Syrovou stravou těžkou skoliózu nevyléčíte, ba ani několikahodinovým cvičením denně. Já jsem operaci podstoupila v roce 1986, záda mě nebolí a žiju normální život. Je potřeba vyslechnout si názor odborného lékaře - ortopeda a nemyslet si, že Vám poradí, při vší úctě, s Vaší skoliózou herečka. Já jsem měla skoliózu diagnostikovanou už od útlého dětství a do té puberty se to "nějak" za pomoci cvičení, korzetu a rehabilitačních pobytů v Luži-Košumberku nějak udrželo. Jsem velmi vděčná specializované klinice v Brně, kde mě poprvé viděli, když mi bylo pět let a doporučili, aby se to hlídalo, že se to v pubertě může zhoupnout. Tyhle operace prováděl, tuším jako první u nás, tým pana profesora Vlacha. A můj dík patří MUDr. Tóthovi, který mi, pravda poněkud svérázně, ale účinně, v těch mých necelých třinácti letech vysvětlil, o co se jedná. Lehké to nebylo, musela jsem se s tím srovnat i po psychické stránce. Maminka byla tomu rozhovoru přítomna, ale vlastně do něj vůbec nezasáhla a já jsem se pro operaci rozhodla sama.
JUDr. Emil Hácha se skutečně obětoval,mnoho mladých lidí vytáhl ze spárů koncentráků a pomáhal, jak mohl. Můj dědeček ho znal osobně a říkal, že to byl vzdělaný a noblesní člověk. Benešovi nikdy nezapomněl, jak se k Háchovi zachoval na konci války a hlavně na konci jeho života... Otřesné. Ku četbě doporučuji knihu zesnulého historika Tomáše Pasáka: JUDr. Emil Hácha 1938 - 1945. Vyšlo v nakladatelství Horizont, 1997.
Film jsem viděla a k tomuto tématu doporučuji ku četbě články historika Tomáše Hradilka a novinářů Adama Drdy a Vladimíra Bystrova. Píší o paní Věře Sosnarové, jejíž příběh vznik filmu inspiroval a je zmiňovaná s poděkováním i v závěrečných titulcích filmu. Se závěrečným poselstvím filmu hluboce nesouhlasím. Pravda totiž v tomto případě dostala na frak a jen díky poctivé práci odpovědných úředních osob nedostala paní Sosnarová vyplacené odškodnění v milionech korun. Bohužel se jí povedlo obalamutit plno slušných lidí, a to zvláště mezi křesťany, kteří na její živobytí přispívali dost. Pokud se někdo chcete dozvědět o skutečném životě v gulagu, odkazuji Vás na knihu V plesových střevíčkách sibiřským sněhem, kterou napsala bývalá ministryně zahraničních věcí Lotyšska, paní Sandra Kalniete. Je zde popsán osud její rodiny, ona sama se narodila lotyšským rodičům ve vyhnanství na Sibiři. A pokud by náhodou někdo měl cestu do Rigy, navštivte Muzeum okupace. Rozhodně Vám to dá víc, než umělecky zpracována lež, která hraje falešně na naše city.
Já jsem věřící i člen katolické církve a souhlasím s panem Dukou
Pane Šulci, to chcete říci, že se hlásíte k podpoře proruských sil? Tenhle nechutný dýchánek o ničem jiném nebyl. Tábor proruských šmejdů v řadách českých katolíků je obrovská ostuda a je potřeba tuhle pochybnou partu smáznout jednou provždy.
Doporučuji na toto téma knihu Mika Waltariho Válka o pravdu: Pravda o Estonsku, Lotyšsku a Litvě . Tam je vše jasně popsáno.
Tohle je skvělý počin, mám to doma. Já se přidám s knihou bývalé ministryně zahraničních věcí a současné poslankyně EP, Sandry Kalniete - "V plesových střevíčkách sibiřským sněhem". Tuhle paní odmítli pustit z moskevského terminálu letiště Šeremetěvo na pohřeb Borise Němcova. A ona pak použila hashtag "proud to be enemy of Russia". V jejím případě to sedlo, protože se narodila lotyšským rodičům v sibiřském vyhnanství.
V Rize se snad jinak než rusky nemluví. V hospodě, na ulici v obchodu vás osloví prvně rusky.
Rusové v Lotyšsku chtěli mít ruštinu jako druhou úřední řeč. Lotyšský parlament to zametl.
