Mohl by uz Jurecka vysvetlit ceskym “celebritam” jaky je rozdil mezi dani a odvody SZ a ZP?!?
Je trapne, kdyz si herci stezuji na duchody, ale ze nemuseli odvadet uz nereknou. A je jen jejich vina, ze si nedokazali nasetrit!! Jenze kazdy chce Xkrat do roka k mori, chaticku, auticka, rozmazlovat se, ale konto uz je prazdne, ze?!?
Kolikrát mě napadlo, k čemu takové články mají sloužit. Určitě ke sledovanosti, také k tmavým stránkám osobnosti u čtenářů... Ale jsou to především novinářské zmetky se zavádějící argumentací o tom co ty naše "VIP" osobnosti odvedli státu na daních. A novinář tam nevsune ani zmínku, že se starobní důchody počítají z odvedeného sociálního pojištění. Takový novinář by měl dělat něco jiného než šířit dezinformace.
Vracím se k anketě, a to k možnosti "Nechal bych to, jak to je, ať se každý rozhodne sám, jak to chce". Jenže, když jste zaměstnanec, máte odvody státem nalinkované. V tomto případě žádné rozhodování. Jsem stavební inženýrka a nikdy jsem nechtěla pracovat na živnostenský list. Nejsem podnikatelský typ. A ani jsem neměla finanční prostředky na rozjetí firmy. Za tento příspěvek jsem vděčná. Všichni ti umělci, co si stěžují na nízký důchod a argumentují, kolik že peněz odvedli státu, tak placení sociálního pojištění vůbec nezmiňují.
Pamatuji si i tragédii, která postihla jeho příbuzného Reného Vitáska u silnice vedoucí v serpentinách cca u Hrabyně. René byl pracovníkem ozbrojených složek a ač v civilu, šel zkontrolovat odstavené vozidlo. Jenže to se nelíbilo odhaleným zlodějům či pytlákům a ti ho zastřelili. Ale už si nevzpomenu, v kterém roce to bylo.
Autor myšlenek publikovaných v článku je určitě zdravý a bohatý. Předpokládám, že (nikdy) v hromadné dopravě nejel. V těchto kruzích se jí totiž říká "socka". Na situaci se autor dívá pohledem ekonoma jako na rozpočtovou položku. Protože ekonom nejsem, vidím i další aspekty. Třeba sociální. Ještě před pár lety se psalo a mluvilo o programu na zvyšování mobility seniorů. Jak ten program dopadl? Text přispívá i ke generační nevraživosti. A další pohled na veřejnou dopravu je ekologický. Lidé, kteří ji používají, přispívají ke ochraně ovzduší. Na vlastních občanech stát šetří, daně zvyšuje. A vybrané peníze mizí v černé díře.
Tak pokud politik přizná, že neumí komunikovat s veřejností, tzn. I s jeho voliči, tak asi nemá v politice co dělat.
Na vesnicích a malých městech je to jiné než třeba v Praze, kde je spousta ambiciózních lidí, kteří prošli odbornými školeními. V řadě menších míst je problém najít někoho, kdo by byl ochotný takovou práci vykonávat.
Záležitost je komplikovaná, do právních problémů nevidím. Ale dlouho si budu pamatovat slova mladých matek, které vystupovaly v televizních reportážích. Musely být perfektně naučené, aby stupidní řeči říkaly na kameru. Slova o tom, jak budou děti trpět, když tam budou jezdit kolony pohřebních vozů a sanitek... Bohužel i tak probíhá politický boj.
Psychiatrie byla zneužívána a bude zneužívána. Lidem, kteří jsou u psychiatra se nic nevěří, jsou to prostě jejich bludy a dostávají další léky. V Čechách je psychiatrie na velmi nízké úrovni, což je dané tím, že lékaři jsou na velmi nízké úrovni. Například psychiatři si myslí, že když by si někdo stěžoval na ztrátu lidské důstojnosti, že je to nemoc. Všechny diagnózy jsou na úrovni pomluv, které však zná celé okolí a raduje se z toho. Názor veřejnosti je velmi "černobílý". Ten důvod proč jsou to pomluvy je tento když psychiatr neprodělal duševní nemoc tak nic o ní neví. Neví se ani co je to duše. Někteří říkají, že je to jako program u počítače a to je spojeno s teorií fyzikalismu, totiž, že vše je hmotné, tedy, že i myšlení je hmotné, což se zatím neprokázalo, protože v žádném neuronu se nějaká myšlenka nenašla.
V této teorii se vyvíjejí také léky, ale jak je zřejmé je to falešná cesta.
Myslíte, že na Moravě je to lepší?
Životní příběh pana Zámečníka mi připomněl mého prastrýce, který bojoval ve velké válce. Vrátil se živý, ale s kulkou v hlavě. Byla jsem malá, ale nezapomenu na ten cizí předmět, jak se pod kůží pohyboval, když prastrýc mluvil. S touto kulkou žil po celý další dlouhý život. Lékaři usoudili, že je to pro něho bezpečnější než kulku vyjmout.
