Družstevní byt doplacením anuity si lidé mohli koupit jen díky revoluci a privatizaci.
Anuita je splacení podílu v družstvu, ne bytu jako takového. Před revolucí jste družstevní byt ani jiný být vlastnit nemohl.
Člen družstva (nájemce bytu) si mohl družstevní byt po splacení anuity po roce 90 nechat převést do osobního vlastnictví. Koupě bytů se týkala bytů obecních nebo podnikových.
To jsou zase chytré kecy v dnešní době kdy společností spíše propouští tě vyrazí nato tata a budou rádi že se tě zbavily.
A v některých společnosech v jednom regionu dnes bohužel není dost zakázek a zaměstnanci mají nařízené páteční volno nebo se úplně uzavírají podniky. Takže hledat práci jinde je opravdu dost problém. Ale o tom autor, jak je vidět, nic neví.
To je prachsprostá závist. Pane Martínku, pojďte k nám do školy a školky a zkuste učit třeba 14 dní v kuse - víc byste nedal. Učitelé, kromě hlavních (letních) prázdnin pracují ve škole jim nikdo volno nedá - vypracovávají plány, chystají pomůcky a světe div se , třeba sportují s dětmi, pořádají pro ně akce. Rodiče, kteří si celý rok dětí nevšímali najednou své děti učí a vzdělávají. Prosím, napište v čem. Děti jsou nevychované z rodiny- to žádný učitel nevytrhne. Čtou si s nimi? Učí je matematiku? Mnozí jen nadávají na učitele a snaží se je jako Vy dehonestovat. Učitelé nemají plat 52 000- to nemám ani já , jako ředitelka a platí daně, tak jako každý člověk, pobírající mzdu nebo plat. Takže Vy jste buď úplně mimo realitu, nebo chcete poštvat veřejnost proti učitelům ,ale koukám tady na diskuzi, moc se Vám to nepovedlo. Jste zapšklý a neznáte poměry v jednotlivých školách. Sedět na zadku v kanceláři a plivat jedy - to je jediné, co umíte. Předpokládám, že číst a psát jste se naučil sám, že to asi učitelé nebyli, protože Vy jste přeci jediný "mudrc", ktreý tomu rozumí. A ke všemu. Učím 47 let a ujišťuji Vás, že podzimní prázdniny tady byly vždy od revoluce, kdy se začaly uznávat Dušičky. No a ta gramatika je skutečně na úrovni. Gratuluji
Pokud učíte již 47 let🤔, tak se divím, že při tak náročném povolání si již dávno neužíváte na zaslouženém odpočinku.
Pamatuji se jak pro nás s bráchou máma dělala tento štrůdl.
Byl tažený, chodila kolem stolu a stále protahovala těsto. Po naplnění jablky rozinkami a strouhankou s cukrem svinula jak koberec.
Na pekáč položila ohnuté do podkovy.
Nejlepší kousky byly z té zatáčky.
Mám více receptů na štrůdl, ale tento ne. Peču většinou tažený podle starého receptu, ale tam se dává másla jen trochu.
Proč se také zároveň s cenami potravin nesrovnávají ceny bytů , energií a pronajmu. Vždyť to také k životu potřebujeme. V roce 1967 se např. zaplatilo za družstevní byt 50m2 /2+1/v menším městě 10000,-Kčs+ splátky anuity po dobu 30ti let. Celkem 45000,-. Dnes dům sice zateplený, ale byt téměř v původním stavu se nabízí za 2 800 000,-Kč .😒
Netykejte mi, husy jsme spolu nepásli.
No, jsem ráda, že jsem pár lidem, co si furt stěžují a kňučí, zvedla adrenalin.
Mluvím za sebe a říkám, teď se mám nejlépe, za posledních 20let.
A zasloužila jsem si to. Klidně mi můžete závidět.
Lidi, co se o sebe dokáží postarat, mi nezávidí. Jen lúzři a socky a podobná spodina.😄
Milá paní,pokud máte stále podprůměrný důchod,jak píšete v jednom příspěvku, tak vám není co závidět. Nebo nevíte co kde píšete.
Pro všechny dělal jsem ředitele ve slévárnách a trávil jsem v práci i někdy víkendy, tak je důchod adekvátní mé pozii, byt jsem měl podniku a pak jsem se odstěhoval.
Je třeba myslet na zadní kolečka. Při vaší pracovní pozicí jste si mohl pořídit vlastní bydlení jako mnoho ostatních a dnes byste byl s takovým důchodem vysmátý.😂🤔
Který podnik dnes krachuje? Povídejte
Nekrachuje🤔, ale nemá pro lidi praci. Konkrétně v jednom podniku v Jč kraji si několik měsíců v loňském roce museli vzít zaměstnanci každý druhý pátek dovolenou nebo našetřené přesčasové hodiny, dále od 22.12. až do 5. ledna. Zatím. A možná nejsou jediní v republice, kteří mají málo zakazek.Ale o takové situaci jaká je v podnicích vy asi nevite.
Kliudně Vás počím, sídlištní zástavba je minulostí, jelikož nemáme centrální plánování, nicméně developerská výstavbá běží, jen v našem městě byly od roku 1989 postaveny desítky domů, pravda paneláky to nejsou. V čem ještě byste potřeboval poučit ?
A kdo si ty byty nebo domy od developerů třeba z řad dělníků a pod. může dnes koupit? U nás to byl pouze starosta, o dalších místních nevím,že by si je koupili.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když kouknete do statistik, tak ale soudruzi více bytů zbourali než postavili. Dokázáno, jde statistiky dohledat. V roce 1950,, bylo bytů 1 718 306,, v roce 1980 už jen 1 634 604 ( i když se stavělo),, v roce 1989 bylo bytů nejméně, jen 1 601 419 až v roce 2021 více, 2 317 276. Jasně vidět, že více zbourali.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Asi se do té statistiky v padesátých letech počítaly byty , když v jednom rod. domě byly v podstatě třeba 3 byty po dvou místnostech se společným WC a prádelnou pro 3 rodiny ,bez koupelny. Cca od poloviny 60. let, kdy se v našem městečku postavily paneláky na zelené louce a i mnoho rod. domů se situace změnila k lepšímu. A z domu o třech bytech se stal dům o jedné byt. jednotce.
1 odpověď