Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Dnešní maturita z češtiny a angličtiny je po 14 letech výuky jen absurdní výsměch lidské logice, invenci a úsudku. I kdybych nasílu přiznal, že se žáci učí pro život zásadní a užitečné znalosti, že se učí to, co opravdu chtějí a vyžadují, že celkový obsah učiva není přeplácaný a přebujelý a že žáci přes 95 procent učiva v řádu měsíců nezapomenou, což ale není vůbec pravda, tak drtivá většina informací se dnes dá najít dle potřeby do několika sekund na webu nebo v aplikacích kdykoli a kdekoli.
aby někdo mohl dávat toto všechny informace někam do éteru, musí je nejdřív znát . Jinak , já bych si partnera , který nemá základní všeobecný přehled o světě , dějinách , přírodě a neumí dobře psát česky asi nikdy nezvolila za partnera . Ano , dohledat si něco a porovnat informace ano , ale mít základní všeobecné vzdělání je jiná věc . To máte tak , když mě máma naučí postup a dělat úžasné Španělské ptáčky a já je umím dokonale , taky si občas dohledám , zda to někdo nedělá ještě jinak , ale ten základ a um tam už je.
Pokud bych jako lékař měl každému pacientovi podrobně vysvětlovat, jak vznikají ledvinové kameny, pak bych za hodinu vyřešil tak dva, možná tři pacienty. Jenom v pondělí jich ordinací prošlo 82. Stačí, když se někdo v ordinaci zdrží 10 minut, už v čekárně vzrůstá nervozita, napětí a nespokojenost. Každý by chtěl být ošetřen okamžitě, hned teď a mít doktora jenom pro sebe. Těžce nese, když musí pár minut počkat. Právě pacient, který v čekárně vyvolává největší napětí a stres, jakmile vstoupí do ordinace, chtěl by s lékařem rozebírat své problémy neomezeně dlouho a úplně kašle na to, že i další pacienti chtějí být ošetřeni. Předpokládám, že autor tohoto článku je přesně tento typ pacienta. Nejdřív být nespokojený, že ti před ním jsou v ordinaci dlouho, a pak sám chtít rozebírat, jak vznikají ledvinové kameny. K odstranění jeho potíží mu taková informace stejně není k ničemu, protože, pokud není odborník, nezná anatomii, biochemii, patofyziologii, to během chvíle zapomene. Tož asi tak.
ta se pak nedivte , že pacienti hledají lékaře celostní medicíny , kteří jsou ochotni je vyslechnout a jejich potíže porovnat i s jejich rodinnou a životní anamnézou .
V Plzní máte vice parku než jiné krajní města, Slibují tam 1500 parkovacích míst, to je vice než je tam teď. A i kdyby, kdo vám ten park financuje? Projekt je ale docela hezky a neurazí na centrum historického města, mohlo byt i hůř.
je to tak , a navíc je v Plzni co by kamenem dohodil k řekám co Plzní protékají , tam můžou lidi chodit v přírodě a přitom jsou ve městě .
podle mě prodavačka je paní, která stojí za pultem , ukazuje mi zboží , vysvětluje jak funguje , předvádí hadříky , balí salám , podává housky , váží jablka atd ...., další jsou pokladní , které namarkují kolik za to všechno mám zaplatit , člověk, který se stará o moje aplikace v telefonu a další různé čtečky není dle mého prodavač , ale technický pracovník daného obchodu.
to je hrozně těžké , jsou to dva rozdílné postoje a zrovna Vánoce jsou pro některé lidi hodně citlivé období . Těšení se někoho na Vánoce a ignorance druhého k tomu všemu , musí mít oba ten čas zkažený , oba cítí , že je druhý do něčeho tlačí a že nesdílí s tím druhým to jeho nastavení. Já bych to asi ve vztahu nesnesla , nevím , ale pro mě partner musí být na stejné vlně jako já .
z Vánoc se stal pro lidi stres pro to , jak si to sami nastavili , Vánoce nejsou o uklízení ani o velkém vaření a pečení a předhánění se v množství jídla a darů , Vánoce byly odjakživa svátky duchovní a lidi si užívali hlavně ty tradiční věci jako návštěvu kostela , koledy atd , těšili se na tyto věci , ne na dary , největší strom , miliony světel na zahradě , pečení cukroví po desítkách kil atd . Vánoce by pro rodinu měly být o spojení , klidu , pohodě , stromek se ozdobí za hodinu , a večeře se udělá taky za hodinu , a příprava kapra se salátem je tak primitivní, že mnohým ženám trvá déle i obyčejný nedělní oběd jindy . tak proč se všichni tak stresují ? z čeho ? a ten kdo si stěžuje tak pozor na to, může se vám stát , jako mě , že nebudete mít příště pro koho ty Vánoce udělat a bude vám to moc líto.
To, co píšete, je velice smutné... Ale nejhorší na tom je, že je to všechno pravdivé. Ty krásné Vánoce mého dětství v 60. letech, na které tak ráda vzpomínám, se už nikdy nevrátí... Dnes vládne komerce, peníze... a zase peníze. Bohužel.
a jídlo , tuny jídla , tuny cukroví , spěch , nervozita a v poslední době předvádění se , jak mám naaranžované vánoční tretky na parapetech , před dveřmi a všude kde se dá .
Takovým komunistům jako vy ,musí nabíhat žilka, když slyšíte paní Pekarovou .To je žena co?Na to nejste zvyklí s tím vaším charakterem,vy vůbec žasnete , že takové ženy jsou.
ona kdyby byla vizáží podobná Aleně Schillerové nebo jiné podobné šedesátnici , tak byste jí vy muži taky nepřišli na jméno , protože činy nic moc nedokázala a pusou toho namele stejně jako ostatní baby ve vládě . takhle mám dojem , že ji obdivujete hlavně jako ženu. , ne političku.
Doba, kdy se stát staral o každého je pryč. Naštěstí! Asi je normální, že se o svůj život stará každý sám. Když zmíněný partner nebude kouřit, sekat dluhy a děti jak na běžícím páse, navíc by si mohl najít normální práci a rázem bude na všechno.
Pravda, stát se nestará o každého, stát se stará jen o ty kteří celý život nedělají vůbec nic
Je rozdíl těžce onemocnět, a simulovat. Víte, my kvůli tomu přestali zaměstnávat. Měli jsme paní, co nemarodila jen tři měsíce v roce. Jinak vždy týden, čtrnáct dní (to platí zaměstnavatel). A bylo to před svátky (Vánoce, Velikonoce), pouť, to se peče a uklízí. O prázdninách (to potřebujete pokrýt hlídání) apod. Jiná chtěla dovolenou mimo pořadník, a vysloveně mi řekla: Tak se hodím marod. A opravdu byla na neschopence. U nás se neschopnost hrozně zneužívá.
Tak jste jí jako zaměstnavatel měl jít prvních 14 dní zkontrolovat , na to máte nárok , a pokud by doma neležela , a nebo dokonce nebyla , tak by měla smůlu,
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nezlobte se na me,ale to se citi osamele jenom duchodci?Co to je zase za blabol?Znam spousty lidi a nejsou v duchodu a citi se osamele,protoze uz nikoho nemaji.
3 odpovědi
Mariana
5
Sledujících
0
Sleduje
Mariana
5
Sledujících
0
Sleduje
je to tak