Ja mam opacny problem a take to neni nic prijemneho, hlavne pro okoli. Musim mit vsechno hned nebo v kratkem case. Nejake odkladani mi nedela vubec dobre, citim se psychicky blbe a sebevedomi mi to snizuje. A bohuzel mi vadi I lide, kteri odkladaji veci urcene pro mne. Ovsem tam jsem tolerantnejsi nebo by se mnou nemluvila ani klika od dveri. Takovym lidem se rika vopruz.
Paní bude zřejmě cholerik. Ti jedou podle hesla TEĎ HNED A PODLE MÉHO!!!
To budou zase rusáci kvičet, aby jim západ pomohl až se zase sesypou. Doufám, že znovu "nevymyslí" nějakou ideologii upravenou o tu jejich bolševickou duši. Jak řekl Havlíček: Je to země bídy, zmaru, chlastu a rozsáhlých literárních děl o zmaru, bídě a chlastu!
Guljanie za gorod. Tak se jmenuje jedna povídka z pera KHB v knížce Obrazy z Rus. KHB byl bystrý pozorovatel. V carském Rusku pracoval jako vychovatel ve šlechtické rodině do roku 1844. Od té doby už uběhla spousta času...
A porovnáváte s Evropou kterou? Východ západ sever jih? Češi se stravují tradičně dle svých předků a dle podnebného pásu ve kterém žijí. Ano pokud chcete srovnávat jíme více živočišných tuků, jestli to náhodou není tím, že nežijeme v úrodné pádské nížině, nebo proto, že naši zemi neomývá teplé moře. Proto asi tlačíme vepříky, sádlo, brambory, mouku, proto asi nekonzumujeme přehršel zeleniny, protože se v našich zeměpisných šířkách vyskytuje max 3 měsíce v roce. Jinak je to stejně drahá položka né-li dražší než maso. Kvalitní rajče za 299,-/kg je již stejně drahé jako kuřecí prsní řízek za 229,-/kg. Nebavím se o olivovém oleji, který stojí 700,-/l. Takže, zvedněte platy ať kvalitně jíme.
Z mého pohledu jde především o ceny. O tradičním jídelníčku, kdy mnohem víc lidí pracovalo fyzicky, je to samozřejmě také. Když vezmete cenu zeleniny, tak ta první mizí z talířů. Když se dívám na hollywoodské filmy, tak vidím štíhlé bohaté herce a obézní nemajetné diváky. A tak je to i u nás. Chudí lidé konzumují převážně moučná jídla, protože jsou nejlevnější a některá i lehce dostupná. (Můj bratr, když přestal jíst potraviny s pšenicí, během krátké doby a bez hladovění, se zbavil 20 kg. Říkal, že kdyby byl Číňan z jihu, kde se převážně pěstuje rýže, tak by se s obezitou nepotkal. Je to moje osobní zkušenost.)
👍🤔Tak těžko očekávat že by spolupracovníci a podřízení Mudr.Cimckeho proti němu svědčili nebo něco oznamovali. Tak to se nás bohužel nechodí.
Naši lékaři drží při sobě, jak to skoro všichni víme včetně těch poškozených žen. To by už muselo jít o úmrtí pacienta. Primář z Bohnic by nám mohl o tom říct. Proč chování Cimického zametl pod koberec? Už tehdy ho mohl zarazit.
O Simonu Wiesenthalovi a jeho dokumentačním středisku jsem se dověděla v roce 1972 na střední škole. Přesunuli jsme se do kina spolu s žáky dalších středních slov (asi jednoho ročníku) a před promítací plátno přišla Žofia Tokar, Polka, její jméno si pamatuji, ale napsala jsem ho jen foneticky. Řekla nám, o čem bude přednášet a promítat filmy. Tehdy jsem viděla filmové záznamy spojeneckých vojáků, když natáčeli v osvobozených koncentračních táborech. (Dodnes jsou používány v dokumentárních filmech.) Viděli jsme plynové komory, pece v krematoriích. Ale také haldy brýlí, ostříhaných vlasů, bedýnek s vyrvanými zlatými zuby, ... V sále byl vydýchaný vzduch, v hlavě jsme měli všechny ty hororové příběhy a tak jsme chtěli se spolužačkami o přestávce odejít, ale dveře byly zamčené. Tak jsme se vrátily do sálu a fakt čekaly, že nám tam pustí nějaký ten Cyklon B. Mám z toho celoživotní zážitek, obdiv k Simonu Wiesenthalovi a jeho spolupracovníkům a úctu k židovskému národu.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Frau Merkel, když propagovala svoji knihu, tak si svou imigrační politiku pochvalovala. Mohla by se vyjádřit i k současné tragédii, i když už není kancléřkou.