Poprvé jsem tam byla v roce 1998 a turista se skutečně domluvil nejlépe rusky. Nicméně zažila jsem scénku v cukrárně, kde mi prodavačka dala při mém prvním použití ruského jazyka docela lekci. Pak jsme teda schválně mluvily se sestrou anglicky a ženská byla v loji a ráda přešla na ruštinu... Moje kamarádky, Lotyšky, které nás to odpoledne vypustily do města samotné, to pak komentovaly větou: "Byla to kráva, protože Ty nejsi žádná Ruska." Další zkušenost je z roku 2011 a z roku minulého. Jako turista jsem tam ruštinu už vůbec nepoužívala. Ta země udělala velký skok kupředu a Riga je moc krásné město. K návštěvě doporučuji. A k pochopení dnešního konání doporučuji četbu knihy Sandry Kalniete "V plesových střevíčkách sibiřským sněhem" a pro pamětníky, kteří zažili Brežněvův pohřeb, pak novinku přeloženou do češtiny od současné lotyšské spisovatelky Nory Iksteny "Mateřské mléko".
už neví jak se zviditelnit. Šereda americká. Asi ji doporučila máma. Té to patrně nevadilo. Kdyby to ohlásila druhý den, tak prosím. Po X letech, hnus Fabiánová nebo jak se vlastně jmenujete.
Cimický s tím byl znám dlouhá léta. Smutné je, že mu to tak dlouho procházelo a čest Janě Fabiánové, že to zveřejnila.
Já bych je taky do svého domu nepustila a co je na tom špatného? Je to můj dům a o tom, kdo tady bude rozhoduji jenom já a můj manžel. Škoda, že tak neuvažuje a nejedná naše vláda. Ta naši zemi uvolní a daruje každému, kdo si o to řekne. Stydím se za tuto vládu a přála bych si takovou, která nebude rozdávat to, co jí nepatří a co vybudovali naši předci. Co to způsobuje vidíme na příkladu Německa a Francie.
To jsme teda s manželem zřejmě naprostí šílenci, protože my jsme si domů pustili během prvních týdnů války v březnu 2022 hned tři skupiny lidí, které jsme si přivezli z Hlavního nádraží. Dámy skončily v zemích EU - Francie, Švýcarsko a Německo. Domníváme se, že jsme získali nové přátele na zbytek života. A dneska nám od té jedné skupiny přišel balíček k Vánocům.
Už aby zmizeli na smetišti dějin jednou pro vždy. Na ministerských postech jsou jen scela účelově dosazení korytáři s cílem nahrabat co nejvíc pokuď je ta možnost. Na odbornosti jim nezáleží. Dá se říci toto: Přes třicet let jen veš v kožichu vládních stran...
Vy si ještě na lidovce vzpomenete. Tohle už tu bylo v bleděmodrém v roce 2010, když přišla s vlajkoslávou do sněmovny strana Víta Bárty - Věci veřejné a lidovci vypadli. No, a pak všichni čuměli, jak péra z gauče, co je taky všechno možné...
Asi faráři málo káží, že nevolit lidovce je smrtelný hřích. KDU-ČSL by měla vymyslet nějaké nové majetkové nároky církví. Poprvé se katolická církev extra snažila, aby byli lidovci co nejsilnější...
Zjistěte si, kdo vlastně prosadil církevní restituce... KDU-ČSL tou dobou neměla zastoupení ve sněmovně.
Nezlobte se, ale Václav Klaus je pořád ten stejný Václav Klaus. Zesměšňování oponentů mu šlo vždycky dobře. Lidé byli na začátku devadesátých let více ochotni nést důsledky změn, byli ochotni ledacos překousnout... Pro Václava Klause byly odbory sprosté slovo a jejich předáci póvl. Já bych připomenula člověka, který věděl, jak je důležitá komunikace se všemi vrstvami společnosti. Josef Lux byl pravidelným účastníkem jednání odborářů, tzv. Tripartity, která se většinou konala po zasedání vlády. Také se snažil v tehdejším deníku Práce připravovaná opatření vysvětlovat. Říkal, že naším hlavním úkolem je zachování sociálního smíru ve společnosti. A také to byl on, který pomohl ukončit velkou stávku železničářů. To se tenkrát Václav Klaus tvářil, že jeho se to netýká a nic se neděje. A tehdejší ministr dopravy Vladimír Budinský byl naprosto neschopný vyjednat cokoli...
Takže píseň Granada, neoslavuje město, ale granát ? Podivné... 😄 😄 😄
V portugalštině je označení pro granát jako výbušninu i jako drahokam stejné slovo, a to rodu ženského - a granada. Jak je to ve španělštině, nevím. Nicméně ty jazyky jsou si hodně podobné a troufám si tvrdit, že v případě španělského města jde o drahokam. Zde máte odkaz na lingea.cz
V clanku je to napsano dobre.
Jemu vypadlo jedno pismeno, kdyz to prekladal z rustiny.
Není to tam napsáno dobře. Portugalsky granát přece není grenada, ale a granada. Byla jsem včera na hodině a máme rodilého mluvčího. A tady je článek v portugalštině. Odkaz 1
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak tím je historie firmy asi uzavřena...
1 odpověď