu a zaútočit ......... hrdinové
No jo, no. Ale chápu, že lidi se bojí. Nikdo neví, jestli nemají také u sebe kudly. Ale asi by stačilo zatarasit únikové cesty a volat policii. Nebo některému z nich servat z hlavy kuklu, sebrat spray a nastříkat mu do ksichtu. Příště by se rozmyslel. Jenomže oni jsou rychlí a připravení asi na vše. Polepšovna je málo, basa-no ještě bychom je museli živit a náhrada škody? Zatáhnou ji v tom lepším případě jejich rodiče, pokud tyhle spratky někdo pochytá.
16
Sledujících
10
Sleduje
16
Sledujících
10
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Děkuji za Váš názor. Ve spoustě věcí s Vámi souhlasím, včetně toho, že měli mít v týmu i někoho, kdo s programem bude v reálu pracovat, což ale nevíme, jestli někoho takového přizvali (tedy alespoň já ne, když mluvím za sebe). Shodou okolností jsem včera diskutovala s jedním člověkem z toho týmu a ten mi sdělil, když jsem si také přisadila, že oni kvůli GDPR nesměli testovat na reálných datech v ostrém systému na stavebních úřadech. Proto nemohlo být odzkoušeno v reálných podmínkách a v propojení s ostatními systémy. To di myslim, že je podstatný rozdíl oproti implementaci nového systému v soukromém sektoru.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak to hodně věcí objasňuje. To nepropojení s ostatními systémy kvůli GDPR - no opět něco, co není dotaženo do reality. Z toho je vidět, jak je to celé nedokonalé a jak si vlastně někdo, kdo to neumí dát do souvislostí, hodlá zahrávat s našimi daty. A tady jsme u potírání základní myšlenky pirátské strany a to, že digitalizace ano, ale bezpečně. Pak se člověk nemá bát. A i kdyby tady byl CML, budeme v bezpečí?..... Asi ne. Alespoň já si to neumím představit. Těch systémů je tolik, že si nedokáži představit, jak by mohly mezi sebou komunikovat bez komplikací a bez ohrožení jednotlivců i celých korporací. Myslím, že ta doba u nás k tomu ještě úplně nedozrála a vývojáři mají co dělat. Vývoj jde tak neskutečně rychle dopředu, ale lidské mozky to kolikrát nestačí pobrat. Snad ta motivace je dobrá, ale všechno má svůj rub a líc a je potřeba vnímat ty souvislosti.