Před Plyšákem jsem prožila polovinu svého života a paměť mi zatím slouží. Vánoce byly normální s tradičním jídlem, kaprem, salátem, cukroví, stromeček....Ve škole jsme drželi Mikulášskou, to jsme si u stromku dávali drobné dárky. A že se na Štědrý den pracovalo, to sice ano, ale jen do poledne. A protože větší část svého života jsem pracovala v zemědělství, tam se pracovalo o svátcích běžně, protože zvířata nejde vypnout ze zásuvky a přijít třetího ledna. A pro autora tendenčního pamfletu - představte si, že ty socialistiké stračeny i rodily telata na Štědrý den! To už se teď zřejmě neděje, že.....
Zažila jsem před pár dny situaci"dítě si rozhodne". Vedle mne čekala na autobus maminka s holčičkou, asi 4 - 5 let. Holčička posmrkávala, měla nudli až pomalu na bradu a já jí nabídla papírový kapesník, čerstvě otevřený balíček. Maminka na mně vyjela, že Anička sama pozná, kdy se jí chce smrkat. Omluvila jsem se za stařeckou vlezlost. Doufám zároveň, že brzo umřu, protože tento způsob výchovy zdá se mi poněkud nešťastným. (parafráze na známého autora).
Žili jsme na jižní Moravě, ale muž je z Ostravy. Když se naši kluci vrátili od babičky, učitelka ve školce jim nerozumněla - nechtěli štrample, chtěli přidat kobzole, ale nechtěli jatru. A když se staršího syna zeptala paní učitelka, co s babičkou zpívali, spustil :V jednym dumku na Zarubku...a paní učitelka byla ztracená. A zkuste si s tím ostravským přízvukem zarecitovat Bezruče - to má teprve grády.
15
Sledujících
1
Sleduje
15
Sledujících
1
Sleduje
Přestala jsem kupovat citrusové plody. Kromě citrónů, ty kupuji jen na kusy, ale pomeranče, mandarinky a pomelo jsem nekoupila už léta. Většinou jsem narazila na nejedlé, suché, staré ovoce, které z jiného řetězce na západ od nás k nám přijelo dožít svůj život. Takže jak říkala babička, "stačí "limon", když jsou jablka".