Když vezmeme v úvahu ekonomický růst v USA 3% ročně, za poslední tři roky a evropský růst 0,3% a předchozí propad, tak proč by měla mít Amerika o Evropu zájem. Trump vsadil na kartu jenom to co je dobré pro Ameriku a Američané na to slyší. Navíc Amerika je unavená z diktátu progresivistů, tak cokoliv co zní konzervativně je dobré. Levicové názory prostě nejsou u střední vrstvy in.
Často slyšíme říkat lidi ve svém okolí, že „dříve bylo to a to lepší“, až bychom nakonec mohli získat pocit, že „dříve bylo lepší právě i ono dříve“. Protože jako jeden ze společných bodů utopií je zrušení osobního vlastnictví jako
zdroje zla a nerovnosti jednotlivých členů společnosti, nestačí často utopistům se vracet jen do antického světa. Je jasné, že v závislosti na jiných politických a společenských názorech té které doby si různí autoři představují stav utopie jinak. Pro jedny je ideálem především zrušení osobního vlastnictví, pro jiné nepřítomnost zla a pro jiné čistota mezilidských vztahů. Na principu utopie to ovšem nic nemění. Jde o potřebu toho, čeho se v té které době nedostává.
Měnová reforma v Československu ožebračila většinu populace.Třicátého května 1953 schválilo Národní shromáždění realizaci měnové reformy s platností od 1. června a zároveň i zavedení jednotného trhu. Toto opatření rušilo přídělový lístkový systém zavedený jako následek druhé světové války.
Vklady a úspory byly radikálně znehodnoceny, a navíc geometrickou řadou vzrostly životní náklady.
Reforma spočívala ve výměně 300 Kčs na osobu v poměru 1 : 5, ostatní 1 : 50. O něco příznivější kurs postihl vklady. Kromě toho se rušily životní pojistky a vázané vklady, zavedené po druhé světové válce. Mzdy, platy, penze a sociální přídavky se přepočítávaly v kursu 1 : 5. Méně výhodné poměry byly u vyšších bankovní vkladů nad 5000 korun. Ceny většiny ostatního zboží a služeb se přepočítávaly v poměru 1 : 50.
Občany kromě jiného pobouřila neuvěřitelná prolhanost vládnoucího režimu, jelikož těsně před provedením měnové reformy se druhý dělnický prezident Československé republiky Antonín Zápotocký dušoval, že měna nebude. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.
Nabízet lidu chléb a hry a zaujat jejich myšlení věci méne podstatnými je staré asi jako lidstvo samo. Už vůbec nemáme chuť skutečně tolerovat názorové oponenty. Stačí jenom číst některé blogy a komentáře, kde projevy nenávisti a nadávky nejsou okrajovou záležitostí. S napětím sledujeme politické hry, které z hlediska občana mají určitě větší význam než souboje v koloseu, ale určitě nejsou tím nejdůležitějším co náš život ovlyvňuje a co se nás přímo dotkne.
Novela pochopitelně doslova neumožňuje zakazovat vstup do lesa, usnadní ale držiteli honitby ustanovit část lesa oborou. A oboru pochopitelně smí oplotit a smí do ní zakázat vstup.Ministerstvo zemědělství nicméně během posledních týdnů obdrželo tolik připomínek, že se schvalování novely odkládá. Jaká bude její výsledná podoba, proto zatím není jisté. Ochránci přírody se obrátili také na ombudsmana, novela podle nich jinými slovy omezuje ústavní právo na svobodu pohybu.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Odpad z papíru, konkrétně papírový kapesník, noviny nebo kancelářský papír, se v přírodě rozloží až po 5 měsících.Déle už to trvá slupce od banánu, ta potřebuje cca 5 měsíců, a u takové slupky od pomeranče si na celkový rozklad počkáme přibližně celý 1 rok.
Podstatně delší je doba rozkladu u jednorázových plen – trvá neuvěřitelných 250 let.
Nyní k „maličkostem“. Ač to bývá neobvyklé, občas je prostě potřeba i z komára udělat velblouda, protože tihle komáři mohou nadělat pořádnou paseku!
Takový malý nedopalek cigarety (lidově „vajgl“) totiž potřebuje k celkovému rozkladu zhruba 15 let.Obyčejná žvýkačka dokonce až 50 let!
1 odpověď